Dünyanın en güzel kadınlarından Ava Gardner’ın ikonik stili

Asıl adı Ava Lavinia Gardner olan, epey yoksul bir çiftçi ailenin kızıdır. Baş döndüren bir biçime sahip, çarpıcı bakışları ile o dönemin starları arasına bomba gibi düşen, ‘’dünyanın en güzel kadını’’ sloganını almış kadındır. Ava Gardner ve ikonik tarzı

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Ava Gardner

Çocukken yaşadığı yoksulluktan olduğunu tahmin ettiğim bir lüks düşkünlüğüne sahip olan Ava, ne giyse, nereye gitse haber oluyordu. İkinci evliliğini meşhur sanatçı Frank Sinatra ile yaptı.

Bir taşra güzeli lakabını alan Ava sözünü hiç esirgemeyen bir üsluba sahip olduğu için eleştiri oklarının da hedefi oluyordu.

Bütün zorluklara rağmen “Hayatımı tekrar yaşayacak olsaydım, aynı şekilde yaşardım” diyebilen bir kadın. O da her ikonanın olduğu gibi zamanının ötesinde bir kadın. Onun yaşadığı yılları düşünecek olursak ne kadar güçlü olduğunu daha net anlarız.

Rasario

Kadın görüntüsü, güzelliği imajı ile kabul edilen ama özgürlüğü seçimleri göz ardı edilen bir statüdeydi. Fikirlerini açıkça ifade etmek onun dışlanmasına sebep olsa da o hiç lafını ve yaşama tercihlerini değiştirmedi.

Sayısız filmde rol aldı. Mayıs’ta Yedi Gün, Deprem, Hint Güneşi, Cassandra Geçidi onun güzelliğini ve oyunculuğunu keyifle izleyebileceğiniz başlıca filmler.

Rodo

Ava güzelliği ve enerjisi gereği ne giyse bir stil ikonuna dönüşüyordu. Tam manasıyla bir tasarımcının hayalini süsleyen kendine has duruşu ile cazibe merkezi haline gelen bir ruh ve beden bütünlüğü sunuyordu.

Onun stilini kendine inanç ve güven kelimeleriyle anlatabilirim. Katiller isimli filmdeki meşhur ikonik Vera West tasarımı siyah elbisesi oldukça ilham verici.

Beymen

Küçük siyah elbise modasının bütün dünyayı sarmaya başladığı ve Christian Dior’un dediği gibi “ Gündüz veya gece herhangi bir saatte, her yaşta ve her fırsatta siyah giyebilirsiniz.

“Küçük bir siyah elbise, herhangi bir kadının gardırobunda en önemli şeydir “ mottosuyla ben de bu güzel için size bir gece kombini sunuyorum.

Hatice Kübra Erişir

Ava Gardner ve ikonik tarzı

She and Girls Yaz 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

 

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM