Bu akşam gerçekleşecek kavuşumda Türkiye ve Dünyayı neler bekliyor?

Bu akşam saat 20.00′ da Satürn ve Plüto arasında oğlak burcunun 22. derecesinde yaklaşık 32 yılda bir yaşanan bir kavuşum gerçekleşiyor. Oğlak burcunda satürn plüto kavuşumu

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

youtube.com/msemedya

Klasik bakış açısıyla iki kötücülüğün bu yerleşimi yengeçteki ay tutulmasının etkilerini perçinleyen bir göksel gösteri gibi adeta. Satürn yönettiği oğlak burcunda sınırlayan, kök salan, aşırı gerçekçi, değişime direnen, otoriter temalarını spotlar altına taşırken, plüto da hırsın ve kontrol etme güdüsünün temsilcisi olarak yer altından çalışmaya devam ediyor.

İktidar sahiplerinin, devletlerin, büyük güçlerin korktukları başlarına geliyor. Artık olmazsa olmaz bir değişiklik var. Yıkımla gelmesi muhtemel bir değişim süreci bu. Şimdiye kadar öğrendikleriniz, kullandığınız yöntemler sizi buraya kadar getirdi. Artık yeni bilgilerle, yeni anlayışlarla harmanlanmış yeni bir dünya görüşü gerekiyor. Bu büyük sistemlerin ve onların yöneticilerinin değişmesi anlamına geldiği için güç sahiplerine gözü kara ve bencilce kararlar aldırabilir.

Kangren olmuş bir uzvu vücutta tutmak ne kadar acı vericiyse değişime direnmek de o denli yıpratıcı olur. Geçmiş dönemlerde yaşanmış satürn/plüto kavuşumlarında devletlerin yıkıldığını ve büyük savaşların çıktığını görüyoruz. Bu sebeple küresel çapta yaşanacağını düşündüğümüz bu büyük kaosa ekonomik ve mental olarak hazırlıklı olmak gerekiyor.

Köhne düşüncelerinizi, sahip olduğunuzu, düşündüğünüz tüm maddi değerlerinize bakış açınızı değiştirmelisiniz. Bir filozof gibi düşünceden zengin ancak inançlı bir fakir gibi elindekini paylaşan ve şükreden bir yaşamı kabullenmelisiniz.

2020 tamamen ”beni baştan yarat” yılı olarak geçecek. Jüpiterin de plüto ile tam 3 kez kavuşum yapacak olması etik değerler, ahlaki bakış açısı ve yasal normların da transformasyona uğrayacağını gösteriyor. Daha özgür, daha adil, bilginin ve bilgenin değer gördüğü, insanların gülümsediği yeni bir dünya düzeninin işçileri olabilmeyi umuyorum…

Sevgilerimle…
EBRU PALA

Oğlak burcunda satürn plüto kavuşumu

She and Girls Yaz 2019 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!