Tiffany’de Kahvaltı Filminin Efsane İkon Audrey Hepburn’un Stili

Tiffany’de Kahvaltı 1961 yapımı mutlaka görmeniz gereken bir klasik film. Yıllar sonra bu sefer yağmurlu ve hüzünlü bir günde izledim, pek güzel oldu. Ve tabii ki Audrey Hepburn, ikona stili köşemin ilham kaynağı olan kendisi minik kalpli dev güzel kadın. Audrey Hepburn stili

Instagram Hesabımız

Tiffany’de Kahvaltı

1/7

1950’li yıllardan başlayarak Hollywood dünyasında yıldız olmakla kalmadı o bir stil sahibi ikona oldu. Bütün dünya onu takip ediyordu, aynı zamanda büyük yardımsever olduğu bilinir.

Audrey Hepburn bu şahane filmde Holly karakterini canlandırıyor. Holly , taşradan kopup şehrin kalbinde kendine yer arayan bir özgür ruh. Öyle hemen şehre gelince özgür olabiliyor mu acaba? Aradığı aşkı bulabiliyor mu? Holly biraz lükse düşkün, film boyunca bu tema üzerinde dolaşıyoruz ve akıllara kazınan bir kare kalıyor aklımızda.

Givenchy

2/7


3/7

Tiffany şehrin en lüks mücevher mağazası. Holly’nin kendisini en çok güvende hissetiği, canı sıkkın olduğunda gidip bir dolaştığı yer. Onun derdi mücevherler mi, yoksa başka bir şey mi, eğer dikkatli izlerseniz cevabı bulacaksınız ve duygulanacaksınız.

Givenchy

4/7

Gelelim şu meşhur sahneye. Filmin açılış sahnesi, elinde bir kruvasan ve bir kahve olan Holly, pencereden mücevherleri izliyor. Üzerinde siyah bir elbise, gerdanı incilerle dizili. Işte bu muhteşem, devrim niteliğindeki minik siyah elbisenin tasarımcısı Hubert de Givenchy. Audrey Hepburn Givenchy ile ilk kez Sabrina filminin kostümleri için görüşmeye gitmiş.

Tiffany İnci Küpeler

5/7

Onun halini pek hoş bulmayan usta tasarımcı ona üzülerek kendisini giydiremeyeciğini söylemiş. Ve fakat güzel yürekli Audrey onu bir yemeğe davet etmiş ve hem tasarımcısını hem de ömrünün sonuna kadar sürecek dostunu kazanmış.

Tiffany İnci Kolye

6/7

Audrey Hepburn hakkında daha çok konuşabiliriz tabii ama şimdi onun ruhundan ve stilinden aldığımız ilhamla hazırladığım kombini sizlere sunarım.

Givenchy

7/7

Hatice Kübra Erişir

Audrey Hepburn stili

She and Girls Mayıs 2020 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!