Türkiye’nin en çok satan kitapları

Kitapkoala.com verilerine göre Türkiye’nin 2018 yılında en çok satan kitapları farklı alan ve türlere dağıldı. 2018 Kasım sonu 11 aylık kitapkoala.com satışlarını baz alarak yapılan çalışmada Türkiye’de en fazla kitap okunan iller büyük şehirler oldu. Kitapkoala.com verilerine göre 2018 yılı en çok satan kitaplar

İstanbul, İzmir ve Ankara’yı Eskişehir en çok kitap satışı yapılan il olarak takip etti. Tunceli, Edirne ve Muğla ise çok okuyan iller arasında ön sıralarda yer aldılar. Listenin son sırasında Hatay, Şanlıurfa ve Osmaniye yer aldı. Psikoloji ve gelişim alanı en çok kitap satılan alan olarak görünürken, Tarih ikinci sırada yer aldı.

2018 yılı en çok satan kitaplar
• 1. Seninle Başlamadı (Mark Wolynn)
• 2. Gazi Mustafa Kemal Atatürk (İlber Ortaylı)
• 3. Ikıgai (Francesc Miralles , Hector Garcia)
• 4. Mustafa Kemal (Yılmaz Özdil)
• 5. Kurtlarla Koşan Kadınlar (Clarisa P. Estes)

Kitapkoala.com’dan Serkan Ecevit, kitap satışlarının satışı yapan yerin hedef kitlesinin bilinç düzeyiyle de ilgili olduğunu ancak daha önceki dönemlerdeki kalitesiz kitapların piyasayı bugün daha az domine ettiğini ve kitapkoala.com verilerine göre en çok satan kitapların daha kaliteli olarak tanımlanan kitaplar olduğunu iletti. Bunun ülke açısında umut verici olduğunu ve okuyucunun kaliteyi daha fazla arayan bir hale geldiğini ekledi. 2019 yılında psikoloji, tarih ve gelişim alanının yükselen alanlar olacağını ve son zamanlarda biyografinin de yükselişte olduğunu ekledi. Önümüzdeki dönemde Türkiye’deki kitap satışçılarının çeşitlenmesi ile birlikte daha iyi bir kitap üretim ve okuyucu tablosu görebiliriz.

Kitapkoala.com verilerine göre 2018 yılı en çok satan kitaplar

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM