Kendi Gücünüzü Yeniden Elde Edin

“Bilinç altındaki düşünceleri, inanışları, sınırlamaları kaldırıp kendi gücümüzü yeniden elde etmek ve bir hediye olan bu hayatı doyasıya yaşamak. Şimdiye kadar bildiklerimizin, öğrendiklerimizin ötesine geçmek ve oradaki mucizelere kendimizi açmak.” Feride Ceyda Erdemli Şifa Uzmanı

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Reiki’nin önemini bu sözleriyle vurgulayan Şifa Uzmanı Feride Ceyda Erdemli ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Röportaj: Melek Şenol

Feride Ceyda Erdemli She and Girls Dergisi Röportaj

Kısaca eğitiminizden bahsederek başlar mısınız?

Eğitimlerimi şu anda yaptığım işlerle çok alakalı görünmeyen konularda oldu. Hacettepe Amerikan Kültürü ve Edebiyatı ile sonrasında Mountview Academy of Drama’da tiyatro yönetmenliği okudum. Dönüp baktığımda tiyatro ve tiyatro yönetmenliği aslında şifa terapileri ve enerji çalışmalarının temelini oluşturmuş.

Okulda klasik tiyatro eğitiminin yanı sıra farklı tiyatro akımları üzerine de eğitim almıştık. Mezuniyetimden sonra ben fiziksel ve kurgu tiyatrosunu seçmiş ve Jaque LeCoq Psikolojik tekniği üzerine yıllarca çalışma yapmıştım. Bu teknik ile bilinçaltı sembol dili, meditasyon ve duygu durumlarının fiziksel ifadelerini öğrenip uyguladığımı şimdi anlıyorum.

Şimdi verdiğim Reiki ve diğer enerji eğitimleri olsun, nlp (nörolinguistik programlama), meditasyon olsun her birinde tiyatro döneminde öğrendiğim ve geliştirdiğim yöntemlerin işime yaradığını söyleyebilirim.

Manyetik şifa teknikleri nelerdir?

Manyetik şifa, manyetik alanların vücut üzerindeki etkilerini kullanarak sağlık sorunlarını tedavi eden ve/veya iyileşmeye destekleyen uygulamalardır. Bedende rahatsızlık olan alandaki manyetik alanın frekansı düşüktür.

Bu tedavi yönteminde vücuttaki düşük frekanslı manyetik alanlara dışarıdan enerji desteği verilir ve hücresel düzeyde etki ederek ağrıyı azaltma, iltihabı hafifletme, kan dolaşımını artırma ve genel bir iyileşmeyi destekler.
Bu şifa yöntemleri manyetik alan terapisi, manyetik bilezikler vs. gibi cihazlarla yapılmasının yanı sıra Reiki gibi doğal yollardan da yapılmaktadır. Bizlerin uyguladığı da bu doğal yöntemlerdir.

Reiki şifa ne demek?

Reiki, kelime anlamıyla “evrensel yaşam enerjisi” anlamına gelir. Japon kökenli bir enerji ile iyileştirme tekniğidir. Yaşamın özünü oluşturan enerji ile çalışır ve düşük frekanstaki hastalıklı bölgelerin iyileştirilmesinde destek verir. Terapi seansı olarak alınabildiği gibi 3 aşamalı eğitim ile herkes uygulayıcı olabilir.

Reiki’yi “Yaşama Sanatı ve Adabı” olarak tanımlıyorum. Evrensel şifayı kullanabilmek için evrensel yasalarla uyumlu yaşamamız en temel kuraldır. Kendine ve çevreye saygılı bir yaşam sürmek, dürüstlük, hakka saygılı olmak gibi ana kurallara uyarak yaşamaya başladığımızda kendimizi ve başkalarını şifalandırabilecek evrensel enerji akışına erişimimiz olur. Bu kuralları tam anlamıyla idrak etmek ve uygulayabilmek için de ‘kendini bilme ve koşulsuz sevme’ yolculuğu da Reiki çalışmalarının en önemli parçasını oluşturmaktadır.

Maybelline New York Lifter Plump ile Yanmaya Hazır mısınız?

Enerji ve manyetik alan üzerine kurulu olduğundan Reiki öğrencilerimiz çakralar, meridyenler ve aura üzerine detaylı bilgiye sahip olurlar. Bunları sağlıklı iletişim kurmaktan, kendi hayatlarını dengede tutmaya kadar geniş bir yelpazede kullanma şansı elde ederler. Öğrencilerimiz enerjiye uyumlanmanın yanı sıra düzenli görüşmeler ve yaptıkları farklı çalışmalar ile evrensel yasalara uyumlu olarak yaşamlarını an be an düzenlemeleri için de destek veririz.

Şifacı ne yapar?

“Şifacı” terimi genellikle alternatif tıp veya doğal iyileşme uygulamalarıyla ilişkilendirilen kişileri tanımlamak için kullanılır. Son dönemde ise “Şifacı” kimliği çok genişlediği için bunu “Şifa Terapisi” üzerinden açıklamak isterim.

Farklı teknikler kullanarak insanların fiziksel, zihinsel veya ruhsal sağlığını dengelemeye yardımcı olmaktır. Bu teknikler enerji şifasından bitkisel şifa yöntemlerine kadar geniş bir yelpazede yer alır ve hepsi modern tıbbın tamamlayıcılarıdır.

Günümüzde artık modern tıbbın da kabul ettiği bir gerçek var: hastalıkların sebebi zihinsel ve/veya duygusal temellere dayanmaktadır. Yani bilinçaltındaki belirli inanışlarımız, kodlarımız hastalıkların kaynağını oluşturmaktadır. Bu düşünce yapıları nörolojik olarak ağlarını oluştururken yarattıkları kimyasal değişim kalp atışımızı ve beden kimyamızı etkilemekte. Dolayısıyla da organların işleyişinde bozulmalar yaratmaktadır.

Şifa terapilerinde yaptığım kişideki hastalığı ve/veya duygusal durumu dengeye getirebilmek için kişinin düşünce akışındaki kodları/inanış sistemlerini dönüştürmesine destek vermektir.

En son eklemek istediğiniz?

Artık bildiğimiz, alıştığımız, şimdiye kadar öğrendiğimiz her bilginin dönüştüğü bir çağdayız. Artık dünya olarak ezberlediğimiz 3. boyut kurallarının hükmünü yitirdiği bir dönemdeyiz. İnsanlık dünyanın her yerinde aynı sancılı geçişi farklı hikayelerle yaşamakta ve bildiğinin ötesindeki hayatı yaşamaya cesaret edenler, potansiyelinin ötesine geçmek için istek ile çalışanlar için binlerce yöntem var.

Reiki’den TethaHealing’e herkesin dilini konuşan bir yöntem mutlaka var. Her biri aynı temel üzerinden çalışıyor: bilinç altındaki düşünceleri, inanışları, sınırlamaları kaldırıp kendi gücümüzü yeniden elde etmek ve bir hediye olan bu hayatı doyasıya yaşamak. Şimdiye kadar bildiklerimizin, öğrendiklerimizin ötesine geçmek ve oradaki mucizelere kendimizi açmak.

Feride Ceyda Erdemli Şifa Uzmanı

She and Girls Bahar 2024 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024