Kadınların % 73’ü mücevher istemiyor

İlhamını kadınlardan alan ve ürünlerine taşıyan Bingo, Kadınlar Günü öncesinde gerçekleştirdiği araştırma kapsamında “Kadınlar Aslında Ne İster?” sorusuna yanıt aradı. Türkiye’yi temsilen 20-46 yaş arası 500 kadınla gerçekleştirilen araştırmada, kadınların duygularını anlamak için sorular yöneltildi. Araştırmaya göre gerek çalışan, gerekse ev kadınının isteğinin “nefes almak” olduğu sonucu çıktı. Bingo, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel, araştırma sonuçlarından ilham alarak “Biraz Nefes mi Alsan?” şarkısını besteleterek kadınlara armağan etti. Kadınlar aslında ne ister ?

Bingo’nun İstanbul ve Türkiye genelindeki 12 bölgede, 20 yaş ve üzeri 500 kadınla yapılan araştırmada, kadınların, yüzde 73’ü zaman zaman durup nefes alıp kendine vakit ayırmak istiyor. Yüzde 88’si kendine vakit ayırabilmenin kendisini mutlu edeceğini söylüyor. Yüzde 50’ye yakın oranda kadın,kendisine vakit ayıramadığından şikayetçi olurken, yüzde 20’ye yakını ise alışveriş ve spor yerine kendisine boş vakit kalmasını istiyor.

Kadınların % 73’ü mücevher istemiyor

Bingo tarafından yapılan “Kadınlar Ne İster Araştırması”nda, kadınların yüzde 42’si ev, iş, aile arasında bölünmüş hissederken, yüzde 73’ü mücevher gibi pahalı hediyeler almak yerine, zaman zaman durup nefes alıp kendine vakit ayırmak istiyor. Araştırmaya katılan kadınların yüzde 53’ü gününün çoğunluğunda vaktini işte çalışmanın aldığını belirtirken, bu kadınların yüzde 62’si AB sosyo-ekonomik sınıf grubundan oluşuyor. Bir gününü değerlendirdiğinde vaktini en çok ev işleri ve temizliğin aldığını belirten kadınların oranı ise yüzde 65.

Kadınlar aslında ne ister?

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM