Gıda mühendisi genç girişimci Özge Yücesoy çikolata gerçeklerini açıkladı

Gerçek çikolata yediğinizde ne olur?
Gerçek çikolatada sadece kakao yağı bulunur. Kakao yağı vücut sıcaklığında eridiğinden, tadına baktığınız andan itibaren damağınızda bir lezzet şöleni başlar. Lezzeti keyif verir. Vücut sıcaklığında erimesi nedeniyle damar sertliğini engellemeye yardımcı olur. Cilt kuruluğuna ve yaşlanmaya karşı etkilidir. El yapımı, yerli üretimle Glories Çikolata global pazara koşuyor

Gerçek çikolata yerine yaygın kullanılan Kokolin yerseniz ne olur?
Çikolata yapımında kakao yağı haricinde, palm yağı gibi alternatif yağlar kullanılıyorsa, ortaya çıkan ürüne kokolin denir. Ağzınızda kolay erimez, kolayca yutulmaz. Midede yanma hissi yaratabilir. Vücut sıcaklığında erimediğinden kolesterolün oluşumuna yardımcı olur.

Kakao çekirdeği gibi kuru bir maddeden elde edilen kakao yağı hem azdır, hem daha zor bulunur ve dolayısıyla daha pahalıdır. Bu nedenle daha ucuza mal olan kokolin üretimi yaygındır. Ancak bu ürünler sağlık açısından çikolata ile aynı faydalara sahip değildir.

El yapımı, yerli üretimle Glories Çikolata global pazara koşuyor
El yapımı kaliteli çikolata ustası Glories, gerçek çikolata kullanarak geliştirdiği yerli ürünler, global markaların lezzetleri ile yarışıyor. Markanın ürünleri palm yağı ve glikoz şurubu içermediği için hem ruhu hem vücudu besleyen sağlıklı çikolata seçenekleri sunuyor. Üstelik antioksidan özelliği ve serotonin hormonu desteklemesi nedeniyle kalp damar sağlığını koruyor.

Gıda mühendisi genç girişimci Özge Yücesoy tarafından geliştirilen ve Türkiye’de en zengin ürün çeşidi olan markanın Bomonti’de sevimli bir çikolata mağazası bulunuyor. Hem kurumsal hem de bireysel yılbaşı paketlerinde kaliteli çikolata seçeneklerini tüketicilerle buluşturduklarını belirten Yücesoy “Glories Çikolata olarak, Belçika’dan ithal ettiğimiz birinci sınıf hammaddeyi, üretim tesisimizde katma değeri yüksek yerli ürünler haline getiriyoruz. Dünya markalarıyla kaliteli çikolata kategorisinde rekabet ediyoruz. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen kurumsal firmalarının taleplerini karşılıyoruz.“ diyor.

Dünyanın nadir yerlerinde yetişen kakao çekirdekleri çikolata hammaddesi olarak Glories üretim tesislerine geliyor. Bu hammadde ile global standartlarda, kaliteli çikolata üretimi yapan markanın ürün yelpazesinde, lavantalı, naneli, antep fıstıklı, çilekli, vişneli, deniz tuzlu gibi farklı tatlarda büyük beğeni kazanan yüzü aşkın çikolata çeşidi bulunuyor. Glories Anadolu Lezzetleri serisi ile, Urfa’nın acı biberi, Isparta’nın gülü, Obruk peyniri, Damla Sakızı, Antakya Çıtır Balkabağı, Türk kahvesi gibi geleneksel tadları lezzetli çikolatalara dönüşüyor. Ürünlere, satış mağazasının yanı sıra online platformdan ve seçkin satış noktalarından ulaşılabiliyor.

El yapımı, yerli üretimle Glories Çikolata global pazara koşuyor

 

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM