En Önemli Aksesuarımız Saçlarımız Remington One ‘a Emanet

Kişisel bakım cihazlarında dünyanın lider markaları arasında yer alan Remington’ın tek bir cihazda birçok fonksiyonu barındıran en yeni modeli “ONE”, geçtiğimiz günlerde Özlem Süer ve Sabit Akkaya’nın katılımıyla gerçekleşen bir davetle tanıtılarak, Türkiye’de de satışa sunuldu. Remington one Özlem Süer Sabit Akkaya Röportaj

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Bizler de iki duayen ismin ürün deneyimleri hakkında bilgiler aldık.

Röportaj: Banu Çelik

She and Girls Dergisi Remington one Özlem Süer Sabit Akkaya Röportaj

Modanın ve saç tasarımının duayen isimleri olarak dünyanın lider “kişisel bakım cihazı” markalarından biri olan Remington’ın yeni ONE serisini Türkiye’de ilk kez sizler tanıttınız. Bu iş birliğinin arkasındaki ilham nedir? İki farklı sektörden gelen bu iki ünlü ismin bir araya gelmesi nasıl gerçekleşti?

Özlem Süer: Moda ve saç arasındaki ilişkiyi anlatmak için moda kavramını doğru tanımlamak gerekiyor. Birçoğumuz modanın sadece giydiğimiz kıyafetler için geçerli olduğunu düşünürüz ancak moda hemen hemen her şeye uygulanabilir. Moda, aslında bir ifade aracı diyebiliriz. Bir şey modaya uygundur ya da değildir.

Makyajdan saça, etek uzunluğundan aksesuarlara kadar dış görünüşün her parçası modaya tabidir, dokunulmamış hiçbir şey kalmaz. Özellikle saçlarımız sadece giydiğimiz kıyafetin değil bedenimizin ve ruh halimizin de en önemli aksesuarıdır diyebiliriz. Bizim iş birliğimizin altında yatan temel sebep de tamamen bu.

Sabit Akkaya: Kadın ya da erkek herkes güzel ve bakımlı saçlara sahip olmak ister. Saçımızın güzel olması kendimize olan güvenimizi arttırır, kendimizi daha iyi hissederiz. Özlem’in de söylediği gibi saçlarımız için de bir moda kavramı var. Her yılın değişen saç stilleri var. Ancak ikimiz de trend ya da moda olandan çok; kişiye yakışan tarzı, kişinin kendini ifade edebildiği özgün tarzı savunuyoruz.

Tüm cilt tiplerine uygun sağlıklı çözümler COSMED’de

Bugün bu özgünlük, daha cesur olmayı gerektiriyor olabilir. Özlem de ben de daha radikal hareketleri hatta deyim yerindeyse “ters köşe” yapmayı seven insanlarız. Lansmanda da hatırlarsanız kadınlara yönelik ürünleri erkek modelimiz Korcan Kol üzerinde, erkeklere yönelik ürünleri de kadın modelimiz Jennifer Boyner üzerinde uyguladık. Bu durum bizim için değil ama davetliler için oldukça şaşırtıcı bir deneyim oldu.

Özlem Süer: Evet biz ikimiz de birbirini tamamlayan tasarımların yanında şaşırtmayı seviyoruz. Remington’ın da kültüründe bu var. Remington, elektrikli tıraş makinesinin mucidi bir marka. Mucit bir marka olarak tüm ürünlerinde de bu yaratıcılığı, farklılığı, şaşırtıcı ilkleri, sıra dışı yenilikçi hareketleri görebiliyorsunuz.

Sabit Akkaya: Birlikte tanıtımını üstlendiğimiz Remington ONE tam da böyle bir seri. Maşa ile düzleştiricinin bir arada olduğu sıra dışı bir ürünleri var. Ya da tek bir tıraş makinesiyle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Bu serinin de çıkış noktası bir moda akımından, değişen trendlerden kaynaklı aslında. Artık kişisel bakımımızda daha kompakt, taşınabilir ve aynı zamanda profesyonel ürünler istiyoruz. Her ihtiyaca cevap verebilecek tek bir cihaz, hayatımızı kurtarabiliyor.

She and Girls Dergisi Remington one Özlem Süer Sabit Akkaya Röportaj

Ürünü sizler de deneyimlediniz, diğer ürünlerden farklı kılan özel özellikler neler sizce?

Özlem Süer: Remington ürünlerinin en sevdiğim özelliği hepsinin ana fikrinde talep edilen bir ihtiyaca uygun tasarlanmış olması yatıyor. Hepimizin zamanı çok kıymetli, bizi anlayan pratik ve akıllı cihazları seviyoruz. Örneğin benim için saç şekillendirmek günlük hayatımda fazla vakit ayıramadığım bir durumken Remington ile hem kendi saçlarımı hem de modellerimin saçlarını zahmetsizce hem de dakikalar içinde yapabiliyorum.

Bir kostümle dalgalı saç hayal ediyorsam ya da düz, bunu elimdeki tek cihazla hemen yapabiliyor olmak benim için de modellerim için de müşterilerim için de büyük bir lüks ve aynı zamanda ayrıcalık. Örneğin benim kendi favori ürünüm keratinli olanlar. Çünkü saçlarıma yeterince vakit ayıramadığım için, kuruturken ya da şekillendirirken aynı zamanda saçlarıma bakım da yapabiliyorum.

Sabit Akkaya: Hayatını saçlara adamış biri olarak benim söyleyeceklerim sanırım bu röportaja sığmaz. Ancak Remington ONE serisinde; cihazın maşa iken üzerindeki kızak ile bir anda düzleştiriciye dönüşmesi, ismindeki “ONE” ifadesinin hakkını veren bir özellik diyebilirim. Ayrıca fön makinasında kullanılan sistem elektriklenmeyi önlüyor.

Diğer taraftan hepimizin bildiği bir gerçek, aşırı sıcaklığın saçlara zarar verdiği. Remington ONE serisinde bu durumun önüne geçen Thermacare adını verdikleri bir teknoloji kullanmışlar ki oldukça başarılı diyebilirim. Remington sadece bu seride değil hemen hemen tüm ürünlerinde, saçların zarar görmesini engelleyen teknolojiler kullanmak konusunda epey hassas. Bunlar küçük detaylar gibi görünse de kullanıcının hayatını kurtaran büyük şeyler.

She and Girls Dergisi Remington one Özlem Süer Sabit Akkaya Röportaj

Sabit Bey, müşterilerinize Remington ONE ürününü öneriyor musunuz? Ayrıca ekibinizdeki kullanıcıların tepkileri hakkında da bize bilgi verebilir misiniz?

Sabit Akkaya: Kesinlikle… Başta da söylediğimiz gibi zaman herkes için çok kıymetli. Böyle olunca hayatı kolaylaştıran ürünler hepimizin tercihi. Remington ONE ürünlerini ekibimle birlikte test ettik, özelliklerini inceledik. Zaten lansmanda ekibimle birlikte bulunduk ve tüm davetlilerimize harika bir deneyim yaşattık.

Özlem Hanım, siz de yakın zamanda Paris Moda Haftası’na katıldınız ve Remington ONE’ı orada da modellerle birlikte deneyimlediniz. Oradaki deneyiminizden biraz bahsedebilir misiniz?

Özlem Süer: Paris Moda Haftası’na giderken kullanım kolaylığından dolayı Remington ONE’ı da ayrılmaz bir parçamız olarak yanımızda götürdük. O kadar rahat taşınan bir ürün ki varlığını hissetmiyorsunuz bile. Moda haftasında yeni koleksiyonumuzu modellerle tanıtırken en büyük yardımcımız oldu. Ekstra bir hazırlık yapmamıza gerek kalmaması tüm ekibin işini kolaylaştırdı. Ayrıca ekip olarak bizi de hazırladı Remington.

She and Girls Dergisi Remington one Özlem Süer Sabit Akkaya Röportaj

Moda ve güzellik endüstrilerinde gelecekteki projeleriniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Özlem Süer: Gelecekteki projelerimizin en büyük odağı yine sürdürülebilirlik. Çevre dostu malzemelerin kullanımı, atık azaltma çabaları ve etik üretim uygulamaları, moda ve güzellik endüstrilerinde giderek daha önemli hale geliyor. Biz de bu ilkeler doğrultusunda üretmeye çok önem veriyoruz.

Benim için diğer önemli ve hassas konu ise kadın istihdamı. Şu anda birçok kadınla birlikte çok güzel projeler yapıyoruz. En büyük desteğimiz birbirimiziz. Bunu çok önemsiyorum. Bir sürü projemizin, iş birliklerimizin olduğu; bunun yanında yeni koleksiyon heyecanının sardığı, sürekli yarattığımız bir sezondayız.

Sabit Akkaya: Yıl boyu süren defileler, moda haftaları, büyük sosyal sorumluluk projeleri bizi her zaman heyecanlandırıyor. Büyük projelerin altından kalkabilmek, planlamasını ve yol haritasını çıkarmak, beyin fırtınaları ile sınırları zorlamak bana ve ekibime yaratıcılık anlamında mesleki tatmin yaşatıyor. Değer görülüp davet almanın kıymeti ise çok büyük ve paha biçilemez.

Remington one Özlem Süer Sabit Akkaya Röportaj

She and Girls Bahar 2024 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024