Astroloji Hayat Yolumuz ve İç Sesimizdir

“Astroloji yol haritası konusunda çok önemli ip uçları verir. Olası gelişmeler konusunda bilgiler sunar. Venüs evi astroloji uzmanı

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Bazı durumlarda nasıl davranmamız gerektiği konusunda da yol göstericidir” sözleriyle, astrolojiye inanmayanlara astrolojiyi güçlü bir şekilde ifade eden, Astrolog Venüs ile astrolojiye dair her şeyi konuştuk.

Buyurun sohbetimize!

Röportaj: Melek Şenol

Venüs evi astroloji uzmanı

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

Önce kendini sonra insanları anlamaya, tanımaya çalışan biriyim ben. Adıma Venüs diyebilirsiniz. Kendi doğum haritamın koruyucu meleği Venüs olduğu için… Bundan dolayı da instagram hesabımı venus.evi olarak açtım. Hepimizin haritasının bir koruyucu meleği var. O bizim iç sesimiz. Gökyüzündeki yansımamız.

Hani bazen içinizden bir ses gelir “Dur der. Dur yapma.” İşte o ses… Belki sizinki Güneş belki Jüpiter ya da Satürn kim bilir. Çocukluğumdan bu yana gökyüzünü izlemeyi çok severdim. Ay’ın hareketlerine göre tohum ekildiğini öğrendiğimde çocuk aklımla çok şaşırmıştım. Demek gökyüzündeki her gezegen ve her hareket yeryüzünü ve bizleri etkiliyordu. Eski tıp doktorlarının Ay’ın hareketlerine göre ameliyat tarihlerini belirlediklerini hatta dört yıl astroloji eğitimi aldıklarını öğrendiğimde daha da etkilendim.

Celenes By Sweden Yüz Bakım Kremleri ile Sağlıklı ve Işıltılı Güzellik

Bu konuya ilgim bir okuyucu seviyesinde yıllarca devam etti. Bir gün aniden karar verdim. 3 yıl önce astroloji eğitimi almaya başladım. O günden bu yana gece gündüz ders alıyorum. Kısa bir süre önce de bir instagram hesabı açarak yazılarımı paylaşmaya ve bilgilerimi aktarmaya başladım. Ama uzun süredir doğum haritası yorumluyorum.

İlk günlerde büyük bir açlıkla etrafımda ne kadar insan varsa ya da her kimle tanıştıysam izinleri doğrultusunda hepsinin haritasına baktım. Gökyüzünde gezegenlerin transitlerini, hayatlarındaki etkilerini konuştum halen de danışanlarım bu etkileri ve deneyimlerini benimle paylaşırlar.

Astroloji nasıl çalışır? Güvenilir mi?

Astroloji aslında insanın kendini tanıma sanatının bir parçası. Karakterimiz, olaylara verdiğimiz tepkiler, ailemiz, kariyerimiz, işimizin nitelikleri, ilişkilerimiz, yeteneklerimiz doğduğumuz anda bulunduğumuz coğrafyada gökyüzünün o an çekilmiş fotoğrafında yani doğum haritamızda gizli.

Osmanlı sarayında müneccimler, padişahın hareminden bir kadınla birlikte olduğu anın saatini ve dakikasını alırlarmış. Çünkü doğacak bir veliaht olursa onun ana rahmine düştüğü anı doğru tespit etmek isterlermiş. Böylelikle hem potansiyelini hem de başına gelebilecek olası gelişmeleri tahmin ederlermiş. Astroloji bir gösterge okuma ve yorumlama sanatıdır. Gezegenlerin doğaları ve birbirleri ile kurdukları açı bağlantıları tek tek kişiye göre değişir ve yorumlanır.

Gaybı Allah’tan başka kimse bilemez. Ama Astroloji yol haritası konusunda çok önemli ip uçları verir. Olası gelişmeler konusunda bilgiler sunar. Bazı durumlarda nasıl davranmamız gerektiği konusunda da yol göstericidir.

Astroloji bilim midir?

Astroloji bir bilim değildir ama bir ilimdir. Bu tartışma zaman zaman azalan zaman zaman artan bir seyirde devam ediyor. Ama astrolojiye inanmayan pek çok kişi doğru ellerde yapılan harita yorumları sonucunda bu görüşünden vazgeçmiştir.

Bir kişinin doğum haritası nasıl inceleniyor, neler önemli?

Biz buna doğum haritası yorumu diyoruz. Net bir doğum tarihi olmalı. Aynı zamanda yer, saat ve dakika bilgisi. Doğduğu dakikayı net olarak bilemeyenler için rektifikasyon denilen bir yöntemle yüzde 80 oranında doğru sonuç veren dakika bulma işlemi yapılıyor.

Bu başlı başına bir danışmanlık konusu. Saat ve tarih bilgisi olanlar için koordinatları girerek haritasını açıyorum. Ardından da önce kişinin karakterini, aile yapısını, ilişkilere bakışını anlatıyorum. Sonra şu anda yaşadıklarına ve önümüzdeki süreçte 6 ay ya da 1 yıl arasında hayatında olabilecek gelişmelere ilişkin öngörüler aktarıyorum.

Bunun yanı sıra tek bir soruya o anın haritasına göre yorum yaptığım soru astrolojisi var. Sınavı kazanacak mıyım, o adamla ya da kadınla evlenmek benim için iyi olur mu, iş bulacak mıyım, evi alabilecek miyim, yurt dışına gidecek miyim gibi pek çok soruya yanıt verebildiğimiz bir sistem bu.

Son olarak eklemek istediğiniz?

Kendini tanımak ve yolculuğunu keşfetmek isteyenleri gezegenlerin ve gökyüzünün büyülü dünyasına davet ediyorum. Instagram hesabım @venus.evi’nde sizlerle buluşmak ümidiyle…

Venüs evi astroloji uzmanı

She and Girls Kış 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS KIŞ 2023 2024