DasDas Sahneleri bu hafta tiyatro ile dopdolu!

DasDas’ın bu sezon sahneye koyduğu iki yeni prodüksiyonu ‘Dünya Yerinden Oynar’ ve ‘Benimle Dans Eder Misin?’ tiyatroseverler tarafından büyük ilgi görmeye devam ederken DasDas bu hafta ‘Hep Hala Şafak’, ‘Kral Übü’ ve ‘Kreutzer Sonat’ gibi oyunlara ev sahipliği yapacak. DasDas Kasım ayı oyun programı

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

DasDas ayrıca ‘Pınar Fidan Stand Up’, ‘Deniz Göktaş’ ve ‘TuzBiber 6’lı Şov’la konuklarını gülmeye doyuracak.

Kadrosunda büyük usta Şener Şen’in yanı sıra Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi genç kuşağın yetenekli tiyatrocularını buluşturan ‘Zengin Mutfağı’ başladığı günden beri sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle takip ediliyor ve oyunun biletleri haftalar öncesinden tükeniyor.

40 yılın ardından Şener Şen’i tekrar tiyatro sahnesinde izleme fırsatı sunan DasDas prodüksiyonu 14, 15, 21, 22 Kasım akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de yeniden sahnelenecek.

DasDas, konuklarını kahkahaya boğacak stand-up gösterilerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Deniz Göktaş, politik ve kara mizah esintili şovu ile 16 Kasım 20.30’da DasDas Sahne’de olacak.

2000’li yılların başında katıldığı BBG yarışmasında popüler olan ve sonrasında hızla popülerliğini kaybeden bir jazz şarkıcısının (Şahnaz), düğün şarkıcısı olma hikayesini anlatan oyun ‘Düğün Şarkıcısı’ Şahnaz’ın çalıştığı Urban Jazz Bar’da değişen Türkiye’yle birlikte dönüşüme uğramasını anlatıyor.

Şahnaz karakterine hayat veren Nergis Öztürk’ün oynadığı Anadolu Efes Mavi Sahne: ‘Düğün Şarkıcısı’ 16 Kasım 21:00’de DasDas Açık Sahne’de olacak.

Versus Tiyatro’nun, Tolstoy’un ‘Kreutzer Sonat’ını aynı isimle tiyatro sahnesine uyarladığı oyunu 17 ve 21 Kasım 21.00’de DasDas Açık Sahne’de sanatseverlerle buluşacak.

Kayhan Berkin’in uyarladığı, yönettiği ve tek kişilik performansıyla sahneye taşıdığı ‘Kreutzer Sonat’ında, katil üzerinden bir anlatı kurularak erkek egemen sistemin toplumsal baskısı ve bu baskı altında yaşayan bir erkeğin şiddeti kadına yöneltmesinin bir tür otopsisini yaparken, Tolstoy’un yarattığı karakterin deliliğinin dozunu biraz kısıp onu daha dinlenebilir ve merak edilebilir bir hale getirmeyi amaçlıyor.

Holly Humberstone Vans’in “Classic Since Forever” kampanyasına katılıyor!

DasDas’ta stand-up serisi devam ediyor. TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı şov’da, etkinlik saatine kadar gösteri kadroları açıklanmayacak ve hangi altı komedyenin sahnede olacağı seyircilere sürpriz olacak. Komedi ve heyecan dolu gösteri, 18 Kasım saat 21:30’da DasDas Alternatif Sahne’de seyircileriyle buluşacak.

Yusuf Umut, tanımlayamadığı ama vazgeçemediği bir özgürlüğün peşinde kendi yolculuğunu anlatıyor. ‘N’olucak Bu Yusuf Umut’un Hali’ oyunu özgürlük sınırlarından taşan Yusuf Umut’u en sonunda aradığı ortama yakınlaştırıp, onu çekyatların, kuralların, sınırların dünyasından kurtarabilecek mi sorularının cevabını bulmaya çalışıyor.Oyun, 18 Kasım 21:00’de DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak.

DasDas Sahne yeni bir deneyime kapılarını açmaya hazırlanıyor. Uyarlamasını Mert Fırat’ın, yönetmenliğini ise Kadir Çevik’in üstlendiği ‘Benimle Dans Eder Misin?’, kalabalık oyuncu kadrosu ve orkestrasıyla seyircilerine interaktif bir deneyim sunacak.

DasDas’ın yeni oyunu ‘Benimle Dans Eder Misin?’ seyircilerini sahneye davet ederek amatör ve profesyonel dansçılarla bir araya getiriyor. Farklı ve bir o kadar da eğlenceli bu deneyim DasDas Sahne 19 Kasım 20.30’da seyircilerini bekliyor.

