Kışın Güzellik Sebzeleri İle Sağlıklı Güzelleşin!

Cildinizi derinlemesine temizlemek ve dış faktörlere karşı koruyucu kalkan oluşturmak istiyorsanız, cilt bakımınızı doğanın sunduğu mucizelerle destekleyin! Soğuyan havalar nedeniyle özellikle kış aylarında ciltte nem ve esneklik kaybının en üst noktaya çıktığını vurgulayan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “Kış aylarının “Güzellik Sebzeleri” olan kereviz ve ıspanak tüketerek, cildinizi soğuk havaların yaratabileceği tahribattan koruyabilir, ona ihtiyacı olan nemi ve esnekliği geri kazandırabilirsiniz” diyor. Cildi besleyen besinler

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

youtube.com/msemedya

Kışın “Güzellik Sebzeleri” olarak tanımlanan kereviz ve ıspanağın, içerdiği vitaminlerle cilde kaybettiği diriliğini geri kazandırdığına dikkat çeken Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “İçerisinde bolca demir bulunan ıspanak, cildimizin ihtiyacı olan tam bir beta- karoten kaynağı. Güçlü bir antioksidan olan beta- karoten, yaşlanma etkilerine karşı savaşır. Ispanak, yüksek miktarda B6 vitamini, kalsiyum, potasyum, folik asit, C vitamini ve magnezyum içerir. Bu vitamin ve minerallerle de yaşlanmaya karşı savaşı hızlandırır.” diyor.

Cilt sorunlarının tedavisini destekleyin
Zengin bir besin kaynağı olarak sağlıklı yaşamın başrol oyuncularından olan kerevizin aynı zamanda cilt sağlığı için de mucizeler yarattığına değinen Dr. Evrim Uçkunkaya, “İçerisindeki kuvvetli antioksidanlar sayesinde cildin kaybettiği nemi ve esnekliği geri kazandırma fonksiyonuna sahip olan kereviz, bu yönüyle de cilde dirilik kazandırır. Ciltte oluşabilecek pullu döküntülerin tedavisini destekler”

Kışın “Güzellik Sebzeleri”nin mucizevî etkilerinden faydalanın!
Ciltte beklenen etkinin elde edilmesi için bu sebzelerin mevsiminde tüketilmesinin önemli olduğunu belirten Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, Kışın “Güzellik Sebzeleri”nin ciltte yarattığı mucizevî etkiler hakkında şu bilgileri veriyor:

Kereviz

• Kereviz, antioksidan içeriği ile kanı toksinlerden ve zararlı yağlardan arındırıp siyah nokta ve akne oluşumunu önler.

• Omega-6 yağ asidi bakımından zengin bir besin olduğu için cilde parlaklık ve esneklik verir

• Cildin elastikiyetini artırır.

• Özellikle yağlı bir cilde sahip olanlar PH dengesinin sağlanması için kereviz suyu tüketmelidir. Sedef hastalığı, egzama, akne ve rosacea (gül hastalığı) gibi çeşitli cilt rahatsızlıklarının tedavisinde önemli bir rol oynar.

Ispanak-Kereviz

Ispanak

• Cildin ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve mineralleri içerisinde barındırır.

• Ispanak tüketen kişilerin ciltlerinde hücre yenilenmesi daha hızlı gerçekleşir.

• Cildi aradığı parlaklığa kavuşturarak sağlıklı güzelleştirir.

• Bol miktarda Flavonoid içerdiğinden yapılan araştırmalar sonucunda cilt kanseri riskini de büyük oranda azalttığı belirlenmiştir.

Cildi besleyen besinler

She and Girls Yaz 2019 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM