Başkalarını rakip görmeyin

“Nietzsche’nin belirttiği ‘’ üstinsan ‘’ kıvamına gelebilmek için kişi, iç dünyasındaki insana ulaşmalıdır. Kendisini ve ruhunu tanıyarak iradesini geliştirmelidir. Gerektiğinde değerlerini sorgulayabilmelidir. Spiritüel uzmanı Pelin Çoruh

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Bana göre, insan hem kendisine hem çevresine karşı tarafsız bir bakış açısına sahip olmak zorunda. Gelişimin temel kurallarından biri budur. Kendimizi geliştirmeye açık olmak ve bilmediklerimizi bir uzman yardımıyla çözmek bu kaotik ortamda oldukça gereklidir. Başkalarını rakip görmeyin. En büyük rakibiniz sizin eski haliniz olsun, kendinizi kendinizin en iyi sürümü olacak şekilde eğitin.”

Böylesine güçlü böylesine özgüvenli adımlar atan sevgili Pelin Çoruh ile uzmanlık alanları olan, Spiritüel ve frekans hakkında çok keyifli ve aydınlatıcı sohbet ettik. “Dünya’da iyi niyetin hâkim olması, iyi olanın kazanması ve ruhlarımızın aydınlanmasını yürekten diliyorum” ifadesi için de iyi ki varsın Pelin, yolun açık olsun demek istiyorum. Buyurun sohbetimize!

Röportaj: Melek Şenol

Pelin Çoruh Kimdir?

Pelin Çoruh öğrenmenin hayat boyu sürmesi gerektiğini düşünen, inançlarının peşinden giden ve kendi gelişimine odaklanan bir kişidir.

29 yaşındayım. Ankara doğumluyum. Çankaya Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler İngilizce Bölümü’nü bitirdim. Ardından İnsan Kaynakları Uzmanlık eğitimi aldım ve bu alanda bir süre çalıştım. Yakın zamanda NLP ileri seviye eğitimimi ve EFT eğitimimi tamamladım.

Neler yapar?

Hayvanlara çok düşkünüm. Köpeğim ve kedim var. Sokakta düzenli olarak beslediğim hayvanlarım var. Hobi olarak karakalem ve yağlı boya çalışıyorum. Çocukluğumdan beri çok yönlü bir yapıya sahibim.

Çalıştığınız birçok konu başlığı var, hepsi ruhsal tarafınızla ilgili. Spiritüel ve frekans hakkında bilgi verir misiniz?

Ruhsal tarafınızla nasıl bir ilişkisi var mıdır?

Yaşadığım birçok psişik olay var. Yıllardan beri astroloji ve spiritüel konulara ilgim vardı ve art arda yaşadığım deneyimler birbirini takip etti. Bir biyoenerji uzmanı ile tanışıp kendisini çok sevmemle birlikte spiritüel alana olan ilgim iyice arttı. Yakınlarımın da bana olan inancı ile bu alanda profesyonel olarak çalışma kararı aldım.

Spiritüalizm köken olarak Latince “ruh” anlamına gelen “spiritus” sözcüğünden türetilmiş olup ruhçuluk, tinsellik anlamına gelir. Hepimizin sahip olduğu enerji alanı, fiziki ve fizik ötesi, yani öte alem dediğimiz, alanlar arasında ruhumuzun yaşadığı tüm deneyimler, metafizik çalışmalar, dinle olan ilişkimiz, ruhsal zekamızla ve sezgilerimizle hissettiğimiz her şey spiritüalizm alanına girer.

Ariana Grande imzalı r.e.m. beauty markası Sephora Türkiye’de!

Frekans sözcüğü ise teknik anlamıyla akımın bir saniyede yön değiştirme hızıdır. Uluslararası bir ölçü birimi olan hertz (Hz) cinsinden ölçülür. 1 hertz saniyede 1 döngüye eşittir. Yıllar önce yapılan bir araştırmaya göre gün içinde insan vücudunun frekansının 62- 72 MHz olduğu tespit edilmiştir. Ruhsal manada ise frekansı; sahip olduğumuz, özümüzden gelen titreşimler ile Yaratıcımız, evrenimiz ve benliğimiz arasında hissettiğimiz duygunun gücü ve olayları algılama seviyemiz olarak özetleyebilirim.

Spirütüel Koç ve Enerji Uzmanı olarak danışanlarınıza uyguladığınız şifalandırma yöntemlerinden bahseder misiniz?
Herkesin Dünya’da ilk nefesini aldığı anda sahip olduğu ve bebekliği boyunca devam eden bir ‘’ ev frekansı ‘’ vardır. Büyüdükçe yaşadığımız travmalar, sahip olduğumuz düşünce kalıpları, önyargılar, ailenin, çevrenin ve toplumun etkisi ile bizi ev frekansımızdan ve doğal titreşimimizden uzaklaştırır. Enerji alanımız eterik manada bozulur, auramız tıkanır.

Hatta tüm bunlar fiziki olarak da hastalanmamıza neden olur. Zihin, beden ve ruh bir bütündür. Birinin dengesi bozulursa diğerlerinin dengesi de bozulacaktır. Ben burada öncelikle danışan kişiye gerekli olan analiz yöntemini seçiyorum.

Analiz tamamlandıktan sonra danışanım ile tıkanmış taraflar aura temizleme, çakra dengeleme, ruhsal dengeleme, atalardan gelen karmık kodların temizlenmesi, pandül tekniği gibi yöntemler ile ideal frekansına getiriliyor. Sonrasında, analize bağlı kalarak kişinin zayıf olduğu alanları belirliyoruz. İlişkiler, aşk, sağlık, para, kariyer alanlarında yapılması gerekenleri tek tek anlatıyorum.

Bize biraz da düzenlediğiniz eğitimlerden ve danışanlarınıza olan katkısından bahseder misiniz?

Tüm danışanlarıma sevgi ve şefkatle yaklaşıyorum. Danışanın benimle paylaştığı özel durumlar olabiliyor. Hepsine tarafsız ve önyargısız bir biçimde çözüm odaklı yaklaşıyorum. Seansıma, bu kısa hayat yolculuğunda birbirimizle karşılaştığımız için duyduğum mutluluğu belirterek başlıyorum.

Daha önce hiç tanımadığım bir insanın hayatına dokunmak, ona ışık olmak, yol göstermek kesinlikle çok kıymetli ve huzur verici. Danışanlarım benimle dengeye geldiklerini söylüyorlar. Ruhsal tekamüllerine öyle ya da böyle bir katkım oluyor, az ya da çok…

Gerektiğinde almayı gerektiğinde vermeyi bilirsek tanıştığımız her insan bize farklı şeyler öğretebilir. Sevgili danışanlarım bana defalarca memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Çok şükür ki kötü geri dönüş aldığım seans yok.

Her seans sonunda danışanlarım onlara ayna tuttuğumu ve sanki onları tanıyormuşçasına nokta atışı vurgular yaptığımı söylerler. Seans sonrasında da ara sıra danışanlarıma konunun derinliğine bağlı olarak sorular sorabiliyorum. İletişimi tamamen koparmıyoruz. Çalıştığımız konuları bir alışkanlık haline getirip getirmediklerini bilmek isterim. Kişi, bir danışman ve spiritüel koç olarak bana her zaman danışabileceğini bilir.

Eklemek istedikleriniz nelerdir?

Nietzsche’nin belirttiği ‘’ üstinsan ‘’ kıvamına gelebilmek için kişi, iç dünyasındaki insana ulaşmalıdır. Kendisini ve ruhunu tanıyarak iradesini geliştirmelidir. Gerektiğinde değerlerini sorgulayabilmelidir. Bana göre, insan hem kendisine hem çevresine karşı tarafsız bir bakış açısına sahip olmak zorunda. Gelişimin temel kurallarından biri budur.

Kendimizi geliştirmeye açık olmak ve bilmediklerimizi bir uzman yardımıyla çözmek bu kaotik ortamda oldukça gereklidir. Başkalarını rakip görmeyin. En büyük rakibiniz sizin eski haliniz olsun, kendinizi kendinizin en iyi sürümü olacak şekilde eğitin.

Dünya’da iyi niyetin hâkim olması, iyi olanın kazanması ve ruhlarımızın aydınlanmasını yürekten diliyorum.

Bu röportaj için sizlere çok teşekkür ediyorum. Sevgiler…

Spiritüel uzmanı Pelin Çoruh

She and Girls Mart 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024