Ya son şans bensem!

“Spiritüel alanda ilerledikçe kendime uyguladığım şifa teknikleri ile tıbbın iyileşmez dediği Hashimato Tiroidi hastalığımı yendim ve kendimde bunu deneyimleyince insanın başaramayacağı hiçbir şey olmadığını kanıtlamak için ihtiyacı olan insanlara küçük de olsa dokunuşlar yapmak istedim” inancıyla yola çıkan Yeşim Küçük bu alanda kendini geliştirerek, yaşam koçluğu eğitimleri alarak dalında uzman olmayı başardı. Yeşim Küçük röportaj

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Spiritüel şifa tekniklerini ve danışanlarına ‘’ ya o kişinin son şansı bensem ‘’ hissiyatını yansıtarak verdiği gücü kendisinden dinleyelim mi?

Röportaj: Melek Şenol

Spiritüel Uzmanı Yeşim Küçük

Öncelikle sizi biraz tanıyalım? Yeşim Küçük Kimdir?

1978 yılında Almanya’da doğdum. 8 yaşında bir erkek çocuk annesiyim. 2001 yılında Uludağ Üniversitesi İşletme Lisansını bitirdikten sonra İzmir’e yerleştim ve iş hayatına atıldım. İkinci Üniversite olarak Sağlık Kurumları İşletmeciliğini bitirdim, üçüncü üniversite olarak da özel bir üniversitede psikoloji okumaktayım.

Yapı Kredi Sigorta Pazarlama, Roche İlaç, Avon kozmetik gibi kurumsal ve uluslarası firmalarda satış ve ekip yöneticiliği yaptıktan sonra kendi işimin başına geçmek istedim ve hayvanları çok sevdiğim için onlarla ilgili bir şeyler yapmak istedim. 12 yıldır pet sektöründe özel bir veteriner polikliniğinin hem ortağı hem yöneticisiyim.

Bu süreçte gerek çalışma hayatının gerekse özel hayatın zorluklarıyla mücadele etmek için kendimi arayış yoluna girdim ve çeşitli eğitimler almaya başladım. Spiritüel alanda ilerledikçe kendime uyguladığım şifa teknikleri ile tıbbın iyileşmez dediği Hashimato Tiroidi hastalığımı yendim ve kendimde bunu deneyimleyince insanın başaramayacağı hiçbir şey olmadığını kanıtlamak için ihtiyacı olan insanlara küçük de olsa dokunuşlar yapmak istedim. 7 yıldır kendi üzerimde çalışıyorum ve bir yandan insanlara koçluk ve danışmanlık yapıyorum.

İnternational Coach Federation onaylı Nefes Koçluğu, Yaşam Koçluğu, Temel Koçluk, Meditasyon Koçluğu, Quantum Analiz, Human Design, EFT eğitimleri aldım. Sevgili Metin Hara’nın Trust Human Akademi’sinde öğrenciliğim devam ediyor aynı zamanda Metafizik, Rüya, Arketip ve Semboller üzerine eğitimler almaya devam ediyorum. Aktif olarak Nefes Koçluğu, Yaşam Koçluğu, Meditasyon Koçluğu ve Spiritüel Koçluk alanlarında çalışmaktayım.

Çalışma alanlarınızdan biri olan yaşam koçluğundan bahsedecek olursak, sizden koçluk hizmeti almak isteyen danışanlarınız için süreç nasıl işliyor?

Öncelikle kişinin kendini dönüştürmek istemeyi seçmesi gerekiyor. Bu yol uzun, meşakkatli ve istikrar isteyen bir yol. Kendisini hazır hissetmesi çok önemli.

Eğer aynı şehirde isek mutlaka bağlantılı nefes çalışması ile Yaşam koçluğu ve Spiritüel koçluğu kombine olarak sunmaya çalışıyorum ki Beden-Zihin-Ruh üzerine çalışmalarımız eksik kalmasın. Ancak online olarak da farklı egzersizler ile nefes kısmını tamamlıyoruz. Haftada 1-1,5 saat aralığında bir görüşme zamanı ayırıyoruz ve karşılıklı olarak kişinin hayat amacını keşfetmesi, kendisini tanıması, karanlık yönleri ile yüzleşmesi ve kabul ve dönüşüme geçmesi, rahatsızlıkları üzerine enerji çalışmaları ile sürecimiz işliyor.

Önerim en az 6 ay devam etmek tabi ki süreyi uzatıp kısa tutmak kişinin kendi seçimi. Ben insanların hayatlarında yaşam tarzı haline getirebilecekleri pratik uygulamalarla kendi kendilerine yetebilecek hale gelmelerini hedefliyorum.

Her zaman dile getirdiğim gibi ben balık yemeyi değil balık tutmayı öğretme taraftarıyım. Tabi ki tüm bu çalışmalar esnasında tıbbi destek almaları gereken rahatsızlıklarında doktor kontrollerini ve tedavilerini aksatmamaları çok önemli.

Spiritüel Uzmanı Yeşim Küçük

Uzman bir spiritüel danışman olarak özellikle üstünde durduğunuz mekan (alan) enerji temizliğini sizden dinlemek isteriz.

Alan temizliği olarak kullandığım en sık yöntem kozmik enerji bağlantısı ile kanal olma vasıtası ile çalışma yapmak. Pratik olarak ise Selenit, Kristal kuvars, Ametist gibi taşlardan faydalanıyorum ve tabi ki adaçayı tütsüsü vazgeçilmezim.

Taşları kullanacaklar için önerim tuzlu su veya toprağa gömerek düzenli arındırma yapmak olacaktır. Ayrıca evlerinin belli köşelerine sirke ve doğal kaya tuzu ile hazırlayacakları bir bardak suyu bir hafta kadar tutmaları ve sonra dökerek yenilemeleri de işe yarayacaktır.

Danışanlarınızla güçlü bir bağınız olduğunuzu fark ediyoruz. Bu güven ortamını onlara nasıl sağladınız? Ayrıca insanların hayatlarına dokunmak nasıl bir duygu?

Netlik ve şeffaflık benim doğamda var. Bunu dışarı yansıtabildiğimi duyuyorum genelde. Ayrıca mantığıma oturmayan ve benim deneyimlemediğim bir şeyi önermiyorum dolayısıyla deneyimlenmiş ve sonuç alınmış tecrübeler aktardığım bir iletişim kuruyoruz.

Kimsenin özelini kimseye paylaşmamak da hem etik kurallar kaynaklı hem de benim doğama uyum sağladığı için önemli bir ayırt edici özellik olabilir.

İnsanların hayatlarına dokunmak bu işe başlamadan önce de hep yapmaya çalıştığım bir şeydi. Bu sebeple bu çalışmaların bana verdiği hazzı anlatmam mümkün değil. Bir insanın hayatında vesile olduğum en ufak bir değişiklik bile beni inanılmaz mutlu ediyor. Deniz yıldızı hikayesi gibi birer birer birbirimize el uzatarak bu dünyayı kurtaracağız.

Hep şunu düşünürüm ‘’ ya o kişinin son şansı bensem ‘’

Son olarak She and Girls dergisi okuyucularına söylemek istedikleriniz?

Spiritüeldik kavramını biraz açmak isterim. Sadece meditasyon yapabilen insan veya sadece yoga yapan insan spiritüel değil benim için.

Ayrıca ben öyle şeyler yapamıyorum demek de kabul edilebilir bir durum değil. Spiritüeldik yaşamı kabul etmek, akışa girmek, andan keyif almak, beyin dalgamızı alfa seviyesinde tutabilmek ve bunlarla birlikte yaşamın içinde akarken yaşam tarzı haline getirdiğimiz sağlıklı yaşamak, iyi insan olmak, karanlık yönlerimizle barışma, kendimizi bilmek, özümüzle bağlantı kurup onu sevmek ve bu akış içerisinde her duygumuzu kabulde olmaktır.

Her insanın içinde öz ile bağlantı kurma potansiyeli vardır, kimse kimseden üstün değildir. Bizler sadece birer hatırlatıcıyız.

Ve son olarak unutmayın sevgi ile çözülemeyecek, aşılamayacak hiçbir şey yoktur, yeter ki isteyelim. Sevgiyle kalın.

Yeşim Küçük röportaj

She and Girls Aralık 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS KIŞ 2023 2024