Çakralar Enerji Merkezidir

“Çakralar enerji merkezleri olarak bilinir ve insan bedenindeki enerji akışına dengelemeye yardımcı olurlar, bedenimize gelen enerjileri açılan küçük birer kapı olarak düşünebiliriz, bu kapılardan birinde tıkanıklık oluşursa bedenin enerji alımı güçleşir, işte negatifleşme böyle başlar.” Zehra Müşerref Baskır Spiritüel Danışmanı

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Vücudumuzun dengesini sağlayan çakralar ile ilgili tüm detayları, Spiritüel Danışmanı Zehra Müşerref Baskır açıkladı. Bu harika bilgileri gelin kendisinden dinleyelim.

Röportaj: Melek Şenol

Zehra Müşerref Baskır Spiritüel Danışmanı

Sizi tanıyabilir miyiz?

Ben Zehra Müşerref Baskır Aslen Manisalıyım 5 yıldır Didim’de yaşantımı sürdürüyorum. Çalışma yaşantım ilk olarak Manisa Devlet hastanesinde başladı, sonrasında Einstein’ın dediği gibi “HER ŞEY ENERJİDİR. HEPSi BU KADAR. İSTEDİĞİNİZ GERÇEKLİĞİN FREKANSINA AYARLANIRSANIZ, İSTER İSTEMEZ O GERÇEKLİĞİ ELDE EDERSİNİZ. BAŞKA İHTİMAL OLAMAZ. BU, FELSEFE DEĞİLDİR. BU FİZİKTİR.” İşte bu bakış açısının farkındalığına vardığımdan beri spiritüel alanda yer almaktayım.

Spiritüel danışmanın aynı zamanda bu alandaki konularda eğitmenim. Eğitmenlik alanların öncelikle bioenerji temel ardından master ve ileri tekniklere sahibim. Aşk ve ilişki Enerjisi teknikleri uyumlamaları, bolluk ve servet enerjisi teknikleri ve uyumlamaları, enerjisel davranış (bio profil okuma), spiritüel danışmanlık, sarkaç, mısır gold enerji uyumlamaları, kuantum, altın kaplan eterik etkisi uzmanlık alanlarım içerisinde yer almakta. Uluslararası geçerli, Üniversite ve E-Devlet onaylı belgelere sahibim. Çalışmalarım tedaviye yönelik değildir ve etik kurallar çerçevesindedir.

Çakralar nelerdir?

İlk olarak kelime anlamına baktığımızda, tekerlek veya çark anlamındadırlar. Bu bize spiral dönüşleri hatırlatmaktadır.

Çakralar enerji merkezleri olarak bilinir ve insan bedenindeki enerji akışına dengelemeye yardımcı olurlar, bedenimize gelen enerjileri açılan küçük birer kapı olarak düşünebiliriz, ne zaman bu kapılardan birinde tıkanıklık oluşursa bedenin enerji alımı güçleşir, işte negatifleşme böyle başlar. Çünkü bedeni besleyen enerji akımı kısıtlanmış olur. Çakralar düzgün çalışmadığı zaman beden pozitif alanda kalmakta zorlanır ve yaşantısında negatif olaylara açık halde olabilir.

Vücudumuzda 7 ana çakra vardır.

Bedenin üzerinde omurga boyunca yer alırlar, her biri yaşantımızı etkileyen farklı içeriklere sahiptirler.
Çakraların yaşantımızdaki etkileri nelerdir?

Kısaca ana çakra merkezlerine değişmek istiyorum.

KÖK ÇAKRA
Omuriliğin aşağısında kuyruk sokumunda yer alır rengi Kırmızı sesi ise Lam olarak bilinir.
Fiziksel olarak var olma temel ilkesi olup kabullenme duygusu ile bağlantılıdır. Yaşam isteklerimizin temelini oluşturur. Bloke olduğu zaman ise aitlik Enerjisinde düşüş görülebilir. Kendimizi kabul görmemiş ve istenmemiş gibi hissedebiliriz . Hayata karşı yaşam enerjisini etkileyebilir.

SAKRAL ÇAKRA
Kök çakranın hemen üzerinde, göbek deliğinin 2-3 parmak altında kasık bölgesinde yer alır. Rengi Turuncudur sesi ise Vam olarak bilinir.

DeFacto’dan Denim Koleksiyonu; “Kendini Sevenler-Denim’’

Yaratıcılık üreme temel amacı olup, oluşturma duygusu ile bağlantılı bir çakramızdır. Bloke olduğu zaman ise yaşantımızda herhangi bir olaya karşı girişimde bulunmakta, geliştirmekte ve ilerletmekte zorluk yaşayabiliriz. Hayata karşı isteksizlik enerjisi oluşturabilir.

MİDE ÇAKRASI

Göbek deliğinin 2-3 parmak üzerinde yer alır. Rengi Sarı, sesi Ram’dır.
Düşüncelerin beden üzerinde etkisi ile merkezlidir. Mükemmeliyetçilik bu çakra merkezinin en büyük bloke alanını oluşturmakta. Bloke olduğu zaman ise, değersizlik enerjisi fazla olabilir. Yaşantımızda daha çok bolluk ve para alanlarını negatif anlamda etkileyebilir.

KALP (Göğüs)ÇAKRASI

Yeri kalbe en yakın yer olan göğsümüzdedir. Rengi Yeşildir. Yeşil ile pembe göğüs Çakrası rengi kabul edilir.
Bu çakra bloke olduğunda, kişiler sevgiyi koşulu alır verir, karşılıksız sevgiyi vermek anlamında negatif enerjiye düşebilir. Sevgiye bağımlılık hissiyatı oluşabilir ve yaşantılarında daha çok her türlü ilişkilerde negatif oluşturabilir.

BOĞAZ ÇAKRASI

Yeri Boğazımızdadır. Rengi Mavi ve sesi Ham olarak bilinmekte.
İletişimin enerji merkezi olup, duygu ve düşüncelerimizi bu çakra aracılığı ile ifade ederiz. İfade etmek insanın her alanda kendisini ortaya koyabilmesidir. Bloke olduğunda kişi kendisine anlaşılmamış ve yetersiz hissedebilir. Yaşantısında başkalarını incitmemek ve kırmamak için konuşmamayı tercih edebilir.

ALIN ÇAKRASI

3.Göz çakrası olarak da bilinir. Yeri alın bölgesidir. Rengi laciverte yakın çivit mavisidir. Sesi AUM olarak bilinmekte.
Hafıza merkezi olup, hayatta ve hayatlarımızda yaşadığımız kayıtların tümünün saklandığı merkezi oluşturmakta. Öğrenme bilgi edinme bu çakra aracılığı ile gerçekleşir. Bloke olduğunda çevremizi algılamakta zorlanabilir ve yaşamla aramızdaki enerji bağı kopmuş gibi hissetmemize sebep olabilir.

TEPE ÇAKRASI

Taç çakra olarak da bilinir. Bebeklerde bıngıldak dediğimiz bölgede yer almaktadır. Rengi MOR ve Beyazdır.
Bu çakra bloke olduğunda, kişiler kendilerine boşlukta hissedebilir ve amaçsızdırlar. Yaşantılarında yalnızlık hali içerisinde olmayı tercih edebilirler.

Zehra Müşerref Baskır Spiritüel Danışmanı

She and Girls Bahar 2024 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024