Yıldızların Yıldızı Edie Sedgwick’in ilham veren stili

Factory Girl görsel şöleni yüksek ve dönemi çok güzel yansıtan iştah kabartıcı bir film. Edie Sedgwick’in ilham veren stili

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Edie Sedgwick

George Hickenlooper’ın yönetmenliğini yaptığı bu film konusu gereği bir çok yıldızı barındırıyor. Ben bu yıldızlardan Edie Sedgwick’den esinleneceğim.

İngiliz sosyetesinin kalbi kırık ve fakat yetenekli kızı Edie, içinde bulunduğu sosyete ortamından sıkılmaktadır. Bir zaman bir partied, dönemin ve pop art’ın dünyaca ünlü yıldızı Andy Warhol ile tanışır.

BSL

Sonra neredeyse hiç ayrı vakit geçirmeden bir zamanı paylaşırlar. Edie oyuncu olmak istiyordur ve Warhol da zaten bir yetenek avcısıdır. Bir de öyle bir yıldız var ki filmde, benim ilk defa sesini duyduğumda çarpılıp kaldığım Bob Dylan. Bu bahsettiğimiz dönem 60’lı yıllar.

New York sanatın merkezi ve meşhur Chelsea Oteli çevresi. Dünyada yepyeni solukların yazılıp çizilmeye başladığı en coşkulu dönemler.

Kate Spade

Moda dünyasında da yepyeni stillerin doğmaya başladığı yıllar. 60’lar ile başlayan çiçek çocuk hareketi bize muhteşem 70’li yılları hazırlayacak.

İşte bu güzel zamanlarda yaşayan güzel Edie’yi Sienna Miller canlandırıyor, kostümler çok güzel tasarlanmış ve bolca silüet göreceksiniz.

Balenciaga

Ben Edie’nin Bob Dylan ile sürpriz karşılaşmasındaki o kıyafetine bayılıyorum. Pudra tonlarında parıltılı triko elbisenin sırrı derin sırt dekoltesi.

Yaz gecelerinde kararmış tenlere çok yakışacağını düşünüyorum. Sizler de filmi izlediğinizde o dönemin stillerinden bolca ilham alacaksınız… bol güneşli, şen zamanlı bir yaz dilerim sizlere…

Hatice Kübra Erişir

Edie Sedgwick’in ilham veren stili

She and Girls Yaz Sayısı 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM