Bütünlüğün Farkındalığına Varın

“Astroloji ve Reiki tam da bu noktada bu seçimleri neden yaptığımızı bize hatırlatan birer kolaylaştırıcı rehberlik sunuyor hayatlarımıza. Bu kadim öğretiler sayesinde geçmişin, şimdiki zamanın ve geleceğin yani bütünün farkındalığına varırsınız.” Gaye Bıçkı Astrolog Reiki Master

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Astrolog ve Reiki Master Gaye Bıçkı ile geçmişiniz ve geleceğinizin farkına varmanın tüm detaylarını konuştuk.
Unutmayın korku ve yargılar sadece zihinden gelir. Asıl usta kalbinizdir, onu bir kez duymaya başlarsanız her adımınız kolaylaşır.

Röportaj: Melek Şenol

Gaye Bıçkı She and Girls Dergisi Mayıs 2024

Hikayenizle başlamak isterim?

1998 yılında Bursa’da doğdum. Kendimi bildim bileli gökyüzüne aşık biriyim, özellikle Ay’ı izlemekten oldum olası keyif alıyorum. Çocukluktan beri gökyüzünü izlerken” yıldızlar bir şey anlatmak istiyor keşke dilini anlasam” derdim. Bir gün annemin yıldızların dilini anlamak istiyorsan astroloji öğrenmelisin demesiyle benim hikayem başlamış oldu. Önce Klasik Astroloji eğitimi aldım, yıldızların gerçekten anlattıklarını duyar olmuştum. Gökyüzünde ne oluyorsa yeryüzünde de o gerçekleşiyordu.

Fakat bu kadarı yetmedi dinledikçe daha fazlasını duymaya başladım ve hayatıma Şamanizm öğretileri girdi. Evrenin bir parçası olduğumu hatırlamak ve doğa ile olabildiğince uyumlu yaşamak bambaşka kapılar araladı. Bu süreçte kökenimi, atalarımı araştırırken aile ve sistem dizimi ile tanıştım. Atalarımdan bana aktarılan pek çok iyi ve kötü karmalar ile yüzleştim.

Tüm bunların ardından hayatıma Reiki girdi. Kendimi şifalandırma niyetiyle çıktığım yolda, şefkatle dönüşümü tattım. Sonrasında bu bilgiler yüreğimde çok güçlü bir paylaşma isteği uyandırdı ve Reiki Master oldum. Şu an da tüm bu öğretileri birleştirerek danışmanlık veriyorum.

Reiki yapan kişiye ne denir?

Reiki yapan kişiler Reiki Uygulayıcısı, Reiki’yi uygulayan ve başkalarına da bu öğretileri aktaranlara Reiki Master deniliyor. Bende Usui Rhoyo Reiki Master’ım ve bu öğretileri daha çok kişiye aktarma niyetiyle yola çıkarak bazı dönemler de eğitim grupları açıyorum. Reikinin Türkçe karşılığı Evrensel Yaşam Enerjisi demek ve gerçekten çok eski bir şifa metodu. Aynı zamanda tamamlayıcı tıp adı altında dünyanın pek çok hastanesinde kullanılmakta.

Siz astroloji konusunda ne tür çalışmalar yapmaktasınız?

Astroloji kadim bir bilgi sistemi içeriyor. Her birimize bu dünyaya gelirken tamamen bize özel kolaylaştırıcı harita veriliyor gibi düşünebilirsiniz. Aslında haritayı gerçekten okuyabildiğiniz zaman bu hayata neden geldim, hayat amacım nedir, bu seçimleri neden yaptım, ruhumun yolculuğu nedir, hangi konulara yoğunlaşırsam yolum zorlaşır veya kolaylaşır, hangi konularda yeteneklerim var gibi pek çok soruya cevap bulursunuz.

Benri güneş ürünleri ile güneş ışınlarına karşı güçlü koruma

Ben bu konular üzerine doğum haritası danışmanlığı veriyorum, böylece kendinizi daha derinden tanıyorsunuz. Ayrıca 1 yıllık öngörü haritası olan Solar Return danışmanlığı veriyorum. Bunun dışında rektifikasyon danışmanlığı veriyorum. Bu danışmanlık türü doğum saatini bilmeyen kişiler için. Bunun dışında Horary Astroloji danışmanlığı veriyorum. Bu soru astrolojisi olarak geçiyor. Bunun dışında astroloji de arketipleri kullanarak şamanik yolculuklar yaptırıyorum. Özellikle de yaralı şifacı Chiron ile çalışmaktayım.

Astrolojiye merak saran okurlarımız için önerebileceğiniz kaynaklar var mı?

Baş ucu kitabım olan Jan Spiller’ın Ruhsal Astroloji kitabını öneriyorum. Bu kitap Ay Düğümleri hakkında çok detaylı ve anlaşılır bilgiler sunuyor okuyucularına. Danışmanlıklarımda da benim en önem verdiğim konu Ay Düğümleri oluyor. Çünkü Ay Düğümleri sayesinde ruhumuzun yolunu görüyoruz.

Eklemek istedikleriniz?

Matrix filmini izleyenler hatırlayacaktır ki Neo Kahin’e ‘’Vereceğim kararları biliyorsan ben nasıl seçim yapacağım’’ diye sorar. Kahin de ona ‘’Buraya seçim yapmaya gelmedin, seçimini çoktan yaptın, buraya neden bu seçimi yaptığını hatırlamaya geldin’’ der.

Astroloji ve Reiki tam da bu noktada bu seçimleri neden yaptığımızı bize hatırlatan birer kolaylaştırıcı rehberlik sunuyor hayatlarımıza.

Bu kadim öğretiler sayesinde geçmişin, şimdiki zamanın ve geleceğin yani bütünün farkındalığına varırsınız.
Unutmayın korku ve yargılar sadece zihinden gelir. Asıl usta kalbinizdir, onu bir kez duymaya başlarsanız her adımınız kolaylaşır.

Gaye Bıçkı Astrolog Reiki Master

She and Girls Bahar 2024 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM