Hangi allık nasıl uygulanmalı?

Benefit National Brow and Beauty Artist Ezgi Sadeghi’nin She and Girls okurlarına özel olarak hazırladığı allık sürme tekniklerini öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Yüz tipine göre allık nasıl sürülür?

Yazın enerjisi ve cıvıltısını yansıtan yepyeni Benefit Wanderlust allık koleksiyonu için sizlere bir kaç uygulama önerisi hazırladım. Gerek yüzü belirginleştirmek, teni ısıtmak, gerek kontürlemek ve aydınlatmak için ya da sadece renk vermek için allıklar her zaman makyajın son dokunuşunu yapar. Makyajınız da farklılık yaratmak için Karıştır & Yakıştır tekniğini uygulayabilirsiniz. Örneğin Butterfly gibi sıcak ve parlak bir renk ile Willa gibi daha soğuk ve saten bitişli bir allığı degrade bir şekilde uygulayarak çok daha boyutlu bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bronzlaştıysanız ve daha az makyaja gerek duyuyorsanız Starla ve Java gibi sıcak bronz allıkları hem bronzlaştırıcı hem de allık gibi kullanabilirsiniz. Uygulama yaparken yüzün en yüksek noktalarını hedef alarak ve bolca dağıtarak uygulamak bronzluğunuzu doğal bir şekilde pekiştirecektir. Bronzluğunuzu ışıltı ile pekiştirmek içinse Butterfly ve Moone gibi daha koyu tonları tercih edip makyajınızı bir adım yukarıya taşıyabilirsiniz.

Klasik uygulamalardan vazgeçemeyenlerdenseniz yüzü boyutlandırmak için ten renginize uygun bir Hoola, teniniz sıcak alt tonluysa Tickle, soğuk alt tonluysa Cookie, doğal görünüm arıyorsanız Dandelion Twinkle aydınlatıcı tercih edebilirsiniz. Allık içinse daha enerjik ve taze bir görünüm arıyorsanız Sunny ve Shellie gibi şeftali tonlarına yakın renkleri, daha kurumsal bir gündeyseniz Pom Pom ve Willa gibi pembeye çalan tonları tercih edebilirsiniz.

Kariyerini değiştirmek isteyenlere öneriler

Allıkları tek başına ya da kontür ve aydınlatma ile uygulasak da fark etmeksizin fırça tercihi çok önemli. Çok amaçlı yüz fırçasının kapağını kısıp açarak fırçanın boyutunu değiştirebilirsiniz. Bu şekilde hedefe yönelik uygulamalar çok daha iyi sonuç verecektir.

Güneş öpücüğü ve Blush Bomb gibi farklı teknikler uygulayarak makyajınıza farklı bir imza atabilirsiniz. Güneş öpücüğü için Terra gibi nispeten koyu ve sıcak tonlu bir allığı burun üstü dahil olmak üzere “W” şeklinde uygulayabilirsiniz. Blush Bomb içinse Chrystah gibi yoğun pembe bir allığı göz kapağında katlanma bölgesi ve dış köşelere uygulayıp, şakaklarda ve göz bitişinde birleştirip monokrom bir makyaj etkisi yakalayabilirsiniz.

Yeni Wanderlust serisi allıklar ile rengarenk dünyalara açılın.

  • Benefit ürünleri sadece Sephora mağazaları, sephora.com.tr ve Sephora uygulamasında.

Yüz tipine göre allık nasıl sürülür?

She and Girls Kasım 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024