Görme Engelli Çocuklarla Birlikte Ünlü İsimler Tiyatro Sahnesinde!

Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği görmeyen çocuklarımızı ve ünlü isimleri aynı tiyatro sahnesinde buluşturuyor. 18 Aralık’ta Zorlu PSM Turkcell Platinum sahnesinde seyircisiyle buluşacak ‘’Hababam Sınıfı Parıltıyla’’ oyunu öncesinde görme engelli çocuklar ve ünlü isimler bir araya geldi. Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

youtube.com/msemedya

18 Aralık’ta gerçekleşecek temsil öncesinde hazırlıklar hakkında bilgi vermek üzere Zeytinburnu Büyükyalı satış ofisinde Parıltı Derneği yöneticileri ve parıltı çocukları ile ünlü isimler katılımıyla bir lansman toplantısı düzenlendi.

Görme Engelli Çocuklarla Birlikte Ünlü İsimler 18 Aralık’ta
‘’Hababam Sınıfı Parıltıyla’’ Oyunu ile Tiyatro Sahnesine Çıkıyor

İş, sanat, spor ve cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden Abdullah Avcı, Gökhan Tepe, Doğukan Manço, Hakan Yılmaz, Prof. Dr. Bahadır Erdem, Pınar Sabancı, Şahnaz Çakıralp, Okan Karacan ve Hande Sezer Pekcan’in katılımıyla gerçekleşen basın lansmanında bilgi veren Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği Eşbaşkanı Neşe Gönül ‘’Parıltı Derneği olarak görme engelli çocuklarımızın okula ve sosyal hayata en güzel şekilde adapte olmalarını hedeflerken bunu başarabilmeleri için birçok sosyal etkinlik ve eğitim çalışmalarında bulunuyoruz. İşte bunlara bir yenisini daha ekledik.

Çocuklarımız yaklaşık dört aydır Seren Fosforoğlu yönetiminde yaratıcı drama öğretmeni Yeliz Yalçın’dan drama ve tiyatro eğitimi alıyorlar. Biz bir hayalle yola çıktık. Hayalimiz çocuklarımızı tiyatro sahnesinde görmekti. Üstelik Hababam Sınıfı gibi büyük bir projeyle ünlü isimlerin katılımı ve profesyonel oyuncularla beraber. Artık çocuklarımız sahne için hazır. Çocuklarımızın sanatın içinde aktif olarak yer alması onlara yeni pencereler açtı. Onlar önce seyirci olmayı öğrendiler ve tiyatro mutfağının lezzetini yaşayarak tattılar. Oyunlarını sahnelemek onlar için bir son değil, sanatla buluşmak adına bir başlangıç oldu.’’dedi.

Tiyatro oyununu yöneten Seren Fosforoğlu, bir hayalini gerçekleştirdiğini belirterek, “Babam Enis Fosforoğlu da çok heyecanlanmıştı. Umarım görüyordur. Çocuklarımız kalp gözüyle görüyorlar. Onların inanılmaz bir hayal gücü var” diye konuştu.

Mahmut Hoca’yı canlandıracak olan Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, “Yaptığım iş itibarıyla eğitimle iç içeyim. İlk kez sahnede olacağım. Muhtemelen son olacak” dedi.

Edebiyat öğretmenini canlandıracak olan Pınar Sabancı da “Çocuklar ve eğitim benim hassas noktam. Hem Hababam Sınıfı projesinde yer almak hem de çocuklara katkı sağlamak beni çok mutlu etti. Her çocuk eğitim almayı hak ediyor” diye konuştu.

Müfettiş rolünü canlandıracak olan Hakan Yılmaz da 25 yıldır profesyonel olarak sahnede olduğunu ifade ederek, “ En heyecanlı sahnem olacak” dedi.

Badi Ekrem rolünde oynayacak olan Doğukan Manço da “Şener Şen’in rolünü oynamak çok heyecanlı. Şener Şen’den de randevu istedim. Kırmızı eşofmanı mı da hazırladım” diye konuştu.

Yılsonu müsameresinde görev alacak olan Gökhan Tepe ise şunları söyledi:
“Parıltı Derneği, görme engelli kardeşlerimize farkındalık yaratmak için çok çaba sarf ediyor. O çocuklarla ve Abdullah Avcı ile aynı sahnede olmak çok heyecan verici.”

Külyutmaz rolünü sahneleyecek olan Okan Karacan da “Okul hayatım boyunca kopya çektim. Külyutmaz benim için ters köşe olacak” dedi.

Milli Eğitim Müdürünü oynayacak olan Şahnaz Çakıralp de projenin içinde yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Oyunda ünlüler ile birlikte sahne alacak olan Parıltı çocukları da çok heyecanlı olduklarını belirttiler…

’Hababam Sınıfı Parıltıyla’’ adlı tiyatro oyunu 18 Aralık Çarşamba günü Zorlu PSM Turkcell Platinum sahnesinde izleyici ile buluşacak.

Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği

She and Girls Yaz 2019 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM