Her Şey Sensin! Işığınızı canlandırın!

“Tüm yolculuk senden sana diye bir sözüm var. Kesinlikle de dönüşüm ve rahatlama bizden başlıyor. Yegâne olan bizleriz… HER ŞEY SENSİN…” Yaşam Koçu ve Spiritüel Uzmanı Elvan Şafak Doğan

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Tasavvuf yoluna kendini adamış, danışanlarına bu müthiş ışığı yansıtarak dönüşümlerine şahit olmanın kendini ne kadar mutlu ettiğini bizlere içtenlikle aktaran, Yaşam Koçu ve Spiritüel Uzmanı Elvan Şafak Doğan ile harika bir tasavvufi sohbet gerçekleştirdik.

“Bir ışık enerjisini yaydığında aslında ışık büyüyor ve her şey daha da güzelleşiyor. Kendini bulan insan bu dünyada cenneti de bulur etrafına muazzam ışık yayar…”

Röportaj: Melek Şenol

Yaşam Koçu ve Spiritüel Uzmanı Elvan Şafak Doğan

Yaşam Koçu ve Spiritüalizmle tanışma hikayeniz nasıl başladı?

Yaşam koçluğu ve spiritüalizm alanı aslında bende yeni oluşan bir durum değil. Çocukluğumdan beri derin bir insandım. Enerjim hep diğer insanlardan farklıydı. İnsanlara iyi gelmeyi seçen bir yanım hep oldu. Zor durumlar yaşayan insanların hep yanında olmayı seçtim. Her zaman insanların hayatına dokunan mucize kadın olmak benim yaşam amacımdı.

Beni tanıdıklarından sonraki hayatlarında dönüşmelerine şahitlik ettim. Bunu gördükçe beni daha da bu alana itti. Çevremden hep “Sen bana çok iyi geliyorsun ” sözünü duymuşumdur. İnsanlara iyi gelmek bana mutluluk veriyor. Bu dürtülerle yıllar içinde sayısız eğitim aldım. Kendi sorunlarımı dönüştürdüm. Çevreme daha da iyi gelmeye başladım. Bu alanda kendimi geliştirdim. Bir ışık oldum ve etrafımı aydınlattım.

Büyüdüm VE BÜYÜDÜM… KENDİMİ BULDUM…

“Bir ışık enerjisini yaydığında aslında ışık büyüyor ve her şey daha da güzelleşiyor. Kendini bulan insan bu dünyada cenneti de bulur etrafına muazzam ışık yayar…”

Son dönemde konuşulan dişil enerji nedir? Nasıl yükseltilir?

Dişil enerji, yaratıcılık, üretkenlik, bolluk, bereket sevgi, şefkat ve nezakettir. Sadece kadın olmak demek değildir dişil enerji. Sofranızı çiçeklerle donatan bulunduğu yeri güzelleştiren neşe katan işte o enerjidir. İçimizde hem aşk hem nefret gibi hem eril hem de dişil enerji vardır, siz hangisini beslerseniz o büyüyecektir.

Dişil enerjiyi büyüttüğünüzde kendiniz olursunuz. Etrafınızı aydınlatırsınız. Kendinizin farkına varırsınız. Kendinin farkında olan bir kadın kendini en iyi versiyonuna dönüştürür.

Dişil enerjimizi güçlendirmek zorundayız. Çünkü dişil enerji var oluşun temelidir. Keza erkekler için de eril enerji öyle…

KENDİNİZİ EN İYİ VERSİYONUZA DÖNÜŞTÜRÜN… BUGÜN… HEMEN…!

Dişil enerjiyi artırmak için yapılabilecekler;

– Hobilerinizin, yeteneklerinizin üstüne gidin,

– Dans edin,

– Seyahat edin,

– Renkli kıyafetler giyin,

– Doğal kokular kullanın,

-Neşelenin, gülün, eğlenin

-Kendinize çiçekler alın,

– Ve en önemlisi Parlamanıza izin verin

Bu konuda bir olumlama önermem gerekirse; “En iyi, en üst versiyonumla buluşmaya hazırım. En dişil yanım ve bereketli yanımla buluşmaya hazırım. Kendimi seviyor ve onaylıyorum. Parlamama izin veriyorum. Bu konudaki tüm önyargılarım ve blokajlarımı iptal ediyorum…”

Anne ve babamızı affetmenin hayatımızdaki yeri nedir?

Affetmek, sanıldığı gibi hesaplaşmanın bitmesi sadece affettim cümlesinin söylenmesi değildir. İçimizdeki duygu yoğunluğunu temizlemektir aslında. Herkesi affetmek önemli fakat anne ve babamızı affetmek daha da önemlidir çünkü babasını affetmeyen bir kişinin ilişkileri düzelmez. Babasının karması ile hayatına devam eder ve olmazların içinde bulur kendini. Annesini affetmeyenin parasal bereketi bolluğu olmaz.

Bu dünyaya gelmeden önce karşılaşacağımız ruhların hepsi ile tanışıyoruz. Levh-i mahfuzda yapılan ilahi anlaşmamız gereği bu kişileri de biz seçiyoruz. Anne ve babamızın bu dünyadaki rehberlerimiz olmasını istiyoruz. Aslında tüm hikâye burada başlıyor. Biz, kendi seçimlerimizin içindeyiz.

The Purest Solutions Arbutin Serumu ile Cilt Lekelerine Veda Edin!

Farklı şartlarda, farklı ailelerde doğmuş olabiliriz. Bize göre katlanması zor bir yaşam ve aile formunun içinde bulabiliriz kendimizi ya da anne ve babamız ölmüş ya da şu an bu dünyada olmayabilir yine de affetmek mümkün. Bu konuda danışmanlık almanızı öneririm. Aslında bu duygular kendi içimizde barındırdığımız duygularla ilgili. Bu duyguların bizden kaynaklandığının sorumluluğunu alıp bu duygu alanını temizlersek önemli bir arınma gerçekleştiririz.

Burada tavsiye edebileceğim Joe Vitale’nin bir tekniği var. Bu tekniğin adı ho’oponopono tekniği.

Ho’oponopono cümlelerin gücüyle ‘magic’ etkisi yaratır.

Affetmek isteğimiz ya da dengelemek istediğimiz durumlar içinde bulunduğumuzda o olguyu ya da kişileri hayal edip şu cümleleri “Seni seviyorum, özür dilerim, beni affet, teşekkür ederim” bu dört cümleyi kullanarak bilinçaltındaki anılarımız sıfırlanır ve olumsuz olan alan düzelir.

Bu teknik esnasında kişi pişmanlıklarından ve nefretinden kurtularak geleceğe umutla bakması sağlanır. Tüm duygu yoğunluğu kaybolur. Tabii ki inanarak ve düzenli yapılması gerekmektedir.

“Hayatımızda büyük değişimler istiyorsak içimizde kilitlenmiş duyguları temizlemeliyiz.”

Karma nedir? İnsanlar neden karmaya inanır? Karma yasası bireysel midir?

KARMA; Sankritçe’de “eylem” anlamına gelir. Birçok dinde ve Anadolu Şamanizmde de karma felsefesi karşımıza çıkar. Bugün yaptığımız eylemlerin sebep ve sonuçları karmayı doğurur. Bu yüzden davranışlarımıza ve karşımıza çıkan insanlara dikkat etmeliyiz. Hiçbir karşılaşma tesadüf değildir.

İlahi nizam karşımıza canımızı yakan durumlar ve olgular da dahil olmak üzere ihtiyacımız olan insanları çıkarır. Bu karşılaşmalar ile ilahi sınavlar gerçekleşir ve karma yaratanlar cezalandırılır. Haksızlığa uğrayan insanlar ise “kendini bulur ve dönüşürler”. Aslında bu döngü içinde kim ne yaparsa kendine yapıyor çünkü bizler birbirimize görünmez iplerle bağlı gibiyiz. Karma yaratan insanlar er geç bedelini ödüyor…

“Bugün sizin yolunuza taş koyanlar yarın büyük kayalara denk gelecek… Yolunuza çiçek koyanların yolu da çiçek bahçelerine çıkacak…”

Yaşam Koçu ve Spiritüel Uzmanı Elvan Şafak Doğan

Karma bireysel olduğu gibi kolektifi de etkiler. Şöyle ki; dini ve ebedi birçok hikâyede büyük topluluklara karma yaratan insanların ibretlik hikayesi anlatılmaktadır. İslamiyet’te de bu bilinç vardır kötü davranış ve eylemlerden aslında o yüzden af dilemek, tövbe ve helallik istenilir. Çünkü yapılan her eylem bir sonucu doğurur. Dünyada nihayeti olmayan hiçbir şey yoktur.

Karmadan korunmanın tek yolu insan-ı kâmil olmaya gayret etmektir. İnsanı yargılamadan, yadırgamadan, değiştirmeye çalışmadan olduğu haliyle sevmektir. Biz buna sevgi frekansına olmak diyoruz. Ayrıca Astroloji ile de ilgilenen birisi olarak söyleyebilirim ki Satürn retro dönemindeyiz. Bu dönem karmik karşılaşmaları getirir. Karma yaratanların nihayetlerini bu süreçte daha hızlı görebiliriz.

Karmayı şu cümlelerle özetleyebilirim; “Aynı şey sana yapılana kadar birine ne kadar zarar verdiğini asla anlamayacaksın ve hayat bumerang gibidir, her yaptığın sana geri döner.”

İlahi Adalet var mıdır?

İlahi adalet muazzamdır ve mutlaktır. Allah isimlerinden olan “El-Adl” esması ifade eder. Allah’ın, adaletin sahibi olduğunu en kesin şekilde gösterir. Adalet enfüsî değildir, âfakidir. İnsanlar arasında haklıyı haksızdan ayıran standartların konulmasını ifade eder. Bu yüzden ilahi adalet şüphesizdir.

Birine yapılmış haksızlık er geç anlaşılır. İlahi adaleti derinden yaşamış ve sonuçlarını görmüş biri olarak söyleyebilirim ki:

“İLAHİ PLANINIZA GÜVENİN… KALBİNİZDE İYİLİK VARSA ÖDÜLLERİNİ ALACAKSINIZ… ”

Sizin gözünüzden şiiri anlatır mısınız? Niçin şiir kitabı çıkarmak istiyorsunuz?

Şiir, benim için sihirli bir dünyaya geçmek gibi… İçinizde duygu yoğunluğu olmadan şiir yazamazsınız. Tüm şehir uyuduğunda bir otel odasının penceresinden bakıp bir şarkı dinlemek gibidir şiir. Şiir benim için tutku. İlkokul çağımdan beri hep bir şeyler yazarım.

Hatta mektuplaşıp şiir yazdığımız edebi yönü yüksek çok arkadaşım oldu. Hayatta gerçekleştirmeden gitmek istemediğim şeyler arasında bir şiir kitabı da var. Bugüne ve yarına ulaşmak, güzel hatırlanmak için… Umarım yakın bir gelecekte kitapçıların raflarında hayat bulur şiirlerim. Eylül sayısında yer alacağım için sizlere ve okurlarınıza özel bir şiir yazdım.

EYLÜL’Ü HATIRLA
Kendini yalnız hissettiğinde
Eylül’ü hatırla…
Rüzgâr saçlarını okşadığında
Eylül’ü hatırla…
Yatağında uzandığında, aklın başka yerlerde dolaştığında
Eylül’ü hatırla…
Güneş her şeyi altın rengine boyadığında
Bir şarkı anıları geri getirecek
Ve ben o Eylül yanında olacağım.
Elvan Şafak Doğan

Hatırladığınız ilk affetme anınız?

İlk affetme anım belki çok küçük yaşlarda kalbimi kıran bir arkadaşım olabilir. Fakat profesyonel anlamda affetme çalışmalarını eğitimler alarak elbette ki ilk olarak kendi hayatımda uyguladım. Bazen bilmeden birilerini kırabiliriz. Ya da kırılabiliriz. Bu alanların ahların temizlenmesi için affetmek önemlidir.

Ho’oponopono cümlelerin gücüyle bu dönüşümü yaşadım. İnsan önce kendini affetmeli aslına bakarsak. Nasıl dediğinizi duyar gibiyim. Şöyle ki dış dünya, biz izin verdiğimiz kadar bize müdahale edebilir ve üzebilir. Kime fazla olduk ya da bizi üzmelerine izin vererek kendi kul hakkımıza girdik.

Buraları bulup affetme çalışmaları yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda mutlaka danışmanlık almanızı öneririm.
Tüm yolculuk senden sana diye bir sözüm var. Kesinlikle de dönüşüm ve rahatlama bizden başlıyor. Yegâne olan bizleriz… HER ŞEY SENSİN…

Bu cümleleri kendinize söyleyin: SEVGİLİ KENDİM SENİ ÇOK SEVİYORUM, SENİN KUL HAKKINA GİRDİĞİM NOKTALAR İÇİN SENDEN ÖZÜR DİLERİM, BENİ AFFET… TEŞEKKÜR EDERİM.

Medyada yer almak hakkında ne düşünüyorsunuz? Gelecekte bunlarla ilgili başka projeleriniz var mıdır?
Medyada düzgün projelerde yer almak isterim. Bununla ilgili hayallerim var ve zaman içinde gerçekleştireceğimi düşünüyorum.

Kendime özgü tekniklerim var. Bunların patentini alarak yola devam etmek, güzel insanlarla güzel söyleşilerde olmak istiyorum. İnsan bu dünyada hayallerinin peşinden gitmeli… Ekim ayında da ilk kitabim kitapçılarda olacak.

Sizinle çalışmak isteyen okurlarımız için iletişim bilgilerinizi paylaşır mısınız?

Tabii ki bilgilerimi paylaşırım. Instagram adresimde zaman içerisinde ücretsiz uygulamalar ve paylaşımlar yapmayı planlıyorum. Sevgili okurlarınız takibe alırlarsa çok mutlu olurum. Güzel enerjiler katlanarak büyür ve yayılır.

Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Özellikle Melek Hanım size, beni keşfettiğiniz ve desteğiniz için çok teşekkürler…

Yeni sayılarda yer almak umuduyla…

ELVAN ŞAFAK DOĞAN
Instagram hesabım: Herseyyolunda_777_520
Mail: herseyyolunda77520@gmail.com

Yaşam Koçu ve Spiritüel Uzmanı Elvan Şafak Doğan

She and Girls Sonbahar 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024