Evden çıkmadan parlak ve sıkı bir cildin sırrı: Gua Shua

Güzellik salonuna gitmeden ve cildimize herhangi bir “iğne” değdirmeden daha sıkı ve parlak görünmesini sağlayabilir miyiz? Cilt bakımında Gua Shua nedir?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Uzak Doğu’nın kadim güzellik sırlarına kulak verirsek, evet. Son aylarda sosyal medyada trend haline gelen Gua Shua, bize yüzyıllar öncesinden şifa getiriyor.

Geleneksel Çin tıbbında kullanılan, özel bir şekle sahip ve genellikle yeşim taşı veya pembe kuvarstan yapılan Gua Shua aletleri, cilt üzerinde gezdirilerek gerçekleştirilen bir masaj ritüeli ile beraber çalışıyor.

Lenfatik drenajı arttırarak daha canlı ve parlak bir cilt sağlayan uygulama ayrıca ciltteki kolajen üretimini de tetikliyor ve düzenli uygulamada yüz kontürünün sıkılaşmasını sağlıyor.

Bakım rutininizin tamamlayıcısı

Uzmanlar, Gua Shua uygulamasını gerçekleştirirken cildin tahriş olmaması için kuru uygulama yapılmamasını öneriyor. Duşta kullanımı tavsiye eden güzellik guruları olsa da, genel olarak kabul gören rutin şöyle:

Cilt temizliği: Uygulamaya başlamadan önce muhakkak cildinizi köpük, jel veya solit formda bir temizleyiciyle arındırın. İçerisinde sebum ve makyaj kalıntısı bulunan gözenekler üzerinde yapılan işlemler komedon ve akne oluşumuna sebep olacaktır.

Tonikleme: Temizlenen gözeneklerin sıkılaşarak masaja hazır olması için temizleme aşamasından sonra tonikle cildinizi son bir kez arındırabilirsiniz. Biz bu aşamada bitki hidrosollerini tercih ediyoruz.

Yağ mı, serum mu?: Gua Shua masajından önceki en önemli adım, masaj aletini kolay hareket etmesini sağlayan bir bakım ürünü kullanmak. Kuşburnu çekirdeği veya jojoba gibi doğal bir yağ kullanabileceğiniz gibi, yağ bazlı ürünlere tahammülsüz bir cildiniz varsa hyalüronik asit ve kolajen içerikli ürünlerden yardım alabilirsiniz.

Gua Shua nasıl kullanılır?

• Gua Shua aletini eğimli tarafı yüzünüze paralel gelecek şekilde tutun ve boyun, çene çizgisi, çene ve ağız çevresinden başlayarak alan başına üç ila beş kez hafifçe yukarı ve dışarı doğru kaydırarak uygulayın. Her zaman ileti geri değil, tek yöne doğru hareket ettirin.

• Ardından cildinizi yatıştırmak için tercihen buzdolabında beklemiş olan soğuk masaj aletinizi bir kaç saniye düz bir şekilde gözaltları, ağız çevresi gibi hassas bölgelere bastırarak bekletin.

• Kaş kemiğinizi yukarı kaldırmak için masaj aletini gözünüzün dış kısmından yukarı doğru hafif hareketlerle kaydırın.

• Son olarak boynunuzda aşağıdan yukarı doğru hafif ve yatay hareketlerle çene hattı boyunca masaj aletini hareket ettirin.

Önerilerimiz;

The Sim Co Pembe

The Sim Co Pembe Kuvars Kalp Gua Shua Aleti, 300 TL

Gülsha Pembe Kuvars

Gülsha Pembe Kuvars Gua Shua Aleti, 219 TL

Silvermom Gümüş Yüzey

Silvermom Gümüş Yüzey Gua Shua Aleti, 245 TL

Simya Evi Yeşim Taşı

Simya Evi Yeşim Taşı Gua Shua Aleti, 80 TL

Hüma Kaya

Güzellik Editörü

Cilt bakımında Gua Shua nedir?

She and Girls Eylül 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM