Hayattaki En Önemli Sermaye İnsan İlişkileridir

“Bu alanda hizmet verirken danışanlarla kurulan iletişim çok önemlidir. Yaşam koçu olmak öncelikle sabır ve özveri ister. Danışanı anlayabilmek ve ihtiyacı olan yaklaşımı ona sağlayabilmek gerçekten gereklidir ve bunun için empati yeteneğinizin üst seviyede olması gerekir ve ihtiyacı olduğunda daima ulaşılabilir olmalısınız. Yaşam Koçu Hatice Özdemir

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Yaşam Koçu Hatice Özdemir

Dış görünümün ve diksiyonun düzgün olması, ses tonunun da karşı tarafı rahatlatan bir tonda olması oldukça değerlidir. Hayatınızdaki yaşanmışlıklar ve edindiğiniz tecrübeler sizin bu meslekte başarılı olmanızı sağlayan en önemli unsurlardandır.

Son olarak da şunu söyleyebilirim ki maksimum fayda sağlayabilmek için bir yaşam koçu sürekli yeniliklere açık olmalı ve kendini geliştirmelidir” diyerek mesleğine gösterdiği saygıyı üst düzeyde yaşayan Yaşam Koçu sevgili Hatice Özdemir ile çok keyifli bir röportaj yaptık. Buyurun sohbetimize!

Röportaj: Melek Şenol

Hatice Özdemir kimdir?

1981 Kayseri doğumluyum. 20 yıllık evliyim. İki tane kız evladım var. İşletme, Büro Yönetimi ve Çocuk Gelişimi bölümlerinden mezunum. 3 yıl sağlık sektöründe hizmet verdim, bir dönem de anaokulu öğretmenliği yaptım. Uzun bir süre çocuklarımı yetiştirmek üzere çalışma hayatıma ara verdim.

Bu süreçte kişisel gelişim üzerine birçok araştırmalar yaptım ve kendimi yetiştirdim. Aynı zamanda kişisel gelişim ve psikoloji alanında uzman birçok değerli hocamızdan da çok sayıda eğitimler aldım ve öğrenmenin hiçbir zaman sona ermeyeceği bilinci ile de yoluma yeni alanlarda eğitimler alarak ve kendimi geliştirerek devam etmekteyim. Bir buçuk yıl önce de Kayseri’de HEY! Yaşam ve Eğitim Danışmanlığı Merkezi’ni kurdum. Şu an yaşam koçluğu alanında ve bilinç altı – travmalar üzerine danışanlarıma hizmet vermekteyim.

Herkes Yaşam Koçu olabilir mi?

Bu alanda hizmet verirken danışanlarla kurulan iletişim çok önemlidir. Yaşam koçu olmak öncelikle sabır ve özveri ister. Danışanı anlayabilmek ve ihtiyacı olan yaklaşımı ona sağlayabilmek gerçekten gereklidir ve bunun için empati yeteneğinizin üst seviyede olması gerekir ve ihtiyacı olduğunda daima ulaşılabilir olmalısınız.

Dış görünümün ve diksiyonun düzgün olması, ses tonunun da karşı tarafı rahatlatan bir tonda olması oldukça değerlidir. Hayatınızdaki yaşanmışlıklar ve edindiğiniz tecrübeler sizin bu meslekte başarılı olmanızı sağlayan en önemli unsurlardandır. Son olarak da şunu söyleyebilirim ki maksimum fayda sağlayabilmek için bir yaşam koçu sürekli yeniliklere açık olmalı ve kendini geliştirmelidir.

Neden bu mesleği yapıyorsunuz?

Bu mesleği tercih etmemin en önemli sebebi yaşanmışlıklarımdır. 41 yıllık hayat tecrübem, yaşadığım birçok zorluğun üstesinden gelmeyi başarabilmem; bana bu mesleği yapabilme konusunda cesaret verdi ve bu tecrübelerimi insanlara da aktararak faydalı olmak ve yaşamlarına rehberlik yapmak istedim.

Hangi alanlarda hizmet veriyorsunuz?

Bu yola; yaşam koçluğu, eğitim koçluğu, psikoloji ve bunlarla ilgili bazı teknikler üzerine eğitim alarak girdim. Sonrasında da bilinçaltı ve travmalar üzerine çok sayıda eğitim alarak çalışma alanımı genişlettim. Şu anda fiziksel ve ruhsal rahatsızlıklarda yetişkin ve çocuklar ile çalışmaktayım.

Gratis Beauty Güzellik Merkezleri’nde Uzmanından Cilt Bakımı

Hizmet verdiğim alanlar ve uyguladığım teknikler; yaşam koçluğu, eğitim koçluğu, bilinçaltı-travmalar, tüm fiziksel-ruhsal rahatsızlıklar, kendi geliştirdiğim teknik olan Formatlife, access bars , regresyon, spiritüel ameliyat, vekaleten çalışma, fısıldama tekniği, fotoğraf çalışması, sigara bırakma, kilo verme, time line, kuantum, kör terapi, bağ kesme tekniği, çoğaltma tekniği, eft tekniği. Uyguladığımız bu teknikler sonrasında mucize diyebileceğimiz sonuçlar almaktayız.

İlerideki hedefleriniz nelerdir?

Başladığım günden itibaren hızlı bir şekilde hayal ettiğim birçok hedefimin gerçekleşmiş olması beni yeni hedefler için oldukça fazla motive etmekte. Verdiğim seminerler, sosyal medyadaki yayınlarım, farklı mekanlarda düzenlediğimiz etkinlikler, dergilere verdiğim röportajlar ve TV yayınlarım bu hedeflere daha hızlı ulaşmamı sağladı.

Bu bağlamda en önemli sermayenin insan ilişkileri olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki hedeflerim yeni ve tüm dünyada uygulanan alanlarda çalışmalar yapmak, eğitim verdiğim alanları artırmak ve kitaplar yazarak birikimimi kayıt altına alıp insanlarla paylaşmaktır.

Yaşam Koçu Hatice Özdemir

She and Girls Mayıs 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024