Doğadan Gelen Şifa; Benice Aromaterapi

Genç girişimci Eczacı Seyhan Akdeniz ile yeni Aromaterapi markası Benice hakkında konuştuk. Bebeğim diye nitelendirdiği markasını gelin birlikte tanıyalım! Seyhan Akdeniz Eczacı Benice

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Röportaj: Melek Şenol

Seyhan Akdeniz She and Girls Dergisi Röportaj Mayıs 2024

Okurlarımıza kendinizden bahseder misiniz?

Merhabalar, Ben Eczacı Seyhan Akdeniz. 25 yaşındayım. Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2022 yılı mezunuyum. Bir süre eczanelerde çalışmış, bir buçuk senedir Bursa’da özel bir hastanede mesul müdür eczacı olarak çalışmaktayım.

Hastane eczacılığının yanı sıra aromaterapi üzerine kurduğum “Benice” markasının sahibiyim. Kendimi genç kadın girişimci ve daima kendisini geliştirmeye açık bir eczacı olarak tanımlayabilirim. Mesleğimi seviyorum. İyi ki eczacıyım sevgili She and Girls!

Aromaterapi markanızdan bahseder misiniz?

Benice, aromaterapiden faydalanarak hazırladığım ve formüllerini oluşturduğum ürünlerin yer aldığı bir marka. Annem Semra Akdeniz, Uludağ Üniversitesi Biyoloji mezunu. Sanırım ilgimin ve araştırmalarımın kaynağı annem. Küçüklüğümden bu zamana babam Ekrem Akdeniz ile birlikte bahçemizde ya da balkonumuzda bitki yetiştiriciliği yaparız.

Benice’ye geri dönecek olursak, dört çeşit oda kokumuz yer alıyor. Bu kokular buhurdanlık ya da difüzöre damlatılarak uygulaması gerçekleştiriliyor. Doğal uçucu yağlardan oluşturduğum bu kokuları sayacak olursam “Pozitif enerji kokusu”, “Kadın & enerji kokusu”, “Narenciye bahçesi kokusu” ve “İşte ferahlık kokusu”. Pozitif enerji kokusu ile kendinizi doğada taze otların ve ağaçların arasında yürüyüş yapıyormuşsunuz gibi hissedebilirsiniz. Doğayı ve yürüyüşü sevenlere en çok önerdiğim koku bu.

Kadın & enerji kokusu, siz değerli She and Girls dergisine oldukça uyumlu bir koku. Kadınlar olarak oldukça stresli dönemlerden geçebiliyoruz. Bu dönemlerde zihni, bedeni ve ruhu harmonize eden kadın & enerji kokusu, biz kadınları rahatlatacak ve yatıştıracak etkiye sahip. Markamda doğal uçucu yağlardan ve bitki sularından faydalanarak oluşturduğum çeşitli kolonyalar da var tabii.

Benri güneş ürünleri ile güneş ışınlarına karşı güçlü koruma

Bu kolonyalar piyasada bulunan kolonyalardan farklı elbette. Farkı da şu, doğal olanı kullanarak hem kolonyanın sağlamış olduğu dezenfekte edici özelliği hem de uçucu yağlarla sağladığımız antimikrobiyal yani mikroplara karşı etkinin yanında terapötik etki oluşturmak. Aromaterapinin bu etkisi de uçucu yağların sahip olduğu çeşitli sağlık sorunlarını önlemek veya korunmak için oluşturduğu yardımcı bir etki diyebiliriz. Onlardan da kısaca bahsetmek isterim.

Odaklanmamıza ve uyku halinden sıyrılmamıza yardımcı olacak “Rahatla & Odaklan kolonyası”, tazelenmiş ve enerjik hissettirecek “Yüzünüz Hep Gülsün kolonyası”, içinizi ferahlatacak ve bizleri virüs, bakterilere karşı korumaya yardımcı olacak “Derin Nefes Al kolonyası” olmak üzere 3 çeşit kolonya formülümüz de mevcut.

Benice Aromaterapi

Bize ileriki hedeflerinizden bahseder misiniz?

Bu marka ile amacım, doğal ve doğadan olanı kullanarak kokular oluşturmak. Sentetik olandan uzak, doğala yakın hissettirmek. Doğayı hissettirmek. Benice ile bunu başaracağıma inancım tam. Hedefim aromaterapinin şifasını ulaşabildiğim her insana, her şehre, her ülkeye ulaştırabilmektir. Doğadan gelen şifa ile nicesine!

Son olarak eklemek istediğiniz?

Röportajınız için öncelikle çok teşekkür ediyorum. She and Girls ailesi ile tanışma fırsatı yakaladığım için kendimi oldukça şanslı hissediyorum. Aromaterapi, derya deniz şahsımca. Yolun epey başındayım ve de bu yol oldukça uzun. Başarılarla dolu bir yıl ve nicesi bizimle olsun.

Mayıs doğumlu olarak bu ayın sayısında yer almak, bana ve markama yer vermeniz benim için doğum günü hediyesi oldu. Tekrardan sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Benice, sonsuzluk demek. Logomuzda da lotus çiçeğine yer verdik, zor şartlardan sıyrılmak ve arınmak anlamına gelmektedir lotus çiçeği. Benice’nin sonsuzluğu ve doğallığıyla kalın, sağlıkla kalın!

Seyhan Akdeniz Eczacı Benice

She and Girls Bahar 2024 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM