Bütünsel tıbbın gücü

“20 yıllık öğretmenim. Yalnız bir anneyim. Çocuklar için her şeyi yapabilecek çılgın bir kadın, bir anne bir öğretmenim. One More Temsilcisi Şerife Emsal Gerezlioğlu

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Çağa ayak uyduracağım eğitimler aldım; web 2 araçları drama, eğitim koçluğu, STEAM, tam öğrenme, beyin temelli öğretim vb.” sözleriyle, kutsal mesleğini en içten şekilde icra eden ve öğrenmenin sınırsız olduğu konusundaki inancıyla eğitimlerine hiç ara vermeyen sevgili Şerife Emsal Gerezlioğlu ile Network ve One More markası üzerine konuştuk. Buyurun sohbetimize!

Röportaj: Melek Şenol

Emsal Hanım, öncelikle sizi ve firmanızı tanımak, aracıyla okuyucularımız için firmanızın kuruluş aşamaları, yapılan gelişim sürecini kısaca bahşeder misiniz?

20 yıllık öğretmenim. Yalnız bir anneyim. Çocuklar için her şeyi yapabilecek çılgın bir kadın, bir anne bir öğretmenim. Çağa ayak uyduracağım eğitimler aldım; web 2 araçları drama, eğitim koçluğu, STEAM, tam öğrenme, beyin temelli öğretim vb.

Beyin temelli öğrenme ile beynin işleyiş mekanizmasını ve ona gerekli şeyleri öğrendim. Değişen dünya, sanayileşme, kirlilik sebepleriyle hepimizin belirli dönemlerde gıda takviyesi alması gerektiğini öğrendim. Yani daha iyi bir öğretmen olma çabam bana bütünsel tıp ve wellness’i da öğretmiş oldu.

Neden One More konusunda; ürünlerin hepsinin Sağlık Bakanlığı ÜTS kaydı, FDA onayı, Dünya Sağlık Örgütü Onayı, İSO 1002 %98 Müşteri Memnuniyet Belgesi, helal sertifikaları vb. 30’dan fazla belgeleri var. Asıl güzel olan şey ise ürünlerimiz bant şeklinde.

Bu ürünlerin yan etkisinin olmaması yani mide, karaciğer ve böbrek gibi diğer organlarımızı yormayan transdermal dalga teknolojisinin kullanılması; nano teknoloji ile üretilmesi One More markasını tercih etmemi sağladı.

Firmamız; Global Başkanımız Kimya Mühendisi Sn. Mustafa Erdil ve 2. Global Başkanımız örnek aldığım kadın, en büyük destekçim Sn. Sevcihan Saygılı Erdil ortaklığında, bir aile şirketi olarak kurulmuş. Şu an sektörün devi olan One More, tamamen TÜRK sermayesi ile 2014 yılında ticari hayatına başlamış.

Misyonu “TEMİZ DOĞRUDAN SATIŞ SAHASI OLUŞTURMA” olan firmamız, 150 ‘den fazla ülkede makro ve mikro ticaret yapmakta. One More international; gelirin %86’ lık payını dağıtarak dünyada en çok kazandıran network firması konumundadır. Bu bilgi ödülle taçlanmış plaketli bir gerçektir.

Kollajen, bant departmanının neresinde sizce?

Ah kolajen hayatıma bomba gibi düştü. Yaş aldıkça ve kilo verdikçe cildimle ilgili istemediğim durumlar da ortaya çıktı. Ve malum dış görünüşümüz bizim için çok önemli… İçilen her şeyden tedirgin olmama rağmen ciddi bir kolajen deneme sürecim başladı.

Bu arayışım döneminde şirket yakarışlarıma dayanamadı ve Lumiare serisini piyasaya sürdü. Kollajen maske ve kollajen banttan oluşan muhteşem ötesi iki ürün. Şimdilerde gıdı belirginleştirici ve göz altı maskesi de eklendi bu seriye. %40 balık kolajeni Türkiye’deki en yüksek oran.

Sağlıklı kalmak benim için çok önemli. Kolajen maske ile göz altı morluklarım, kaz ayaklarım ve ergenlik sivilcelerimin lekeleri tamamen gitti ki ışıltılı işlemler cilt bakımlarının yapamadığı şeydi bu.

Network için sosyal ağların kullanılmasını nasıl görüyorsunuz?

Elimizde dünya devi olan bir Türk firması var, %86 kar ile çalışıyoruz, ürünleri dünyada ilk ve önder nano teknoloji, üstelik bu ürünlerin %80 ‘ini One More kendisi üretmekte. Ürünler ve kazanç planı sağlam olduğu zaman network marketingde çok büyük ticaretler yaparsınız.

Çikolata tutkusunun büyüsü; Juliette Artisan Chocolatier

Türkiye’ den dünyaya açılan büyük bir networkün kazandığı ivmeyle birlikte büyüyüp birlikte yükseliyoruz. Networkün en güzel tarafı da bu zaten; evinizin konforunda, çalışma saatlerinizi kendiniz belirleyerek ticari ağınızı kurabilirsiniz. Sosyal ağlar olmazsa olmazımız.

İş yetkinliklerinin yanı sıra farklı sosyal ve kültürel alanlarda kendinizi geliştirdiğinizi biliyorum. Başarınızda bunların etkisi var mı?

Tabii ki var. Yukarıda bahsettiğim gibi zaten gıda takviyeleri ve wellness bilgim tamamen öğretmenlik birikimimin sonucu. Ayrıca 2* dalgıcım. Türkiye ‘de dalmadığım deniz yok sayılır.

Ayrıca hoş bir edebiyat dergisinde yazıyorum. Konya da kadınlara özel bir platformda da destek ekibindeyim. Tüm bunlar kimin neye ihtiyacı olduğunu belirleme konusunda oldukça deneyim kattı bana.

Network size ne kazandırdı?

Firmamız sistemsel ve kişisel eğitime çok önem veriyor. İletişim becerileri, liderlik, sahne kullanımı deneyimlerim arttı. Yukarıdaki fotoğraf Vision Day 5 etkinliğinden. Düşünsenize orada 8000 kişiye konuştum, ayakta alkışlandım.
Ama en önemlisi, geçirdiğimiz zor süreçte 6 Şubat sabahı, acil zoom taplantısı yapıldı ve ivedilikle organize olundu.

1000 kişi global başkanlarımız da dahil olmak üzere Hatay’a hareket etti. One More yardım tırları ülkemizin dört bir yanından bölgeye gitti. Hem arama kurtarma ekipleri hem de ihtiyaç, malzeme dağıtma, temin etme ekipleri oluşturuldu, AFAD ile birlikte çalışıldı. WhatsApp gruplarından bizler de bölgedeki dostlarımızla koordine olduk.

Bunlar söylenmemeli belki ama One More koca yürekli bir aile. Ve ben de bu ailenin bir ferdiyim; işte en büyük kazanımım bu.

One More Temsilcisi Şerife Emsal Gerezlioğlu

She and Girls Mart 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024