Düşünceleriniz Hayatınızı Oluşturur

“Düşündüğün şeyler duyguya, duygular bir enerjiye, enerji de bir davranışa dönüşür. Demek ki zihninin içindeki düşüncelerin farkında olmak hayata ve kendine olan davranışlarını büyük ölçüde etkiler. Deniz Serçinoğlu Numerolog Astrolog

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Kendinize sorun lütfen. Bu hayatta benim odaklandığım ne? Nelere yöneliyorum? Odaklandığın ne ise kâinatta onu karşına çıkarır.”

Kişisel Farkındalığın ne denli önemli olduğunu, astrolojinin sonsuz gücü ve değerini tüm detaylarıyla açıklayan Kişisel Farkındalık Danışmanı, Numerolog ve Astrolog Deniz Serçinoğlu’yu bu harika söyleşi ile tanıyalım.

Röportaj: Melek Şenol

Deniz Serçinoğlu She and Girls Dergisi Kapak

Bize kendinizden ve kariyerinizden bahsedebilir misiniz?

1989 yılında Diyarbakır’da doğdum. Bir asker kızı olarak babamın görevleri dolayısıyla birçok farklı şehir ve ülkede yaşadım. Aile hayatımız hiçbir zaman monoton olmadı. Küçük yaşlarda elbette sürekli okul değiştirmek zordu benim için. Sürekli yeni öğretmenler, yeni arkadaşlar ve yeni çevreye uyum sağlamak zaman istiyordu. Bu sebeplerden ötürü biraz isyankâr bir çocuktum ve okuldan pek hoşlanmazdım.

O yaşlarda daha çok moda ve müzikle ilgileniyordum. Özellikle moda dergileri alıp ünlü markaların kreasyonlarını takip ederdim. 19 yaşımdayken yine tayinimiz çıktı. Bu sefer yurt dışına gidiyorduk. Yaklaşık üç buçuk sene kadar Almanya’da yaşadık. Bu dönemde ön lisans diplomamı aldım, yabancı dillerimi geliştirdim, profesyonel fotoğrafçılık eğitimi aldım ve elbette çokça gezdim. Birçok farklı ülke gördüm. Bu durum hayata ve insanlara bakış açımı oldukça etkilemişti. Ailecek Türkiye’ye döndükten sonra tekrar üniversite sınavına hazırlandım ve lisans diplomamı aldım.

Okula giderken aynı zamanda çok sevdiğim bir markanın mağazasında part-time çalışıyordum. Okul bittikten sonra ailemin yanına döndüm. Kısa bir süre sonra İzmir’de havaalanında Yolcu Hizmetleri bölümünde çalışmaya başladım. Havaalanları ve uçaklar hep ilgimi çekmiştir, üstelik uçmayı da çok seviyordum. Bu sebeple bir adım daha ileri gittim ve özel bir şirkette zorlu bir eğitim sürecinden sonra Kabin Memuru olarak çalışmaya başladım. Uçuş personeli olmak kelimelerle tarifi zor bir meslektir.

Ama insanı değiştiren, geliştiren ve dönüştüren bir meslektir. Konfor alanımda olmayı seven ben, bu meslekle konfor alanımın dışına çıkmıştım. Sonrasında da hayatım değişmeye başladı. Bu değişim süreci beni, kendimi tanımaya itti. Çevremdeki insanlar ve ilişkilerim değişti, bazıları bitti. Bu değişiklikler oldukça hafifledim. Mesleğime devam ederken karşıma sürekli doğal taşlarla ilgili görseller, yazılar çıkıyordu. Dikkatimi çekti ve ilgilenmeye başladım.

Kristallerden reikiye, reikiden insan bedenini tanımaya oradan çakralara, çakralardan numerolojiye, numerolojiden astrolojiye derken birçok alanın içinde kendimi araştırma yaparken buldum. Bu konuların profesyonel hocalarından eğitimler aldım, gece gündüz çalıştım. Kendimi keşfetme konusunda inanılmaz rehberlerdi. Hayatım kolaylaştı ve kendimi çok daha iyi hissetmeye başlamıştım.

Bazı fiziksel rahatsızlıklarım geçmişti. Duyular ötesi algılamaya dair bazı tecrübeler yaşadım, fiziksel dünyanın ötesine geçtim ve bu konuda yetenekli olduğumu fark ettim. Öğrenmekle kalmadım bu bilgileri hayatımın içinde de uyguladım. Değişim çok hızlı oluyordu. Bu hem cesaret istiyordu hem de çok keyifliydi. Öğrendiklerimi çevremle de paylaşmaya başladım. İnsanlar pür dikkat beni dinliyordu işte orada fark ettim ki ben iyi bir anlatıcıydım. İnsanlara bilgiyi aktarabiliyordum.

Sadece konuştuğumda, bilgileri aktarırken bile insanların şifalandığına, hastalıklarının geçtiğine şahit oldum. Çevremde bu bilgi yayıldı ve yoğun uçuş temposuna rağmen insanlarla seans yapmaya başladım. Önce gelen kişide enerji temizliği yapıyor sonrasında kişisel farkındalık sohbetlerine başlıyorduk. İki işi bir arada yapıyordum. Hayat amacımı gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeydim. Kabin Memurluğundan ayrıldım, evlendim ve İstanbul’a yerleştim.

Şu an kendi işime devam etmekteyim. Astroloji ve Numeroloji sistemlerini bir araya getirerek Astro-Numeroloji olarak kişilere analiz hazırlıyorum. Kendilerini tanımalarına ve hayat amaçlarını bulmalarına yardım ediyorum. Bildiklerimi de daha çok insanla paylaşmak için Instagram sayfamı açtım ve daha açalı 1 ay olmuştu ki sizlerle karşılaşmak benim için büyük bir şans ve güzellik oldu.

Deniz Serçinoğlu She and Girls Dergisi Röportaj

Astroloji ve Numeroloji ile yollarınız nasıl kesişti?

İnsan bedenini ve çakraları araştırırken Numeroloji karşıma çıktı. Bu sistemi araştırmaya başladım. İsmimin neden Deniz olduğunu keşfetmem ve anlamam ilk olarak Numeroloji sayesindeydi. Hayatta yaşadıklarımı, başıma gelenleri ve kendimi bana bu kadar net anlatabilen bir sistem beni şok etmişti. Peki bunu astroloji yapabilir miydi? Dedim ve bu merakımla astrolojiye giriş yaptım.

Numeroloji nedir, nasıl hesaplanır, ne işe yarar?

Evrenin matematiği olan numeroloji bize birçok konuda rehberlik yapar. Bu sistem içerisinde harfler ve rakamlar kullanılır. Harflerin sayısal değerleri vardır. Her bir harf aynı zamanda bir çakrayı da temsil etmektedir. Örneğin B, K, T harfleri 2.çakrayı temsil eder. Eğer isim ya da soy isimde bu harfler yok ise kişinin karmik dersinin 2.çakradan olduğunu anlarız.

Bu şekilde isim ve soy isme bakarak yaptığımız hesaplamada kişinin hangi çakrada güçlü olduğunu yani yeteneklerini ve hangi çakrada ya da çakralarda karmik dersinin olduğunu hesaplamış oluruz. Bir diğer hesaplama alanı ise doğduğumuz tarihtir. Bu tarih bize hayat amacımızı, bu hayattaki görevlerimizi anlatır. Örneğin; 20.11.1992 tarihinde doğmuş birinin hayat amacı sayısını hesaplayalım.

Tüm rakamlar tek tek toplanır. 2+0+1+1+1+9+9+2=25 sonucu çıkar. Çıkan bu sonucunda tek haneye düşürürüz. 2+5=7 olur. Yani bu kişinin yaşam yolu, hayat amacı 25/7’dir. Buradaki her bir rakam kişinin hayatındaki bölümleri temsil eder. Bu kişi hayatının ilk bölümlerinde 2.çakra konuları ile gelişim gösterir sonra 5.çakra ve en sonunda da ulaşacağı ve yaşam amacını gerçekleştireceği 7.çakradır. Bu gelişim süreci hemen tamamlanan bir şey değildir.

Her bir bölümün geliştirilmesi yaklaşık 30 sene belki de daha fazla sürer. Kişinin tekamülüne bağlıdır. Mesela doğduğunuz gün, kişilik özelliklerinizi ve insanların sizi dışarıdan nasıl gördüğü hakkında bilgi verir. Ayın 23’nde doğan birinin kişilik rakamı 2+3=5 olur. Kişilik rakamı 5 olan kişiler zihinsel ve fiziksel olarak aktif olurlar, kendilerine özgü mizah anlayışları vardır.

Adrenalini sever, özgür ve çekicidirler. Bir diğer hesaplama ise isim numaramızdır. İsim ve soy ismimizdeki sesli harflerin karşılık geldiği rakamlar toplanır. Ruh güdüsü dediğimiz bu sayı kalbinizdeki arzuları size anlatır. Neye ihtiyacınız olduğunu size söyler. Gerçek kimliğinizdir. Bazı hesaplamalarda 11, 22, 33 çıkabilir. Bu sayılar özeldir ve sadeleştirilemez. Profesyonel bir hesaplama gerektirir. Bu sayıların dışında numerolojide titreşimler 1’den başlar ve 9’a kadar devam eder. Yine başka bir hesaplama insanın Pin Kodunun hesaplanmasıdır.

Bu hesaplama dikkat ve bilgi ister. Çıkarılan pin kodu ile kişinin karakterinin ayrıntılı bir analizi, yaşamının nasıl kolaylaşacağı, hayat amacını gerçekleştirmede neler yapabileceği ve bunun için nasıl yollar seçebileceği konusunda rehberlik verir. İyi bir numeroloji analizi için detaylı, sağlam bir çakra bilgisi de gereklidir. Numerolojinin içerisinde daha birçok hesaplama yapılan alanlar vardır.

Bunlar en temel bilgilerdir. Bu analizi yaptırdığınızda, bu Dünya’da neden var olduğunuzu, güçlü ve zayıf yanlarınızı, geçmiş yaşamlardan bu hayata getirdikleriniz hakkında bilgi sahibi olursunuz. Neleri neden yaşadığınız anlam kazanmaya başlar, böylelikle kişide bir farkındalık oluşur. Yaşanan bu farkındalıkla da kişi kendini tanımaya başlar. Numeroloji analizinizi her incelediğinizde farklı bir bilinçte olursunuz ve kendinizi keşfetmeye devam edersiniz. Yani size ömür boyu rehberlik yapan bir analiz ve sistemdir.

Deniz Serçinoğlu She and Girls Dergisi Röportaj

Yol Haritası dediğimiz astroloji bize nelerin cevabını veriyor?

Astroloji dinlemesi çok keyiflidir değil mi? Ancak bunun arkasında çokça bilgi ve hesaplama vardır ve bakan kişinin sadece bilgisi değil enerjisi de çok önemlidir. Harita yorumlamak bir sanattır. Bir insanın haritası yaklaşık 32 bin ihtimal bulundurur. Bu kadar ihtimaller varken bir kişi kendi haritasına baktığında kesin benim başıma bunlar gelecek demesi doğru değildir. Birçok gözlemimde ve danışanlarımda bu durumla karşılaştım. Korkmayın, ihtimaller denizinde önemli olan bu hayattaki seçimlerimizdir.

Astrolojide hesaplamaların yanında yorum ve tahminlerde vardır. Ama hiçbir zaman %100 bu olacak denemez. Diyenlerden de uzak durulması gerekir. Bu Tanrıcılığı oynamak ve karşıdaki kişinin karmasına müdahaledir. Astroloji bilim midir değil midir? Tartışmaları bir kenarda dursun, yeryüzü ile gökyüzü bir bağlantı halindedir. Örneğin Ay’ın konumu ile dünya üzerindeki sularda gel-gitler meydana geliyor. İnsan bedeninin de yaklaşık %60-70’nin su olduğunu düşünürsek elbette bizi de etkiliyor.

Dolunay zamanlarında insanlar daha gergin hissedebiliyor ya da çoğu kadının regl döngüsü başlıyor. Her gezegenin yaydığı bir enerji alanı ve elbette bir anlamı vardır. Doğduğunuz anda gökyüzündeki gezegenlerin konumu ile bir yol haritası edinmiş oluyoruz. Bu yol haritası bize fiziksel özelliklerimizi, hangi hastalığa yatkınlık olabileceği ve dikkat edilmesi gereken konular, aile kökenlerimiz hakkında bilgi, hangi özelliklerdeki eş seçimine yatkın olduğumuzu, mesleki alanda yeteneklerimizi, kişinin evcil hayvanlarıyla olan iletişimi ya da bir kişinin medyumik yeteneklerinin olup olmadığı gibi birçok farklı konuda bizi bilgilendirir.

Gezegenlerin birbirleriyle yaptığı açılarda büyük önem taşır. Örneğin bir haritada kare açılar çoğunluktaysa, kişi yaşamında bazı konuları biraz daha fazla emek ve sabır sarf ederek öğrenir. Kişinin tekamülü zorlu yollardan geçebilir. Kendi işini kurmak isteyen birisi içinse hesaplamalar yapılarak hangi tarihlerin daha uygun olacağı bilgisi verilir. Kişinin vücudundaki element dengesine bakılabilir.

Ateş, su, hava ya da topraktan hangisi fazla ve hangisi eksikse kişinin dengeye gelebilmesi için neler yapabileceği konusunda rehberlik verilir. Kısaca astroloji çok derin bir bilgiyi içinde barındıran muhteşem bir rehberdir. İnsanın kendi doğasını anlamasına yardım eder. Yüce Yaradan tarafından yaratılmış her şey insana hizmet eder. Buna gezegenler de dahil.

Deniz Serçinoğlu She and Girls Dergisi Röportaj

2024 yılında hangi burçlar şanslı?

Bu yıl özellikle ateş ve hava gruplarındaki burçlar ön plana çıkıyor. Kariyer konusunda Koçlar zirveye oynarken İkizler ve Boğalar da kendilerini belli edecek. İlişkiler konusunda Teraziler ve Oğlaklar şanslı. Bu yıl Yay burcunu birçok alanda başarı bekliyor. Kovalar ise kendilerini yeniliklerin içinde bulacak. 2024 yılında harekete geçenler, konfor alanından çıkanlar kazanacak. Bu yıl kendine yatırım yapma ve geliştirme anlamında büyük önem taşıyor.

Mesleğinizin uğraşmaktan en çok hoşlandığınız tarafı nedir?

Astro-Numeroloji analizi ve kişisel farkındalık danışmanlığı yaparken beni en çok heyecanlandıran şey, kişinin kendine yönelmesi ve kendisini tanımak için attığı bu adımda buluşmamız oluyor. Talep edenlerle buluştuğumda onlara her zaman yargısız bir alanda olduklarını söylerim.

Kalplerini açarlar ve yolculuğumuz başlar. Bildiklerimi paylaşmak benim için büyük bir keyiftir. Hem danışanım hem de ben beraber şifalanırız. Spiritüel dünya uçsuz bucaksız. Öğrenmek, araştırma yapmak benim ruhumu besliyor. Kısacası bu mesleğin ya da hayat amacını gerçekleştirmenin verdiği huzur ve doyum tarif edilemez. Bu hayatta kendim olmayı seçtim ve her şeyimle ‘Ben’ oldum ve şunu her zaman hatırlamak gerekir ki ‘ben olmadan bize gidemezsin’.

Deniz Serçinoğlu She and Girls Dergisi Röportaj

Kişisel farkındalık nasıl kazanılır?

Öncelikle kişisel farkındalık kademeli olarak ilerler ve emek ister. İlk olarak zihin farkındalığı geliştirilmelidir. Çünkü zihnimiz durmadan çalışır ve düşünceler üretir. Burada bir harita çıkaralım. Düşündüğün şeyler duyguya, duygular bir enerjiye, enerji de bir davranışa dönüşür. Demek ki zihninin içindeki düşüncelerin farkında olmak hayata ve kendine olan davranışlarını büyük ölçüde etkiler. Kendinize sorun lütfen. Bu hayatta benim odaklandığım ne? Nelere yöneliyorum? Odaklandığın ne ise kâinatta onu karşına çıkarır.

Maybelline New York Lifter Plump ile Yanmaya Hazır mısınız?

Kırmızı bir araba ister ve ona odaklanırsın. Ne zaman caddeye baksan kırmızı bir araba geçer. Kişisel ve zihinsel farkındalığı geliştirmenin en başlıca yöntemlerinde meditasyon yapmak ve yazmak gelir. Başlangıçta meditasyon insanlara çok zor gelir. 1 dakikayla başlayın. O 1 dakika içerisinde nefesinize odaklanmaya çalışın. Başlarda zihniniz size şunları söyleyecek, ne gerek var buna şimdi başka bir işi halledebiliriz.

İşte gelen bu düşünceyi sadece izleyin ve tepki vermeyin. Çünkü zihin yeniliklerden pek hoşlanmaz, konfor alanını ve rutinlerini sever. Günler geçtikçe meditasyon sürenizi arttırın. Zihin sessizleşmeye başlayınca bilin ki kontrol size, ruhunuza yani asıl patrona geçmeye başlamıştır. Sadece anın içinde var olmanın keyfine varacaksınız. Bu süreçte zihninizin çalışma biçimini gözlemleme fırsatı bulacaksınız. Sürekli agresif bir tavırla bunu yaptığınız için sizi eleştiriyor mu? Yoksa aşırı derece rahatına mı düşkün ve gel dizi izleyelim ya da bir şey yapmayalım mı diyor? Cevaplar sizde, diğer yöntem ise yazmaktır.

Yazmak zihni oldukça rahatlatır. Karman çorman olmuş bir çekmecenin düzenli hale getirilmesidir. Yani karmaşık düşünceler sakinleşir, yazıya dökülür ve ortalık toparlanır. Günlük tutmak çok faydalıdır. O gün içinde yaşadıklarınızı, hissettiklerinizi kendinizi yargılamadan kâğıda dökün. Bu öz farkındalığı geliştirir ve kişiyi öz sevgiye götürür. Bir diğer farkındalık ise bedendir. Bedenininiz kimin yanında ya da nerede nasıl bir duruş sergiliyor? Kollarını kenetliyor mu? Omuzları hep gergin mi?

Ayaklar yere nasıl basıyor, ağırlık sağda mı solda mı? Bunların hepsi aslında beden tarafından size yapılan bir rehberliktir. Çünkü bedenler bilgedir. Zihinsel farkındalığın geliştirilmesiyle kişi hayatta bedeninin sergilediği hareketlerden çok şey ortaya çıkarabilir. Örneğin bir kişi baş parmağını avucunun içine alıp diğer parmakları da üstüne kapatıyorsa, bu duygusal anlamda kişinin kendini ifade edemediğinin göstergesidir. Aynı zamanda su elementi eksikliğidir.

İşte bilgi ve farkındalık bir araya gelince kendini ve hayatı okumaya başlarsın. Başka bir bedensel farkındalık örneği ise, yediğiniz yemekten sonraki ruh halinizdir. Yemekten yaklaşık yarım saat sonra kendinizi gözlemleyin. Nasıl hissediyorsunuz? Bu yemek size iyi geldi mi? Kişi zihnen ve bedenen rahatlayıp farkındalığa ulaştığında artık ruhsal farkındalığı da ortaya çıkar. Kişi kalbine kulak verir.

Hayattaki seçimlerini en yararlı olacak şekilde yapar ve burada şüphe değil eminlik vardır. Kişi artık ruhsal açıdan uyanık haldedir ve neyin ona iyi gelip gelmeyeceğini bilir. Hayattan talep eder ve yaratım enerjisini kullanmaya başlar. Hayatının kontrolünü eline alır.

Deniz Serçinoğlu She and Girls Dergisi Röportaj

Kişisel farkındalık etkileri nelerdir?

Bu farkındalıkla kişi kendi kalp rengini görür. Kalp yorumun ne ise algında öyle olur, algın ne ise farkındalığında öyle olur, farkındalığın ne ise öğretilmişlerinde öyle olur ve öğretilmişliklerinde ne ise yaşamında öyle olur. Farkındalık kazanan bir insan hayata karşı omurgalı bir duruş sergiler. Sınırlarını bilir. Nerede evet neye hayır diyeceği konusunda kendinden emindir.

Bencil değil ama Benci’dir bu hayatta. Çünkü bilir ki o iyi ve frekansı yüksek olursa çevresi de iyi olur. Biz bilincine ulaşır. Kendini yargılamaktan ya da acımaktan kurtulur. Öz sevgi ve öz saygısını geliştirmiştir. Artık sadece düşüncelerinin farkına varmaz, duygularını anlamlandırmaya başlar. Ona öğretilmişliklerin farkına varır, bunlardan sıyrılır ve kendi doğruları ve seçimlerinin olabileceğinin farkına varır ve bunun normal bir şey olduğunu anlar. Unutmayın, kendini seven insan, ruhsal, bedensel ve zihinsel tamlığı yaşayan insandır.

Kişisel farkındalık nasıl arttırılır?

Düşüncelerin, hayatının konforunu oluşturur. Bu sebeple insan kendi bedenini, bu dünyada kullandığı aracı iyi tanımalıdır. Beynin çalışma prensiplerini iyi anlamak gerekir. Örneğin sapsarı ekşi sulu bir limon düşündüğümüzde beden bir tepki vermeye başlar. Tükürük salgılanır. Halbuki bu sadece bir düşünceydi. İşte beyin gerçek ya da hayali birbirinden ayırmaz. Bu sebeple düşünce gücü vardır.

Klasik başka bir örnek, kırmızı araba düşünmeyin dediğimde direk gözünüzün önüne kırmızı araba gelir. Beyin için -me -ma gibi olumsuz ekler yoktur. Aslında çalışma prensibi bu kadar kolaydır. Kullandığımız bedenimizi daha iyi tanıyarak kişisel farkındalığınızı arttırabilirsiniz. Düşünce gücü bu kadar etkili olduğu için lütfen beyninizi nelerle doldurduğunuza dikkat edin. Sürekli korku ya da gerilim filmleri izlemekten, kötü haberleri okumaktan uzak durun. Öz bakımınıza yoğunlaşın. Neyi yaparken kendinizi mutlu hissediyorsunuz?

Bir diğer yöntem ise güçlü ve zayıf yanlarınızı bir kâğıda yazmaktır. Kendi özelliklerinizi kâğıda dökün. Kendinin daha iyi bir versiyonuna ulaşma konusunda bu bilgi size rahatlıkla rehberlik eder. İstikrarlı meditasyon pratikleri, hazır işlem görmüş paketli gıdalardan uzak durmak, günlük tutmak ve düzenli spor kişisel farkındalığı hızlı bir şekilde arttırır. Kişisel farkındalık kazanmak bir dönüşümdür. Dönüşmek için geçmişle olan hesabınızı kapatmalısınız.

Deniz Serçinoğlu She and Girls Dergisi Röportaj

Gelecek projelerinizden bahseden misiniz?

Bu yolculuğumda amacım her zaman insanların kendilerini tanımalarına ve keşfetmelerine yardımcı olmak oldu. Aylardır süren çokça emek isteyen çakra uzmanlığı eğitimimi tamamlamış bulunmaktayım. Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimimde devam ediyor. Kısacası ilimi ve bilimi bir araya getirerek insanların yolculuğuna rehberlik etmeye devam ediyorum.

Yakında online platformda Numeroloji ve Çakralarda derinleşme eğitimi vermeye başlayacağım. Elbette çok sevdiğim Kişisel Farkındalık seanslarına ve Astro-Numeroloji analizlerine devam ediyorum. Daha çok insana ulaşmak için kendi Holistik Terapi merkezimi kurmakta gelecek projelerimin arasında yer alıyor. Sedef Hanım, Melek Hanım ve siz değerli okuyucularla buluşmak benim için büyük bir keyifti.

Hepinize çok teşekkür ediyorum. İnsanın kendini tanıyıp anlamlandırması tüm hayatını değiştiren bir hal’dir. Çünkü kendini bilen Rabbi’ni bilir.

Sevgiler.

Deniz Serçinoğlu Numerolog Astrolog

She and Girls Bahar 2024 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024