Kış Mevsiminde de Cildimizin Parlaması İçin 8 Bakım Önerisi!

Yazın güneş, sıcak, aşırı nem ve kuru hava etkisiyle cildimizde ister istemez yıprandı. Artık hem farklı bir mevsime girmenin getireceği değişken etkenlerden hem de yaz aylarının bıraktığı izlerden kurtulmak için cildimize, saç ve tırnaklarımıza yapacağımız temel bakımların başlangıcı olmalı. Cildimiz ve vücudumuzun her bir unsurunda daha sağlıklı olabilmek için beslenme, egzersiz, medikal ve derma kozmetik bakımlar bir arada uygulandıkça sonuç da o kadar başarılı olacaktır. İşte öneriler: Kışın cildimizi nasıl korumalıyız?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

youtube.com/msemedya

Mevsim Ne Olursa Olsun Güneş Koruyucunuz Yanınızda Olsun

Yazın sıcak etkisi yerini soğuklara bırakmaya başlasa bile cildinizi etkileyecek güneş ışınları her mevsim size ulaşmaya devam ediyor. Güneş ışınları hem hızlı yaşlanmaya hem de leke oluşumuna neden oluyor. Bu nedenle koruma ve bakımın ilk adımı her zaman yüksek korumalı ve nemlendirme etkili güneş koruyucular.

Kiehl’s

Yüzünüz Hyaluronik Asidi Çok Sevecek

Medikal estetik sektöründe uzun yıllardır plastik cerrahiye alternatif olarak yüzde, dudakta, boyun ve daha birçok bölgede kullanılan hyaluronik asit dolgular artık günlük bakımlarımızda medikal kozmetik olarak kullanacağımız vazgeçilmezlerimiz arasına girdi. Birçok markada serum ve krem olarak temin edebileceğimiz HA formüllü ürünler cildimizde yoğun bir nem etkisi oluşturmakta ve aynı zamanda çoğu cilt tipine de uyum sağlamakta. Havalar soğurken cildimizin kurumaması için iyi bir kurtarıcı.

The Ordinary

Daha İyi Nemlenmek İçin Ölü Derilerden Arındırıcı PEELİNG

Cildimizdeki kurumalar, yağ dengesindeki artış ve renk eşitsizlikleri için sonbahar ayları peeling yapmaya uygun başlangıç dönemleridir. Cildimizdeki sorunları bir uzman yardımıyla belirlemeli ve ciltteki soruna uygun peeling kullanılmalıdır. Peeling sayesinde yaptığımız bakımlar daha etkili sonuç verecektir. Evde kullanacağımız peelingler daha yumuşak dokulu olmalı, leke sorunlarımız var ise kimyasal peeling yaptırabileceğimiz profesyonel salonları tercih etmeliyiz.

Dermalogica

Her mevsim Özellikle Bu Mevsim Daha Çok Yüz Maskeleri

Haftalık bakımlarımızda evde pratik olarak kullanacağımız tek kullanımlık kolajen, HA ve Anti Aging maskeleri çok ideal. Hatta son yıllarda çok trend olan göz altı kolajen bantları da çok faydalı. Cildinize profesyonel bakım hissini evde sağlayan bir konfor.

Leaders

Altın Kural Beslenme, Egzersiz, Zamanında Uyku

Cildimizde, saçımızda veya vücudumuzun herhangi bir yerinde yolunda gitmeyen en ufak bir şeyde bir uzmana danıştığımızda önce her şey yolunda mı diye bir kontrol etmemiz istenir. Her şeyin yolunda olabilmesi de sağlıklı yaşamamızla alakalı bir durum aslında. Mevsiminde tükettiğimiz Vitamin ve Omega 3 yönünden zengin, ihtiyacımız olan gıdalar, egzersiz, zamanında uyku, düzenli bir hayat, hem psikolojik hem de fiziksel sağlığımız açısından bizi başarıya ulaştırır. Bu nedenle vücudumuza önce bu altın kurallarla bakmayı hedeflemeliyiz.

Natural Food

Yeterli Su ve Sıvı Tüketimi

Kimimiz su içmeyi yaz aylarında bile sevemesek de su içmek hem sıcak havada hem soğuk havada cilt dostu bir bakım. Sadece su içmenin kendisi bile detoks olabiliyorken suyumuzu çiğ sebzelerle zenginleştirip vücudumuza vitamin ve detoks etkisi yaratabiliriz. Detoks suyumuzun olmazsa olmazları limon, maydanoz, salatalık ve çubuk tarçın. Formülleri damak tadınıza göre zenginleştirmek ise sizin elinizde.

Sıvı Tüketimi

Saçlar, Kirpikler, Kaş ve Tırnaklarımız nasıl daha iyi görünebilir?

Cildimiz sıcak ve soğuk havadan nasıl etkileniyorsa, cildimizin bir parçası olan saç ,kaş, kirpik ve tırnaklarımız da aynı etkiye maruz kalıyor ve dahası en çok uygulamaları da bu bölgelerimize acımasızca yapıyoruz. Saç boyaları pigment yükledikçe saç keratinini bozuyor. Tırnaklardaki kalıcı protez uygulamaları, kalıcı ojeler de keratin dokusuna zarar vermekte. Kirpiklerimize uyguladığımız lifting veya ipek kirpik uygulamalarındaki hatalar dökülmeye sebep oluyor. Bu nedenle bu bölgelerimiz için oluşturulan özel formülleri kullanmayı ihmal etmemeliyiz.

L’Occitane El Kremi

Mavala Kaş Kirpik Serumu
Pantene Saç Bakım Yağı

Daha Sağlıklı bir Cilt İçin Profesyonel Bakım
Evde uyguladığımız bütün bakımlar, sağlıklı beslenme ve egzersiz, bütün bunlara rağmen cildimizde olumsuz bir durum gözlemliyorsak önce bir doktora danışmalıyız. Eğer vücut değerlerimizde yolunda gitmeyen bir şey varsa takviye almamız gerekebilir. Her şey yolundaysa o zaman biz kendimize doğru bakımı bulamıyor olabiliriz. Uzman bir estetisyen tarafından uygulanacak doğru cilt bakımları, cildimizdeki birçok sorunu giderebilir. Sorunları gidermeye başlamak için ise sonbahar tam zamanı.

Nilşah Arslan

Kışın cildimizi nasıl korumalıyız

She and Girls Yaz 2019 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS BAHAR 2024