Evimizin içindeki temizliğe gösterdiğimiz özeni, otomobilimizin içine de gösteriyor muyuz?

Her gün uzun saatler geçirdiğimiz otomobilin içini, çocuğumuzun oturduğu koltuğu, serinlemek için açtığımız klimayı mikroskop altında görseydik, yine de otomobilimize rahat rahat biner miydik? Virüse karşı araç içi dezenfeksiyon nasıl sağlanır?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Daha otomobilin içine binmeden, kapısını açmak için tuttuğunuz koldan direksiyona, vites koluna, kontrol düğmelerine kadar her şey mikroplara veya bakterilere maruz kalabilir.

Çocuklarımızın oturduğu çocuk koltukları, taktığımız emniyet kemerleri, serinlemek için açtığımız klima dahil olmak üzere araç içindeki her şey düzenli dezenfekte edilmediği taktirde bakteri ve mikrop yuvası olmaya aday yerler.
Bu nedenle düzenli olarak “araç iç temizliği ve sterilizasyon” işlemi yaptırmak gerekli.

AutoClub Çocuk Koltuğu Temizliği

Çocuk koltuğu temizliği de otomobil temizliği gibi profesyoneller tarafından yapılması gereken bir uygulama. Dünya standartlarına uygun ürünler ile yapılmayan, içeriğinde kanserojen madde bulunan ürünler ile yapılan temizlik işlemleri yarardan daha fazla zarar getirecektir.

AutoClub Ozonla Dezenfeksiyon

pH seviyesi maksium 9 olan, dünya standartlarındaki tüm sağlık belgelerine sahip, markalı ürünler ile yapılması gereken bu temizlik sonrasında kurutma işleminin de yapılması şart. Temizlik sonrasında ozonla dezenfeksiyon işlemi ile otomobil içindeki ve çocuk koltuğunun gözenekleri arasında kalmış olan tüm virüs, mikrop ve bakterilerin de temizlenmesi gerekiyor.

Araç içi ve koltuk temizliği yapılırken tekstil ürünlerinin de mutlaka vakumlanarak temizlenmesi gerek. Özellikle koltuklarda vakumlama yapılmaması durumunda sünger içerisinde mikropların kalması kaçınılmaz olacaktır.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz ay tamamı olmasa da belirli sınıflar için okullarda yüz yüze eğitim verilmeye başlandı. Çocuklarını okullara kendi araçları ile götürecek olanların yanında, okul servislerini de kullanmak zorunda olanlar mutlaka var.

Birden fazla insanın temas ettiği özellikle toplu taşıma araçlarının iç temizlik ve sterilizasyonu özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde daha da büyük önem kazanmış durumda.

Tam da bu yüzden okul servislerinin ve çocuk koltuklarının en fazla 3 aylık periyotlarda mutlaka temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekiyor. Bunun dışında okul servisi içinde karşılaşılacak özel bir durumda da zaman kaybetmeden temizlik işleminin yapılması gerekiyor.

Otomobil temizliği ile ilgili uygulamaların tamamına, fiyat ve kampanyalarla ilgili detaylı tüm bilgiye https://autoclub.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

AutoClub ugulama merkezlerindeki eğitimli uzman kadro, dünya sandartlarında kullanılan kaliteli ürünlerle otomobiliniz emin ellerde.

Banu Çelik

Virüse karşı araç içi dezenfeksiyon nasıl sağlanır?

She and Girls Eylül 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM