Kişisel Fitness Hedeflerimize Ulaşmak İçin Kendi Yolumuzu Belirleyebiliriz! Nasıl mı?

Hepimiz kendi hayatımızın yıldızı olduğumuza göre, kişisel fitness hedeflerimize ulaşmak için de kendi yolumuzu belirleyebiliriz. Herbalife Nutrition Global Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, ünlülerin sıklıkla başvurduğu dört önemli fitness sırrıyla birlikte bu sırların hangilerini uygulayıp hangilerini uygulamamamız gerektiğini anlatıyor… Fitness yaparken nelere dikkat etmeliyiz.

She and Girls

Belinizi kısa süreliğine inceltmek için sağlık sorunu yaşamaya değmez!
Tehlikeli olabilecek hiçbir beslenme taktiği denenmemeli. Birçok ünlünün tanınmadan önce daha iyi görünebilmek için sağlıksız diyetlere ya da estetik müdahalelere başvurduğunu hepimiz biliriz. Aslında milyonlarca dolarla birlikte baş döndürücü bir şöhrete kavuşma imkânı düşünüldüğünde, böylesine aşırıya kaçan uygulamalara sıcak bakmaları şaşırtıcı değil. Ancak bir hekim tarafından önerilmedikçe, uzun ve zahmetli detoks programları ya da açlık sınırına dayanan diyetler uygulamak açıkça kötü bir yöntemdir zira şok diyetler kısa süreli sonuçlar verir. Öte yandan düşük kalorili diyetler sağlık açısından pek çok risk barındırır ve belinizi kısa süreliğine inceltmek için uzun vadeli sağlık riskleriyle karşı karşıya kalmaya değmez. Bunun yerine beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz işe yarayabilir.

Aşırı yoğun fitness programları, tahribat yaratabilir
Bir anda haftanın yedi gününü kapsayan yoğun bir egzersiz programına başlamayın. Ne kadar çok egzersiz yaparsak o kadar iyi sonuçlar alacağımızı düşünsek de bu konuda pek haklı sayılmayız. Zira söz konusu fitness ise bu düşünce hiç de doğru değildir. Birçok ünlünün vücutlarında yarattıkları tahribat nedeniyle hastaneye yatmak zorunda kaldığı, ağrı kesicilere bağımlı yaşadığı bir gerçek. Paylaşılan etkileyici görüntülere kanmamalı, her duyduğumuza inanmamalıyız. Üstelik bu etkileyici görüntü de büyük ihtimalle geçici olacaktır. Öncelikle bilmemiz gereken, bu konuda pratik bir çözüm olmadığıdır. Neticede aşamalı olarak yoğunlaşan bir egzersiz programı uygulamak, programınız size hafif gelmeye başladıkça daha sıkı çalışmak ve egzersiz süresine odaklanmak, daha kalıcı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Fitness

Yeni fitness aletleri satın almak çoğu zaman işe yaramaz
Yeni çıkan her fitness aletini satın almayın ya da bandajlar veya titreşimli aletler ile daha iyi forma girebileceğinizi iddia edenlere kanmayın. Ekranda formunda bir ünlü görünce bu yöntemin işe yaradığını düşünmek isteyebilirsiniz. Reklamda gördüğünüz modelin aslında geleneksel spor yöntemlerini uyguluyor olması yüksek bir ihtimaldir. Bunun yerine ağırlık, direnç bandı ve yoga matı gibi antrenman için olmazsa olmaz ve ucuz ekipmanları edinmeniz yeterlidir. Fitness piyasasında muazzam sonuçlar veren birçok yeni alet var. Ancak yeni bir ürünü satın almadan önce, ne kadar işe yaradığını bizzat değerlendirmelisiniz. Söz konusu kardiyo, esneklik, dayanıklılık veya güç gibi temel fitness prensiplerine dayalı bir ürünse, o zaman satın almayı düşünebilirsiniz. Ancak durduğunuz yerde forma gireceğiniz yönünde vaatte bulunan aletler büyük ihtimalle para ve zaman kaybından başka bir işe yaramayacaktır.

Spor salonu ve kişisel antrenöre servet ödemeyin
Spor salonu üyeliğine veya kişisel antrenöre sizi zorlayacak seviyede para harcamayın. Starların onlarla çalışması, sıradan insanların da her ay bu işe bir servet harcaması gerektiği anlamına gelmiyor. Bütçenizi zorlayan – ve daha da kötüsü, kullanmadığınız – bir alternatif seçerseniz, spor yapmanın çok fazla çaba ve para gerektirdiğine kanaat getirip spor yapmaktan kolaylıkla vazgeçersiniz. Halbuki çok para harcamadan da spor yapmak mümkündür. Parkta yürüyüş yaparak veya evde egzersiz yaparak lüks bir spor salonunda yaptığınız spor seviyesinde forma girebilirsiniz. Şahsen kişisel antrenörün faydalı olacağına inanıyorum ancak bütçeniz müsait değilse faydalı tavsiyeleri uygulamak da yeterli olacaktır.

Fitness yaparken nelere dikkat etmeliyiz

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM