Hiçbir şey denenmeden başarıya ulaşmaz

Yaşam Koçu, bioenerjist, reiki uzmanı ve oyuncu. Gandi’nin “Dünyada değişmesini istediğiniz ilk şey, kendiniz olmalıdır” cümlesinin etkisiyle, birçok alanda eğitim alıp bu kategorilerde başarılarını taçlandıran sevgili Dilek Özçelik ile başarı yolculuğunu konuştuk. Bioenerjist Dilek Özçelik

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Hayata ve olaylara bakış açınızı değiştirmek sizlerin elinde, ‘inanmak başarmanın yarısıdır’ felsefesini ilke alıp yola çıkan Dilek Hanıma bu anlamda hayran olmamak elde değil. Bu güzel yolculuğu siz değerli okurlarımızla paylaşmak istedik.

Röportaj: Melek Şenol

Öncelikle okuyucularımız sizi tanımak isteyeceklerdir. Kendinizden biraz bahseder misiniz?

Merhaba ben Dilek Özçelik. 1969 Ankara doğumluyum ilk ve ortaokulu Ankara’da okudum liseyi çalışmaya başladığımda dışarıdan bitirdim üniversite serüvenim annemin sürpriziyle başladı. Bir akşam eve geldiğimde üniversite sınavlarına giriş kılavuzuyla karşılaştım, anneme ilk söylediğim söz “ben liseyi dışarıdan bitirdim üniversiteyi nasıl başaracağım” verdiği cevap kulağıma küpe oldu.

“Hiçbir şeyi denemeden başaramadım diyemezsin, denersin olmazsa en azından denedim dersin” bu söz benim bütün olaylara bakışımı değiştirmiştir.

Sonrasında üniversite açık öğretim 2 yıllık ev idaresi okudum ve yine açık öğretim 4 yıllık işletme lisans okudum. Yüksek lisansımı sağlık kurumları işletmeciliği ve yönetimi üzerine yaptım, yaşam koçluğu ise arkadaşlarımın sorunlarını dinlemek çözümler üretmek ve benim söylediklerimi uyguladıklarında sonuca çabuk ulaştıkları için bana teşekkürleri ile başladı.

Önce Başkent Üniversitesi’nin online düzenlediği eğitime katılıp sertifikamı aldıktan sonra ‘neden profesyonelliği yapmayayım ki arkadaşlarım bu kadar mutlu olduklarını görüyorsam diğer bireylerinde sorunlarının çözümlediğimizde mutluluklarına biraz olsun katkım neden olmasın’ dedim ve profesyonel yaşam koçluğu için eğitimimi tamamladım.

“Kadın Oyunları Festivali 2023” depremzede kız çocukları için perde açacak!

Şimdi profesyonel yaşam koçuyum ve bu mesleğe gönül vermiş arkadaşlarıma mentorluk yapıyorum. Gelelim oyunculuk kısmana, oyunculuk bir hevesle başlamadı dizi izlerken ‘ben bu işin altından kalkarım’ inancıyla başladı. Aklımın ucundan dahi geçmezken diksiyon ve oyunculuk eğitimleri aldım, şimdi oyuncuyum diyebiliyorum.

Bu eğitimleri alırken çalışıyordum, emekli oldum, setlere gitmeye başladım ve şu an seslendirme dublaj kursundayım. Reiki uzmanı olmak ise hiç aklımda olan bir konu değildi ama neden olmasın dedim ve reiki uzmanı oldum. Yakında reiki master olmayı planlıyorum sonrasında en son nokta ise bioenerji gold master seviyesinde bionerjistim.

Oyunculuk yaşam koçluğu, eğitimlerinin ardından Reiki, Bioenerji alanına geçişiniz nasıl gerçekleşti?

Oyuncu ve yaşam koçluğu ile ilgilenirken yaşam koçluğunda kişilerin hayatlarının düzene girmesine ve mutlu olmaları için kendi yollarını kendilerinde olan cevapla bulmalarını sağlarken ‘neden enerjisel olarak da yardımcı olmuyorum’ diye düşünerek geçiş yaptım reiki ve bioenerji alanlarına.

Bu kadar fazla kategoride birden başarılı olduğunuzu ve olabileceğinizi düşünüyor musunuz?

Evet bu kadar fazla kategoriyle uğraşıyorum ve başardığımı düşünüyorum. Web sayfamda Mahatma Gandi’nin bir cümlesi yer alır. “Dünyada değişmesini istediğiniz ilk şey, kendiniz olmalıdır”. Bu cümle hayata bakış açınızı da değiştiriyor, olaylara bakış açınızı da.

Size göre Oyunculuk neyi ifade ediyor ve nasıl olmalıdır?

Bana göre oyunculuk başarıyı ifade ediyor. Bazen dizi izlediğimizde o bir dakikalık kısım vardır ya inanın kaç saatte çekiliyor bilemezsiniz ve biz sadece o kısacık bölümü izleriz, ne kadar çok emek vardır o bir dakikanın içinde

Yaşam Koçluğu ve Reiki arasındaki farklar nelerdir?

Yaşam koçluğu dinlemeyle sorularla bireylerin kendi becerilerini güçlendirmelerini sağlamak, kişisel hedeflerini elde etmelerine yardımcı olmaktır.

Reiki ise evrensel bir enerjidir, eğitmenin insiye etmesi yoluyla kişiye aktarılır. Reiki, fiziksel ve ruhsal acıları, stres ve gerginliği geçirerek tedavinin gerçekleşmesini sağlar.

instagram @dilekozcelikofficial
https://www.yasamkocudilekozcelik.com
Tel: 0530 652 56 07

Bioenerjist Dilek Özçelik

She and Girls Mart 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024