Yves Rocher’den sanat yolu ile toplumsal farkındalık birlikteliği

Yves Rocher Türkiye, Artweeks@Akaretler 7. Edisyon’da sanat yolu ile toplumsal farkındalık adına bir yolculuğa adım atıyor. Yves Rocher toplumsal farkındalık

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Bilgili Holding ev sahipliğinde 2-13 Kasım tarihleri arasında izleyiciler ile buluşan Artweeks@Akaretler’in 7. Edisyonu, sanatın çeşitliliğini, galeriler, bağımsız sanatçılar ve koleksiyoner sergileri ile kutluyor.

Yves Rocher Türkiye ile Bilgili Holding çağdaş sosyal sorumluluk bilinciyle toplumsal bir proje yürütmek için bir araya geliyor.

Gönül Nuhoğlu

Mekanlar, fikirler ve bunları temsil eden kimlikler arasındaki ilişkileri irdeleyen ve yapı çözümünü yapan mekana özel enstalasyonlar üzerinde çalışan Sanatçı Gönül Nuhoğlu’nun Artweeks@Akaretler 7. Edisyon’a özel, Yves Rocher çalışanlarından ve müşterilerinden toplanan geri dönüştürülebilir veya geri dönüştürülmüş atık ambalajlar ile hayata geçirdiği SEV, KORU, DÖNÜŞTÜR sanat üçlemesi farkındalığı tetiklemek amacıyla Akaretler Meydan’da hayat buluyor.

Ara tatilin keyfini Elite World Sapanca’da çıkarın

Daha sürdürülebilir bir gelecek için doğayı ve çevreyi korumak için farkındalık yaratmayı hedefleyen bu projede 55 Yves Rocher mağazasından geri dönüştürülebilir atık toplama kutularından gelen atıklar ile, bu proje #SevKoruDönüştürsloganı ile harekete geçme mesajı veriyor.

Yves Rocher, marka kimliğinin büyük bir parçası olarak doğaya saygılı ürünler, geri dönüştürebilir paketlemeler ile daha az plastik kullanımını destekliyor. ‘Sıfır atık’ ilkesi doğrultusunda daha az ambalaj, daha az plastik ve daha sürdürülebilir bir yaklaşım için her gün çalışmalarına devam eden markanın 2020 itibari ile artık tüm ürünlerinde kullandıkları plastik şişeler, %100 geri dönüştürülmüş ve %100 geri dönüştürülebilen plastikten üretiliyor.

Grup Rocher, 2030’a kadar markalarının tamamının B Corp sertifikası almasını hedefliyor. 2030’a kadar plastik tüketimini %30 azaltmayı, geri kalan kısımda ise tamamen geri dönüştürülebilir plastik kullanmayı taahhüt etmek isteyen marka aynı zamanda, sera gazı emisyonlarını 2010 yılına göre %50 azaltma kararı almış durumda.

Bilgili Holding ev sahipliğinde tarihi Akaretler Sıraevler’de gerçekleşen Artweeks@Akaretler 7. Edisyon kapsamında Yves Rocher ve Gönül Nuhoğlu’nun ortak çalışması olan bu eser her birimiz kendi hayatlarımızın kahramanı olsak da geleceğin de kahramanları olabileceğimizi hatırlatıyor.

Yves Rocher toplumsal farkındalık

She and Girls Kasım 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS SONBAHAR 2023