Hayatımızı değiştirebiliriz

“Kendimi kalıplara sığmayan olarak tanımlamak her zaman hoşuma gitmiştir. Yaptığım ve yapmak istediğim her alanda alışılmışın dışında hareket etmeyi tercih ediyorum. Psikolog Ecem Aydemir

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Çünkü bazen sadece bakış açısını değiştirmek, Dünyayı değiştirebilir.” İnancıyla uzmanlığında ilerleyen sevgili Ecem Aydemir ile Astropsikoloji’nin tüm detaylarını konuştuk.

Bu enerjik sohbetimizde, psikolojinin tek başına belki de her alanda yeterli olamayabileceğini, astroloji ile pekiştirilen tedavinin daha doğru yönde ilerleyeceğini de öğrenmiş olduk. Buyurun sohbetimize!

Röportaj: Melek Şenol

Bize biraz kendinizden bahseder misiniz? Ecem Çağla Aydemir kimdir? Kendinizi nasıl tanımlarsınız?

1997 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji mezunuyum. Psikoloji okurken bir yandan hep merakım olan modern astroloji eğitimimi tamamladım. Daha sonrasında 2022 yılında ise Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım.

Şu anda Astropsikoloji üzerinde çalışarak ilerlemeyi hedefliyorum. Kendimi kalıplara sığmayan olarak tanımlamak her zaman hoşuma gitmiştir. Yaptığım ve yapmak istediğim her alanda alışılmışın dışında hareket etmeyi tercih ediyorum. Çünkü bazen sadece bakış açısını değiştirmek, dünyayı değiştirebilir.

Psikolog Ecem Aydemir

Sizi Astrolojiye çeken temel şey ne oldu? Astrolojinin yanı sıra psikologsunuz. Astroloji ve psikolojiyi birleştirmenin insanlara ve hayata katkısı nedir?

Çocukluğumdan beri astrolojiye merakım vardı. Fakat öğrenmeye başlayınca ne kadar derin bir ilim olduğunu görmek beni meslek olarak yapmaya teşvik etti. Astropsikoloji dediğimiz alan aslında Dünya’da kullanılan bir yöntem fakat hayatımıza yeterince entegre olmamış durumda maalesef…

“Kadın Oyunları Festivali 2023” depremzede kız çocukları için perde açacak!

Astroloji hayatımızda sadece ne olacağını öngörmekten çok daha fazlası. En derin düşüncelerimiz, travmalarımız, mizacımız ve genetik haritamız içinde gizli. Psikoterapide en zorlayıcı kısımlardan biri kişinin karakterini ve mizacını çözümlemek aynı zamanda kişinin belki de hatırlamadığı travmaları gün yüzüne çıkarmaktır.

Doğum haritasını kullanarak, bu süreçleri hızlandırmak ve çok daha doğru analizler ile kişiye şifa olmak mümkündür. Sadece psikolojik bir terapiye ihtiyaç duyanlar değil, kendimizi tanımamıza ve doğru şekilde yönlendirmemize de yardımcı olacağı için herkesin faydalanabileceği bir alandır.

Astropsikoloji desteği alarak kendimizi tanırsak, neleri değiştirebiliriz?

Hayatımızı değiştirebiliriz. Kendimizi tanımak bize hem geçmiş hem de geleceğe dair farklı bir algı sunar. Örneğin, eskiden neden ilişkilerinizin ayrılık ve hüsran ile sonuçlandığını anlayabilirsiniz ve sonraki seçimlerinizin nasıl olması gerektiğini de.

Belki size aslında hiç uygun olmayan kişiler ile birlikteydiniz? Ya da hep sizin ilerlemenize engel olan kişilikler ile… Bu ve daha bir sürü konunun nedenini anlarsanız aslında devam etmek çok daha kolay olacaktır. Cevap ise kendinizi tanımak ve anlamaktan geçiyor.

Astroloji alanında daha başka neler yapmak istiyorsunuz?

Gelecek planlarım arasında Astropsikolojiyi daha fazla alanda kullanılmasını sağlamak hedeflerimden biri. Özellikle adli alanlarda, suç psikolojisi ve analizini anlamakta kullanılabilirliğini anlatmak ve uygulamak ile ilgili çalışmalar yapmak istiyorum.

Son olarak eklemek istedikleriniz?

Son olarak bu güzel röportaj için She and Girls dergisine teşekkür etmek istiyorum. Bu kadar çeşitli alanlardan insanları tanıtmak hepimize ilham olacak nitelikte.

Sözlerimi ünlü psikolog Carl Gustav Jung’un sözü ile bitirmek isterim. “Gezegensel evler boyunca yapılan yolculuk, bizi, karakterimizin iyi ve kötü yönlerinin farkında olma noktasına ulaştırır ve buradaki yüce amaç da tamamen özgür bir iradeye sahip olmaktır.”

Psikolog Ecem Aydemir

She and Girls Mart 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024