İddialı ve asi güzel; Gwyneth Paltrow

Wes Anderson sinema tarihinin sıkı çalışkan yönetmenlerinden, onun filmlerinden herhangi birini izlediğinizde diğerlerini de hemen listenize alacak hatta bir süre onun dünyasından hiç çıkmak istemeyeceksiniz. Gwyneth Paltrow stili

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

The Royal Tenenbaums

Her filminde seyircisine görsel şölen hazırlayan usta yönetmenin ekibi de çok başarılı, kostüm tasarımlarını Karen Patch’in hazırladığı The Royal Tenenbaums (Tenenbaum Ailsesi 2001) filminde beni en çok etkileyen Margot Tenenbaum karakterini, Gwyneth Paltrow şahane canlandırıyor.

Size bu ay hüzünlü ama öfkeli ve obsesif ama şık stili ile Margot karakterinden esinlenerek güncel bir kombin hazırladım.

Buff

Margot da diğer kardeşler gibi dahi bir tip, henüz 12 yaşındayken bir tiyatro oyunu yazıyor, çok büyük ödül alıyor ve fakat duyguları onu ilerleyen zamanda daha içe dönük, asabi bir hale sokuyor. Gizli işler peşinde koşmayı seven Margot aslında içsel bir özgürlük arayışında.

Tüm enerjisini içsel yolculuğuna ayırdığından mıdır bilinmez, stili oldukça sınırlı parçaları barındırıyor, çocukluğundan itibaren hep aynı model elbise ve kürk ceketi ile görüyoruz. Bu onun obsesif yanını işliyor.

Lacoste

Margot’un gardırobu gördüğümüz bir sahne var, kısa kollu yakalı lacoste elbiselerinden ve kolej ayakkabılarından oluşan küçük bir koleksiyon.

Happiness

Ve tabii ki kürk paltosu, biz gerçek kürkten hoşlanmıyoruz o sebeple size imitasyon bir seçim sunuyorum, ama ben hiç kürk sevmem diyenler için de tavsiyem trençkottur. Hepimizin, hangi moda rüzgarı her nereden eserse essin neredeyse takıntı haline getirdiği parçalar vardır, vazgeçilmezler…

George Hogg – Divarese

Benim iki senedir kafamdan çıkartamadığım bir fötr şapkam var mesela, Trastevere bit pazarından almıştım, öyle kopamıyorum ki artık bir ortama girdiğimde benden önce şapkam hakkında muhabbet başlıyor…

Margot gibi siz de ömür boyu aynı elbise ile yaşamayın ama hoş obsesyonlarınızdan da vazgeçmeyin çünkü onlar artık sizin dış görünüşünüzü otantik kılan parçalardır.

Gwyneth Paltrow stili

She and Girls Yaz Sayısı 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!