Dilara Kırmıt ile ÇOK ÖZEL röportaj ve hiç bilinmeyen yanları

Dergimizin Moda ve Güzellik Editörü de olan Fashion TV ödüllü yazar ve model Dilara Kırmıt ile Yayın Direktörümüz Sedef Tosun çok özel bir röportaj gerçekleştirdi. İşte güzel mankenin sorularımıza verdiği cevaplar.

Senin için AŞK mı? Kariyer mi?

Yaa…bu hiç adil değil ! (gülüyor) Kariyerime aşk ile bağlıyım. Aşk çok farklı bir dünya aslında ben hem aşk hem kariyer kadınıyım. Bu zamana kadar ikisi arasında hiç kalmadım ama mecbur cevap vermem gerekirse KARİYER derdim.

Bu zamana kadar aldığın en ilginç iltifat hangisiydi, hatırlıyor musun?

Cidden bu sosyal mecradan çok mesaj alıyorum, rahatsız edici şekilde sürekli mesaj atan sayılı kişi oldu. Belki duruşumdan kaynaklı ama en ilginci “Geceleri nasıl uyuyorsun kanatların kırılmıyor mu?” diye gelen bir mesajdı. İltifat olarak kabul edersek anlamlıydı benim için hiç tanımadığım birinden böyle bir mesaj almak.

She&Girls Dilara Kırmıt Fashion TV
Dilara Kırmıt: Aşk taşınması zor bir kıyafet benim için

ÇANTASI ÇİKOLATA DOLU TAM BİR TATLICI

İnanılmaz ince ve zarifsin. En sevdiğin ve hiç yemem dediğin yemekler nelerdir diye sorsam?

Çok yemek ayıran bir insan değilim. Yeni tatlar keşfetmeyi çok severim ama daha çok tatlıcıyım. Her yemekten sonra tatlı yerim (gülüyor) çekim aralarında normal modellerin meyvesi olurken benim çikolatalarım vardır. En sevdiğim yemek mantı olabilir şuan düşününce daha ağır bastı. En sevmediğim ise kesinlikle karnıbahar, kokusuna bile tahammül edemiyorum.

Çok özel olmayacaksa Dilara Kırmıt nasıl erkeklerden hoşlanır, kriterleri nelerdir?

Hiç kriterlerim yok desem inanır mısınız? Yani kumral olsun, o olsun, şu olsun, zengin olsun diye ayırmadım hiç. Ben daha çok ruhsal ve iç dünyası ile ilgileniyorum, gizemli erkekler daha çekici geliyor. Görsellik tabii ki önemli ama çok ilgiye muhtaç bir kadın değilim hayatımı her konuda bir erkeğe adamam.
Sadığımdır tutkulu aşk severim. İhanet ve yalana asla tahammülüm yoktur nice kadınlar gibi.. Sadakat, Saygı, Sevgi… Benim için en önemli kriterdir.

Tarzını beğendiğin ve idolün olan bir ünlü var mı?

Galiba hayatım boyunca sadece onlar olacak benim için. Türk olarak kesinlikle Serenay Sarıkaya. Çünkü duruşunu ve kişiliğini çok beğeniyorum ve örnek alıyorum ki tarzı ile de çok konuşuluyor. Yabancı olarak Angelina Jolie, ona yorum bile yapamam.

Senin tarzın nasıl peki? Avangart mı seksi mi? Yoksa doğal spor şıklık mı tercih edersin?

Ben hepsiyim galiba ! (gülüyor ) ben ruh halime göre giyiniyorum. Açıkcası sabah modum nasılsa renkleri ve kombinleri ona göre belirliyorum. Dolabımda olmazsa olmaz dediğim kovboy tarzı botlarım, jeanlerim ve deri ceketlerim var. Son zamanlarda yavaş yavaş model olmasam da modellik yaptığım için çok özel bir firmanın marka yüzüyüm. Her çeşit model giydiğim için bende şöyle bir durum oluşmaya başladı ve spor giyinmeye başladım özel hayatımda. Tayt, sweatshirt, spor ayakkabılarım vs gibi salaş rahatlığını özledim gün içerisinde. Çok kıyafet ve ayakkabı çeşidi giyiyorum zormuş gerçekten ama sonuçlarını görünce buna değiyor.

She&Girls Dilara Kırmıt Fashion TV
She&Girls Dilara Kırmıt Fashion TV

Aşk taşınması zor bir kıyafet benim için

Modanın yanında bir kitap yazıyorsun. Gerçekten yetenek isteyen güzel bir kalemin var. Kitap nasıl gidiyor? erçekten öyle biri var mı ?

Çok teşekkür ederim ne mutlu bana. Son zamanlarda fazla ilgilenmesem de yoğunluğumdan dolayı boş zamanlarımda yazmaya devam ediyorum. İham çok önemli gerçekten. Yazarken enerjimin bittiğini hissediyorum. Son sözüme kadar ilhamımı kullanıyorum.
Yazdıklarımın sahibi tabii ki var ama hayatımda olması gerekmiyor. Ben her şeyden etkileniyorum, gözlemlemeyi, dinlemeyi başka hayatları yazmayı seviyorum. Aşk taşınması zor bir kıyafet benim için bazıları ya duygusunu anlamaz ya dikişini. Benim de öyle bir hikayem var.

Devlet Tiyatrosu’ndasın değil mi? Oyunculuk eğitimi alıyorsun, buna nasıl karar verdin, ilerleyen günlerde seni ekranlarda görecek miyiz?

Neden olmasın? Evet, eğitim alıyorum yeteneğimin olduğuna inanıyorum ama daha çok psikolojim için istedim. Bana tiyatro çok iyi geliyor. Kişisel gelişim anlamında çocukluk hayalimdi aslında sahnede olmak, podyumda değil de bir tiyatro sahnesinde olmak belki de. Küçükken içine kapanık bir çocuktum. Yazardım, sadece oyun oynamayı çizgi film izlemeyi sevmezdim hep yazardım kendimi bildim bileli. Tek etkinliğim babam beni tiyatroya götürürdü her hafta sonu. Çok etkilenmiştim. Devlet Tiyatrosu’nda olmak nasip oldu, oradan bağlantısı olduğunu düşünüyorum.

She&Girls Dilara Kırmıt Fashion TV
Dilara Kırmıt: Bale eğitimi almadım ama vücudum çok esnek.

Son zamanlarda sosyal medyada yayınladığın fotoğraflar çok dikkat çekiyor hatta bir fotoğrafın var balerin gibi daha önce bale ve dans ile ilgilendin mi?

Evet, evet çok güzel mesajlar alıyorum onun için de. Belirli bir eğitimim yok sadece esnekliğim var ama hayatım boyunca bale yapmak istemiştim. Fakat ailem tarafından çok üstüne gidilmedi. Şuan yaşımdan dolayı geç olsa gerek (gülüyor). Dansa ilgim var, modern dansı çok seviyorum… Onun için boş vaktim olursa eğitim almak istiyorum.

She&Girls tek kelimeyle harika

Samimi cevapların için çok teşekkür ederim. Son sorum seni baya yorduk ama She&Girls hakkında neler düşünüyorsun, yeni sayımızı nasıl buldun?

Tek kelimeyle harika. She&Girls ailesinde olmak gurur verici benim için… Daha güzel başarılarda hep beraber olmayı diliyorum, desteğim sonsuz . Bu özel röportajı benimle gerçekleştirdiğiniz çok teşekkür ederim,  yeni sayıda görüşmek üzere She&Girls.

Sedef Tosun

sedef@msemedya.com