‘Hep Hâlâ Şafak’, modern ve efsanevi arasındaki güçlü etkileşime yakalanan ve aile, bağımlılık, bağ ve kadınlık kavramlarını konu alan, 8 kadının neşesini ve kalp kırıklığını anlatan iki oyundan oluşuyor. Tek seferde oynanan iki oyun, 20 Kasım 16.30’da DasDas Alternatif Sahne’de seyircilere farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Eylül ayında DasDas’ta prömiyeri gerçekleşen ‘Dünya Yerinden Oynar’ başarılı oyunculukları ve güçlü hikayesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Yönetmenliğini Mert Fırat’ın üstlendiği ve Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı oyun, yedi kadının özgürlükleri için yan yana durduğu ve hayatları pahasına mücadele edişlerini İstanbul semalarında dolaşan tanıdık ezgilerle seyirciye aktarıyor. Alara Canay, Emine Doruk / Gökşen Ateş, Melisa Akman, Özge Borak, Özge Fışkın, Rana Büyükyılmaz ve Su Sonia’nın oyuncu kadrosunda yer aldığı, sürükleyici hikayesi ve büyüleyici atmosferiyle ‘Dünya Yerinden Oynar’ 20 Kasım 17.00’de DasDas Sahne’de seyirciyle buluşacak.

DasDas bu hafta minik sanatseverleri bekliyor! 5 yaş ve üzeri küçük sanatseverler ‘Çamurdan Heykel Atölyesi’nde hayallerindekilerle çamurdan heykel yapmaya hazırlanıyor. Çamur ve yaratıcılık dolu atölye, 20 Kasım 13.00’de DasDas’ta gerçekleşecek.

‘Beceriksiz Kralın Öyküsü’, 3 yaş ve üzeri çocuklara anlattığı müzikli hikayede merdivenlerden bile inemeyen, her şeyi kırıp döken bir kraldan bahsediyor. Oyunda bütün bu talihsiz olaylar şans eseri saraya gelen biriyle değişirken, bu hikayeyi izlemek isteyen çocuklar 20 Kasım 16.00’da DasDas’ta buluşacak.

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından İlksen Başarır tarafından uyarlanan ve yönetilen ‘Ağaçtaki Kız’ 22 Kasım 21.00’de DasDas Açık Sahne’de sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in sahneyi paylaştığı oyun; iki gencin aşkı, dostluğu, hayalleri, hayal kırıklıklarını, yere düşmeyi, yerden kalkabilmeyi ve sırlarını paylaşarak dile getirmelerini konu alıyor.

İmkansız aşklarını sadece gece karanlığında, bir tarla kuşu sesine kadar yaşayabilen iki genç, yedi günlük bir olay örgüsüyle izleyiciye bu düşünceleri sorgulatacak.

Sözlerini yeminlerle süsleyen Romeo ile dudaklarında günahın izi kalan Juliet’in aşkı… DasDas’ın geçtiğimiz sezona damga vuran oyunlarından Shakespeare’in ünlü tragedyası ‘Romeo & Juliet’ 23 Kasım günü 20.30’da DasDas Sahne’de yeniden izleyicisiyle buluşacak.

‘Kral Übü’, DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Fransız yazar Alfred Jarry’nin dünyaca ünlü oyunu ‘Kral Übü’nün Sarı Sandalye uyarlaması olan ve Polonya Kralı Venceslas’a suikast düzenleyerek onu öldürüp yerine geçen Übü Ailesi’nin hikayesinin anlatıldığı Anadolu Efes Mavi Sahne: ‘Kral Übü’, 23 Kasım akşamı 21:00’de DasDas Açık Sahne’de olacak.

İlk kez DasDas’ta seyirciyle buluşacak olan Pınar Fidan, başına gelen olayları anlatırken seyircilere kahkaha dolu anlar yaşatacak. Bazı ailevi meseleler, kaşarlar, piyonlar, Putin, dirty talk, biraz sosyalistler, gladyo, açık ameliyat, Menemen Olayı ve Kutsi hakkındaki gösterisi ile Pınar Fidan Stand Up 23 Kasım 21.00’de DasDas Alternatif Sahne’de.

14 KasımPazartesi20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
15 KasımSalı20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
16 KasımÇarşamba20.30DasDas Açık SahneDeniz Göktaş
16 KasımÇarşamba21.00DasDas Açık SahneAnadolu Efes Mavi Sahne: ‘Düğün Şarkıcısı’
17 KasımPerşembe21.00DasDas Açık SahneKreutzer Sonat
18 KasımCuma21.00DasDas Açık Sahne‘N’olucak Bu Yusuf Umut’un Hali’
18 KasımCuma21.30DasDas Alternatif SahneTuzbiber 6’lı Şov
19 KasımCumartesi20.30DasDas SahneBenimle Dans Eder Misin?
20 KasımPazar16.30DasDas Alternatif SahneHep Hala Şafak
20 KasımPazar17.00DasDas SahneDünya Yerinden Oynar
20 KasımPazar13.00DasDas AtölyeÇamur Heykel Atölyesi
20 KasımPazar16.00DasDas AtölyeBeceriksiz Kralın Öyküsü
21 KasımPazartesi20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
21 KasımPazartesi21.00DasDas Açık SahneKreutzer Sonat
22 KasımSalı20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
22 KasımSalı21.00DasDas Açık SahneAğaçtaki Kız
23 KasımÇarşamba20.30DasDas SahneRomeo & Juliet
23 KasımÇarşamba21.00DasDas Açık SahneAnadolu Efes Mavi Sahne: ‘Kral Übü’
23 KasımÇarşamba21.00DasDas Alternatif SahnePınar Fidan Stand – Up

Bilet Satış: www.mobilet.com

DasDas Kasım ayı oyun programı

SHE AND GIRLS MAYIS 2023