Yağlı ciltler için bakım rutini

Yağlı cildi dengelemek genellikle zordur.  Ağır ürünler cildi yağlı gösterebilirken çok hafif ürünler yeterince nemlendirmeyebilir. Doğru ürün seçimi, bu noktada yağlı ciltler için büyük fark yaratabilir. Çok adımlı rutinler cildinizin ürünleri kusmasına neden olabilir, bu sebeple sade bir rutin sizin için daha uygun olacaktır. Bu yazımızda size yağlı ciltlerle etkili bir biçimde nasıl mücadele edebileceğinizi en ince ayrıntılarına kadar anlatacağız. Cildinizin ihtiyaçlarına ses veren bu rutini öğrenmek için okumaya devam ediniz… Yağlı ciltler için bakım rutini

Günlük temizliği aksatmayın

Yağlı ciltlerde, yüzü daha mat bir görünüm elde etmek için çok sık yıkamak, yapılan en yaygın hatalardan sadece biridir. Mecbur kalmadıkça cildinizi günde iki kez yıkamayın, sadece sabah cildinizi su ile yıkamanız cilt bariyeriniz için daha iyi olacaktır. Hafif, suda kolay çözünen, jel formundaki temizleyiciler bu yolculukta en büyük dostunuz olacak! Temizleyicinizin içeriğini dikkatle inceleyin, sodyum lauret sülfat (SLES) gibi tahriş edici maddeler içeren ürünlerden uzak durun.

 

Cosrx Low pH Good Morning Gel Cleanser Arındırıcı adım

BHA veya salisilik asit içeren ürünleri tercih edin

Yağlı cilde sahip olanlar için BHA ve salisilik asit harika bir bileşenlerdir. Ancak aşırıya kaçmamakta fayda var, söz konusu ürünün içerdiği asit oranını kontrol edin. Cilt bakım rutininizdeki bir adımda bu maddeleri içeren bir ürüne yer vermeyi ihmal etmeyin. Salisilik asit, gözenekleri tıkayabilecek ölü cilt tabakasını çıkarmaya yardımcı olur, akne oluşumunu engeller.

The Ordinary Solution Leke karşıtı

İsimsiz kahramanlar; tonikler

Tonikler, cildinizin toparlanmasına ve sıkılaşmasına yardımcı olur. Özellikle peeling işlemleri sonrasında açılmış olan gözenekleri tonik yardımıyla sıkılaştırmanızda fayda var. Bunların yanı sıra, tonikler, makyajınızın kalıntılarını iyice çıkarmanıza yardımcı olarak gözeneklerinizin tıkanmasını engeller. Onlar için bu rutinin isimsiz kahramanları diyebiliriz.

Caudalie Vinopure Lotion Gözenek sıkılaştırıcı

 

Yağ bazlı nemlendiricilerden kaçının

Yağlı ciltlere sahip kişilerin sık yaptığı bir diğer hata ise nemlendirme adımını geçmektir. Bu davranışın altında yanlış ürün seçimi yatıyor. Bu konuda bilmeniz gereken en önemli şey nemlendiricilerin su ve yağ bazlı olarak ikiye ayrılması. Hyaluronik asit içeren jel formundaki ürünleri tercih etmelisiniz gözenekleri tıkamıyor veya ağır bir his bırakmamasının yanında etkili miktarda bir nem sağlıyor. Bu adımı göz kreminizle taçlandırarak, ileride oluşabilecek koyu halka ve kırışıklık problemlerinin de önüne geçebilirsiniz.

Instagram Hesabımız

Clinique Moisture Surge Hafif formüller

Sabah rutinini akşamdan ayıran o adım

Güneş kremi, yaşlanmayı engellemek ve sivilcelerdeki iltihaplanma riskini engelleme noktasında hayati önem taşıyor. Yağlı ciltler için güneş kremi seçmek büyük bir sorun, pek çoğu parlama yapıyor ve ciltte beyazlıklar bırakıyor. Sprey ve stick formundaki ürünler sizin kurtarıcınız olacak, bu tipteki güneş kremleri cildiniz için biçilmiş kaftan. Daha mat bir görünüm elde etmek istiyorsanız transparan bir pudra ile T bölgenizi geçebilirsiniz. Akşam rutininizde bu adımı lekeleriniz için iyileştirici bir serum kullanarak tamamlayabilirsiniz.

Avene Cleanance Güneş kalkanı

Leslie Feist’ten Yepyeni Şarkı Yayında : ‘’Borrow Trouble’’

Yağ emici kağıt çantanızdaki vazgeçilmez ürün olacak

Matlaştırıcı kağıtlar ile, gün içerisindeki yağlanma durumlarında makyajınızı silmeden opak bir cilde sahip olabilirsiniz. Küçük olması nedeniyle çantada yer kaplamayan bu kağıtlar, makyajınızı oynatmadan olası yağlanmalardan sizi koruyarak kusursuz bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Kiko Sebo Balance Papers Yağ kontrol

Yağlı ciltler için bakım rutini

She and Girls Nisan 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

 

SHE AND GIRLS BAHAR 2024