Aile Dizimi İle Kendi Hayatınıza Odaklanın!

Astroloji, Theta Healing, Aile Dizimi alanlarında uzmanlığını başarı ile sürdüren Nevide Esin Doğuş ile bu alanların tüm detaylarını konuştuk. Özellikle aile dizimini vurgulamak istedim çünkü bu alanda merak edilen çok detay ve Nevide Hanım bizleri çok güzel aydınlatıyor. Aile Dizimi Uzmanı Nevide Esin Doğuş

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Aile Dizimi Uzmanı Nevide Esin Doğuş

“Aile dizimi çalışması yaptığımızda ise kişinin bilinçaltına bu olumsuz öözellikler olmadan da bu güzellikleri edinebileceğini ve yine ailesine ait olabileceğini tanıtırız.

Aynı zamanda kişinin kendi hayatına odaklanmasına da yardımcı oluruz” diyerek de hayatımızdaki güzelliklerin sınırsız olduğunu bizlere hatırlatıyor. Gelin bu harika alanları yakından tanıyalım!

Röportaj: Melek Şenol

Sorularıma başlamadan önce biraz Yeditepe Üniversitesi’ndeki yıllarınızdan kısaca bahsetmek ister misiniz? Yeditepe Üniversitesi size neler çağrıştırıyor?

Yeditepe Üniversitesi dediğimiz zaman bana çağrıştırdığı birçok anlam var: Birincisi, ortaokul hazırlığa girdiğimden beri hedef olarak aklımda yer eden bir okul oldu. Ortaokul hazırlık sınıfında iken Yeditepe Üniversitesi daha yeni kurulmuştu 1996 yılında ve ben 1996’da İSTEK Vakfı Özel Kemal Lisesi’nde eğitime başladım.

Anadolu Liseleri ve Özel Okullar sınavlarına o zamanlarda ilkokul beşinci sınıftayken giriyorduk ve benim özel okullar sınavına girdiğim okul, İSTEK Vakfı Özel Kemal Lisesi olmuştu. Okulun güzelliğine ve enerjisine hayran kalmıştım ve daha sınava girdiğim gün o lisede okumayı hedeflediğimi hatırlıyorum. Bunun ardından da okula başladığımda Yeditepe Üniversitesi ile ilgili reklamlar yapılmaya başlanmıştı.

The Purest Solutions Arbutin Serumu ile Cilt Lekelerine Veda Edin!

Okulda “Bakın vakfımızın bünyesinde bir üniversitemiz var artık” şeklinde reklamları yapılıyordu, okulun sağladığı muhteşem eğitim düzeyi ve imkanlar anlatılıyordu ve ilginç bir şekilde o yıllarda ileride okumak istediğim üniversitenin Yeditepe olmasını dilediğimi hatırlıyorum. Ben Yeditepe Üniversitesi’ne iki kere girdim, yani iki kere üniversite sınavına girdim ve ikisinde de birinci sıraya yazmıştım ve birinci sıradaki tercihim olarak girdim.

O kadar özel bir yeri vardır bende. İlkinde İktisat bölümünü yazmıştım, annemin yolundan gitmek istemiştim çünkü annem İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur; fakat bu bölümün benlik olmadığına karar verip iki sene sonrasında bıraktım ve tekrar üniversite sınavına girip İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü yazarak birinci sıradan bu bölüme girdim, dört sene içinde okuyup tamamladım.

İkincisi ise Hollanda’da Master yapacak cesareti ve desteği veren hocalarımı, Yeditepe Üniversitesi bünyesinde tanıdım. Daha nasıl olacağını düşünürken hem Türk hem yabancı hocalarım bana master yapmanın ve bunu başka bir ülkede yapmanın getireceği faydalardan bolca bahsetmişlerdi, okul başvurularında göndermem gereken tavsiye mektuplarımı hazırlamışlardı.

Üçüncü olarak da hayatımdaki en kaliteli arkadaşlıklarımı edindiğim yıllar Yeditepe Üniversitesi’nde olmuştur. Halen o zamandan beri devam eden, dünyanın dört bir yanına yerleşmiş harika ilişkiler kurduğum dostlara sahibim. Sezgisel bir yönüm olduğunu da orada okurken fark etmiştim. O yüzden benim için Yeditepe’nin yeri çok farklıdır. Yani sezgisellik derken aslında gelecekte neler yaşayabileceğimi öngörüp ona göre sınavlara hazırlanıyordum.

Hatta birlikte ders çalıştığım arkadaşlarımla hangi dersten kaç puan alacağımıza kadar öngörü yapmaya ve ona göre ders çalışmaya kadar gidiyordu konular. Ona göre de ders ve öğretmen seçiyorduk. Mesela bazı öğretmenlerle neden çok iyi anlaştığımı ve derslerine neden keyifle çalışarak sınıfı geçtiğimi de şu anda anlıyorum çünkü enerjimiz birbirini tamamlıyormuş.

Astrolog olmak isteyen bir genç ne yapmalı, nereye gitmeli, nasıl bir eğitim almalı?

Astrolog olmak isteyen bir genç öncelikle sezgisel bir yönü olduğunu kabul etmeli. Sezgisel yönümüzü kabul ettiğimiz zaman onu nasıl yönlendireceğimizi de çok daha iyi anlarız. Sezgisel olmak demek insanlara kafadan tahminler yapıp onları manipüle etmek demek değildir, astroloji böyle bir şeyden çok daha kadim bir öğretidir. Astroloji matematik hesabıdır, ister eğitimini aldığınız bir matematik bilginiz olsun ister olmasın.

Bu basit görünen ince detaylarla dolu hesaplamaları öğrenmeye gönüllü olmak çok değerli. Astroloji ile ilgilenen bir gencin okumaya da merakı olmalı, çünkü astroloji konusunda hem yerli hem yabancı bir sürü kaynak var. İşimiz gökyüzündeki gezegenlerin yıldızların ve diğer gök cisimlerinin enerjetik alanını öğrenmek ve bunların bizi nasıl etkilediğini anlamak. Bununla beraber gökyüzüne ve yıldızlara merak çok önemlidir.

Örneğin; ben çocukluğumdan bu yana gökyüzünü seyretmekten ve ayın evrelerini, yıldızların geçişini ve takım yıldızların gökyüzünde nerede görüldüklerini inanılmaz merak eden bir insan olmuşumdur. Nereye gitmeli ve nerede eğitim almalı konusunda ise her öğrencinin kalbinin çekildiği bir ekol mutlaka vardır ister Türk olsun ister yabancı olsun. Ama burada benim tercihim her zaman Türk kaynaklardan başlamaktır çünkü ülkemizde astroloji işini layıkıyla yapan ve kaliteli kehanet konusunda dünya çapında öğrenci yetiştiren muhteşem astrolog hocalarımız var.

Ülkemizin topraklarında da muazzam verimli enerjilerin olduğunu hatırlayıp bu topraklardan çıkan özel bilgilerin değerini bilmeliyiz. Ayrıca astrolog olmayı seçen genç arkadaşlarımız her zaman hatırlasınlar ki öğrenci hazır olduğunda öğretmen de karşısına çıkar, eğitimin parası da hazır olur, o yüzden içleri rahat olsun.

Aile dizimi nedir, kimler yararlanabilir? Aile dizimi hangi konu başlıklarını içeriyor?

Aile klanımızda oluşan birtakım problemlerden kaynaklı olarak hayatımızda yaşadığımız sorunların nereden geldiğini görmemizi sağlayan bir enerjetik şifa çalışması diyebiliriz. Her bir aile birer kabile gibidir, birer klan gibidir. Hepimizin aile yapısında ister yakın ister uzak nesillerde olsun mutlaka problemler yaşanmıştır ve biz bu dünyaya geldiğimizde öncelikli olarak ait olmak amacıyla ailemizle bir ve bütün oluruz.

Ama aidiyet konusu açıldığında küçücük yaşlarımızda öyle derin gözlemler yaparız ki, ailemizde özdeşleştiğimiz birçok insanın güzel özelliklerini kendimize alırken aynı zamanda güzel olmayan özelliklerini de almamız gerektiğini sanırız. Aile dizimi çalışması yaptığımızda ise kişinin bilinçaltına bu olumsuz özellikler olmadan da bu güzellikleri edinebileceğini ve yine ailesine ait olabileceğini tanıtırız.

