Değişmiyor, Dönüşüyoruz

İlişki Koçu Gamze Örnek ile evliliklerde yaşanan en önemli sorunları ve bu sorunları aşabileceğimiz çözümleri konuştuk. Gamze Örnek İlişki Koçu

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Evlilikte en önemli unsurların, kişiden kişiye değişebileceğini ancak genel sorunların ortak ana sebeplerden kaynaklandığını dile getiren Gamze Hanım, maddeler halinde sorun ve çözümleri ana başlık altında topladı.

Röportaj: Melek Şenol

Gamze Örnek She and Girls Dergisi Röportaj Nisan 2024

Gamze Örnek kimdir?

Merhaba, ben Gamze Örnek. 1990 yılında Sinop’ta doğdum Üniversite de kimya bölümünü bitirdikten sonra ilaç sektöründe çalışmaya başladım. 2021 yılında psikoloji okumaya karar vermem bu alanda önemli bir dönüm noktası oldu. (Eğitimim devam ediyor) Boğaziçi Kampüs ‘de Master yaşam koçluğu, evlilik-ilişki koçluğu ve regresyon eğitimlerini başarıyla tamamladım.

Tek Bir Ürünle Cildinizi Hem Güneşten Koruyun Hem de Bakım Yapın

Müşterilerimle (Danışan değil) aramızdaki ilişkinin doğru anlaşılması için koçların terapist olmadığını vurgulamak önemli. Koçlar, yol arkadaşlarıdır, ancak maalesef bu sıklıkla karıştırılmaktadır. Tamamlayıcı olarak ACT, cinsel terapi, oyun terapisi ve masal terapisi eşliğinde Profesyonel olarak kişisel koçluk hizmeti sunuyorum amacım insanların daha farkındalıklı, dengeli ve motive bir yaşam sürmelerine destek olmaktır.

İlişki koçu ne yapar?

Bir ilişki koçu, insanların kişisel ve çevreleri ile ilişkilerini geliştirmelerine yardımcı olur. İlişki koçları, çiftlerin veya bireylerin iletişim becerilerini geliştirmelerine, çatışmaları çözmelerine ve daha sağlıklı ve tatmin edici ilişkiler kurmalarına destek sağlarken kişinin kendisi ile arasının iyi ya da kötü olmasına sebep olan farkındalık soruları ile kişinin Farkındalığını arttırmasını ele alır, temeli atılması gereken en önemli faktör kendimizi suçlamamız.

Evlilikte en önemli unsur nedir?

Evlilikte en önemli unsur, kişiden kişiye değişebilir, ancak genellikle birkaç başlık altında toplayacak olursak:

1.İletişim: Açık ve dürüst iletişim, her türlü ilişkinin temelidir. Birbirinizi anlamak ve duygularınızı ifade etmek için etkili iletişim becerileri gereklidir.

2.Güven: Evlilikte güven, temel bir unsurdur. Eşler birbirlerine karşı dürüst olmalı ve birbirlerine güvenmeli.

3.Saygı: Eşlerin birbirlerine karşı saygılı olmaları, sağlıklı bir evlilik için önemlidir. Bu, birbirlerinin duygularını, düşüncelerini ve ihtiyaçlarını kabul etmeyi ve değer vermeyi içerir.

4.Sevgi: Sevgi, evlilikteki en önemli unsurlardan biridir. Bu, birbirinize karşı sevgi dolu davranmayı ve birbirinizi desteklemeyi içerir

5.Stres yönetimi ve iş bölümü olmazsa olmazdır.

Evliliklerin sonlanmasındaki en önemli unsur nedir?

Evliliklerin sona ermesinde birçok faktör rol oynayabilir genelleme yapmak çok doğru olmaz fakat başlıca;

1.İletişim eksikliği: Eşler arasında açık ve dürüst iletişimin olmaması, yanlış anlamalara ve çatışmalara yol açabilir.

2.Güven eksikliği: Bir eşin diğerine karşı güvenini kaybetmesi, evliliğin sona ermesine neden olabilir. Bu, aldatma, yalan söyleme veya sırların saklanması gibi.

3.Uyumsuzluk: Eşlerin değerleri, hedefleri veya yaşam tarzları arasında büyük farklılıklar olması, evliliğin sona ermesine neden olabilir.

4.Finansal sorunlar: Finansal stres, evlilikler üzerinde büyük bir baskı oluşturabilir ve çatışmalara yol açabilir.

Duygusal veya fiziksel istismar: Her türlü istismar, evliliğin sona ermesine neden olabilir. Aile içi ya da dışı 3. Kişilerin ilişki hakkında gereğinden fazla bilgi sahibi olup yorum yapması müdahale etmesi gibi…

İlişkilerde yakınlık nasıl olmalı?

İlişkilerde yakınlık hem duygusal hem de fiziksel bir boyutu içerir ve her iki taraftan da karşılıklı çaba gerektirir.

1.Açık İletişim: Duygularınızı, düşüncelerinizi ve ihtiyaçlarınızı açıkça ifade etmek, duygusal yakınlığı artırır. Bu, hem olumlu duyguları (sevgi, takdir) hem de olumsuz duyguları (korku, endişe) içerir.

2.Zaman Geçirme: Kaliteli zaman geçirmek, birbirinizi daha iyi anlamanıza ve birbirinize daha yakın hissetmenize yardımcı olur. Bu, birlikte yemek yapma, film izleme veya birlikte bir hobiye katılma gibi aktiviteleri içerebilir.

3.Fiziksel Yakınlık: Bu, birbirinize dokunma, sarılma, öpüşme ve cinsel aktivite gibi eylemleri içerir. Fiziksel yakınlık, bir çiftin birbirine olan çekiciliğini ve romantik bağını pekiştirir.

4.Duygusal Yakınlık: Bu, birbirinizi anlama, empati kurma ve birbirinize karşı açık ve dürüst olma yeteneğinizi içerir. Duygusal yakınlık, güven ve anlayışla beslenir.

5. Çiftlerin birbirlerine gün içerisinde ayrı ayrı nefes alacak ortam yaratması

6. İlişki de sor mantrası ile ilerlemek önemli çiftler sormadan önyargıları ile süreci devam ettirip cesaretleri kırılarak maalesef ilerleyemiyorlar.

Okuyucular size nasıl ulaşabilir?

Wep sitemde – gamzeornek.com – yer alan danışan formunu doldurarak randevu talep edebilirler.
info@gamzeornek.com

Gamze Örnek İlişki Koçu

She and Girls Bahar 2024 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024