Yeşilçam’ın “Özgür Kadın”ı Müjde Ar’ın ikonik stili

Müjde Ar, Türk sinema tarihinde iz bırakan çok önemli kadın figürlerimizden. Onu apayrı bir yere koyan ise ‘özgür kadını’ bize tanıtması oldu. Müjde Ar ikonik stili

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Mujde Ar

Halit Ziya Uşaklıgil’in müthiş eseri olan Aşk-ı Memnu’nun ilk dizi uyarlamasında (1975) Bihter karakterini canlandıran Müjde Ar, peşi sıra gelen önemli filmlerde aldığı rollerle 80’li yılların starı oldu.

Deli Kan, Ah Güzel İstanbul, Göl, Adı Vasfiye, Fahriye Abla, Ah Belinda ve daha nice film ile o dönemin en çok konuşulan ikonlarındandı.

Nordstorm

Canlandırdığı karakterler, ataerkil sistem içinde kendi kimliğini bulmaya çalışan, erkeğin biçimsel baskılarından yılmayıp, isteklerine, hayallerine sahip çıkan kadına hayat veriyor. Birçok kadın oyuncunun göze alamadığı cesur roller üstleniyordu.

Ahlak üzerine, toplumun kadını konumlandırdığı alanlar üzerine yeniden düşünmemize olanak tanıdığı birçok karakter yarattı. Yer aldığı projelerin yönetmenleri, yazarlarına da bakınca, en iyilerle bir arada olduğunu göreceksiniz.

Beymen

Müjde Ar aynı zamanda fotomodellik, mankenlik ve tiyatro oyunculuğu da yapmış, iki defa ülkenin en prestijli film festivallerinden en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanmış, bunların dışında birçok ödüle sahiplik etmiş.

Onun ikonlaştığı yıllar olan 1980’ler moda dünyamızda çılgın değişimlerin görüldüğü yıllar. Bol bol renk giriyor hayatımıza ama ne renkler… Neon renklerin ilk yılları! 70’li yıllarda iyice yerini bulan denim pantolonlar bu yıllarda elbiselere dönüşüyor.

Nike Air Force

Ben de sizlere Müjde Ar’ın güzelliğini bir denim elbiseyle taçlandırdığı bu fotoğrafından ilhamla, sonbahar için sportif bir denim kombini sunuyorum.

Sizler de denim elbiselerinizi, farklı materyalde takılarla ve spor ayakkabılarla kombinleyip orijinal günlük görünümler yakalın, bize gönderin.

Sağlıklı bir sonbahar geçirmeniz dileğiyle, hoşça kalın…

Hatice Kübra Erişir

Müjde Ar ikonik stili

She and Girls Eylül 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!