Aynı zamanda kişinin kendi hayatına odaklanmasına da yardımcı oluruz. Farkında olmadığımızda biz diğer aile üyelerinin güzel özelliklerini alacağız derken onlara ebeveynlik yapmaya çalışırız, ama büyüklerimize ebeveynlik yapmak bize çok ağır gelir. Bu, ebeveynlere maddi olarak destek olmak ya da manevi olarak destek olmaktan çok çok farklı bir şeydir. Dolayısıyla biz kişiyi büyüklerine ebeveynlik yapma zorunluluğundan da aile dizimi yardımıyla özgürleştiririz.

Aile dizimi çalışmalarında aile bireylerinin enerjetik alanlarını temsilen roller oluşur ve bu rollerin hissettirdiği enerjileri gözlemleriz. Aynı zamanda danışanın hayatındaki blokajları temsil eden içsel parçaların enerjilerini de gözlemleriz, örneğin yalnız hisseden parça gibi.

Aile dizimi ile her türlü konuya çalışılabilir. Ancak şunu her zaman hatırlayın ki para, sağlık, bolluk, bereket, aşk, iş ve anne, baba konuları, kökleri en derinde olan konulardır, bu yüzden de genelde bu konular üzerine birden fazla seans almak gerekebilir. Yani bir kere aile dizimi alıp bu konularda inanılmaz açılımlar yaşayan insanlar da oluyor, ama üzerinde çalışılan bir konu tekrar ediyorsa bunun üzerine tekrar çalışılması kişi için çok daha verimli olacaktır.

Aile Dizimi Uzmanı Nevide Esin Doğuş

Aile Diziminin, Theta Healing’in, Astrolojinin son zamanlarda popüler olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bu işlerin popüler olması açıkçası çok hoşuma gidiyor çünkü yıllar boyunca biz sadece dünyadaki fiziksel yaşamdan ibaret olduğumuzu sanıyorduk. Ruhsallığımızı hatırlamadığımız için de insanlık olarak bu durum bizi yıllarca buhrana ve strese sürükledi. Dünya üzerinde bu ve benzeri sistemler yüzyıllarca gizlendi ve halklardan saklanarak sadece belli kesimlere açıldı.

Şimdi ise durum çok daha farklı. Bu sistemler bize her birimizin ve evrendeki her şeyin de birer ruhu olduğunu, enerji yapısı olduğunu ve hepsinin birbirini etkileme potansiyelinin olduğunu gösterdi. Aynı zamanda yaşadığımız sorunlara yüzeysel bakmayı bırakmamızı da sağladı. Yani yüzeysel bakmak derken mesela hasta olduğumuzda ilaç alırız öyle değil mi? İlacın bize tedavimize yardımcı olduğunu biliriz.

Ama ilacı alan kişi iyileşmeyi de seçmelidir, bu şekilde o ilaçtan fayda sağlayabilir. Ancak o hastalığın ortaya çıkmasının altındaki bilinçaltı sebeplerini de bu sistemler sayesinde keşfediyoruz. Bu geleneksel tıptan uzaklaşmak demek değildir sakın yanlış anlaşılmasın.

Aile dizimi, ThetaHealing ve Astroloji gibi konular ile ilgilendiğimizde, bu rahatsızlıkların altındaki sebepleri kolayca fark ederiz ve bu da aldığımız tedaviden çok daha yüksek verim almamızı sağlar. Bu yüzden de her zaman önceliğimiz geleneksel tıptır ve geleneksel tıbbın verdiği nimetlerin daha verimli olmasını sağlamanın yolları da enerjetik bilinçaltı çalışmalarıdır.

Astroloji hangi konu başlıklarından besleniyor?

Astrolojinin bütün konularını sayarsak saatler sürer, günler, aylar, yıllar sürer o kadar çok konu var ki altında… Ama ana olarak en çok aşk, iş, para ve sağlık konularında danışmanlıklar veriyoruz. Astrolojik sisteme göre konuşacak olursak da bir doğum haritasında, 12 farklı burç ve 12 farklı ev vardır. Dolayısıyla 12 çeşit konuyu dinliyoruz diyebiliriz ve bu 12 çeşit konunun alt başlıkları da vardır.

En popülerleri olan Merkür’den bahsedelim: retrosu gelir ayrı bir konu olur, retrodan çıkar ayrı bir konu olur. Ve Merkür İkizler burcu ve Başak burcunu yöneten bir gezegendir. İkizler burcu üzerinden Merkür’ü incelersek: İkizler burcunun konuları pratik ve günlük iletişimdir, şehir içi ya da yakın şehirlere ülke içi yolculuklardır, ana konumuz iletişim olduğu için ilköğretime kadar olan eğitim İkizler burcu ile ilgilidir, kitaplar defterler kalemler gözlükler İkizler burcuyla ilgilidir, iletmek başlığına bakacak olursak faturalar da İkizler burcuyla ilgilidir.

Çünkü mesela telefonla konuşuyoruz, iletişim sağlıyoruz veya elektriği kullanarak bir iletişim sağlıyoruz; iletişim konusuna elektriğin iletimi diye bakacak olursak da en basitinden İkizler burcunun konularından birisi bu diyebiliriz. Gerçi işin içine elektrik ve teknoloji girdiğinde biraz da konuya Uranüs gezegeni geliyor çünkü teknolojik atılımların ve sıra dışı olayların gezegeni de Uranüs’tür.

İlginç bir şekilde konu iletişim olduğunda Merkür’e küçük kardeş, Uranüs’e ise büyük kardeş diyebiliriz. Merkür daha yakın gelecekteki iletişimle ilgilidir, Uranüs daha uzak gelecekteki iletişimle ilgilidir. Merkür pratik zekâdır, Uranüs dehadır. Daha neler neler var konuşmaya devam etsek, günlerce konuşuruz o kadar keyifli ki!

Kaç yıldır eğitimler içindesiniz?

Aslında çocukluğumdan beri bu konuların içindeyim desem doğru olur. Ben hem anne hem baba tarafında kahinler ve şifacılar bulunan bir kadınım. Dolayısıyla benim bildiğim anne tarafından en az dört nesildir, baba tarafından da en az beş nesildir, bu işleri yapan ailelerin çocuğuyum diyebiliriz.

Ancak bu işleri profesyonel olarak yapmaya 2017 yılında başladım. Bu işlerin içine girmeme sebep olan olay ise 2016 yılında babacığımın vefatı oldu. Hayatımın en güçlü dönüm noktasıydı diyebilirim. Babam bir anda ellerimden kayıp sonsuzluğa gitti gibi hissetmiştim ve fiziksel olarak gittiği için tamamen yok olup gitti sanrısına girmiştim. Yaşamayı, ölümü, dünyayı, evreni, Yaratan’ı, kaderi, aileyi, birçok şeyi derinden sorgulamama sebep olan inanılmaz bir olaydı.

Babamı olduğu haliyle kabul etmek, onun sadece bedenen gittiğini ve halen benim bir babam olduğunu kafamda oturtmak, yaşadıklarımın anlamını araştırmak, kendimi toparlamak ve hayata devam etmek için başladığım bu bilgi dolu yolculuk beni bugünlere getirdi. O günlerde inanılmaz çaresiz, mutsuz, yorgun ve kızgın olan halimin beni daha neşeli, daha heyecanlı, daha barışçıl ve daha anlayışlı olan bugünkü halime getireceğini aklımın ucundan bile geçirmezdim.

İlk nerede başladı?

En başta nerede başladı dersiniz, daha anaokuluna bile gitmezken anneannemin evinde teyzemin astroloji dergilerini karıştırırken başladı. O zamanlarda gazetelerin ve dergilerin arka sayfalarında günlük burç yorumları aylık burç yorumları bulunurdu.

Ayrıca bazı dergilerin arka sayfalarında bir Zodyak çemberi nasıl incelenir, işte nasıl doğum haritası okunur, hangi açı ne anlama gelir gibi çok çeşitli bilgiler vardı. Ben de bunları henüz okuma bilmediğim zamanlarda, sanki çok iyi anlıyormuşum gibi okuyormuş taklidi yapardım ve aileme sanki bir öğretmenmişim gibi anlatırdım. Tabii sonradan insan anlıyor ki zaten genetik seviyeden, soydan böyle bir bilgi gelmiş ki ben de çocukken bunu oyun haline getirmişim.

Bir kişi neden astroloji eğitimi almalı?

Bir kişi önce kendi hayatını keşfetmek ve kaderini şekillendirmeyi seçmek için astroloji eğitimi almalı. Hayatımızda iki çeşit kaderimiz vardır: Birincisi değiştirilemeyen kader, diğeri de değiştirilebilen kaderimizdir. Değiştirilemeyen kadersel konulardan birisi dış görünüşümüzdür yani dünyaya doğduğumuz halimiz anlamında dış görünüşümüzdür. Diğeri içine doğduğumuz ailedir.

Bir diğeri evlilikler ve ikili ilişkiler konusudur. Ve son olarak da kariyer seçimimizdir, kaderde gidebileceğimiz en üst noktadır. Bu ana başlıklar bizim sonradan üzerine şekillendirmeler yapabileceğimiz ama tamamen değiştiremeyeceğimiz kadersel öğelerdir. Mesela doğduğunuzdaki saç rengi, göz rengi, dış görünüş, derimizin rengi, tırnaklarımızın şekli, ailemizdeki insanlar ve onların yapıları, içine doğduğumuz konulardır ve bunları sonradan bir yere kadar şekillendirebiliriz.

Ne yaparız mesela gideriz saçlarımızı boyatırız, kestiririz ya da uzatırız, tırnaklarımızı şekillendiririz, boyarız ya da boyamayız, uzatırız ya da kısaltırız; ya da estetik operasyonlar ameliyatlar oluruz. Ailemize yakın oluruz ya da onlardan uzaklaşırız ama yine onlar bizim köklerimizin olduğu yerdir gibi. Değiştirilebilen kader ise doğum haritasındaki diğer evlerle bağlantılı şeylerdir.

Yani doğum haritasındaki bu dört evi değiştiremeyiz ancak geri kalan sekiz evle ilgili çeşitli değişimler yapabiliriz. Mesela, kariyer konusunda ne olmayı seçtiğiniz bellidir, örneğin ben kendimi bildim bileli öğretmen olmak istemişimdir.

Ama bu öğretmenliği nasıl yapacağımı, hangi konularda yapacağımı, sadece öğretmenlikle mi yoksa bunun yanında başka şeylerle veya kendime bir şeyler öğreterek mi para kazanıp kazanamayacağımı ya da ne kadar kazanç sağlayacağımı dilediğim gibi şekillendirebilirim. Yani ben öğretmenliği bir okulda da yapabilirim, ya da masa başında, kendi ofisimde, kendi seçtiğim konuları anlatarak da yapabilirim gibi düşünebiliriz.

Herkes Uygulayıcı olabilir mi?

Kalben niyet eden herkes uygulayıcı olabilir ama şunu her zaman bilin ki her iş emek ve gönül ister. Kader gayrete aşıktır diye çok güzel bir söz vardır. Dolayısıyla siz kaderinizi şekillendirmeye gayret ettikçe hem uygulayıcı olursunuz hem de merakınız varsa bu işlerin öğretmeni olursunuz ve kendi hayatınıza ve diğerlerinin hayatına muhteşem faydalar sağlarsınız.

Size ulaşmak isteyenler nasıl ulaşabilirler?

Bana ulaşmak isteyenler Instagram hesabım olan @gokyuzundesifavar sayfasından, esindogus.com web sitemden, esindogusiletisim@gmail.com adresinden ve 0 543 237 63 47 no’lu WhatsApp hattımızdan mesaj göndererek ulaşabilirler.

Aile Dizimi Uzmanı Nevide Esin Doğuş

SHE AND GIRLS BAHAR 2024