Türkiye’nin ilk döngüsel mağazası Nivogo Akasya’da açılıyor!

Türkiye’nin Öncü Döngüsel Dönüşüm Hareketi Nivogo, 15 Ağustos Pazartesi günü Akasya’da Türkiye’nin ilk Döngüsel Mağazasını açıyor. Nivogo Mağaza Akasya AVM

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Bu mağaza ile kullanıcılar artık ihtiyaç duymadıkları ürünlerini getirerek döngüsel ekonomiye dahil edebilecek ve Nivogo’nun yenilediği ürünler de farklı kullanıcılar ile buluşabilecek.

Açılış günü Nivogo Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunahan Kafa’nın moderasyonuyla düzenlenecek Döngüsel Dönüşüm Panelinde, marka kurucu ortağı Arnas Akbaş ve Türk İşi Minimalizm’in kurucusu

Hale Acun Aydın konuşmacı olarak yer alacak.

Günümüzde 20 yıl öncesine göre tüm dünyada %400 daha fazla moda ürünü üretiliyor. Geçtiğimiz yıl bu sayı 100 milyar parçanın üzerindeyken, her yıl toplamda 85 milyar moda ürünü ise farklı sebeplerden atıklaşıyor. Yalnızca bir tişört üretiminde bile 2700 litre su harcanırken, toplamda her yıl milyarlarca litre su israf ediliyor.

Nivogo, kullanıcılardan ve marka ortaklarından hayata tekrar döndürülebilecek ürünleri alıyor, yenileyerek ömürlerini uzatıyor ve döngüye geri kazandırıyor. Bu sayede kullanıcılara daha sürdürülebilir ve sorumlu döngüsel bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Nivogo, faaliyete başladığı 2021 yılı başından beri markaların farklı sebeplerden dolayı kullanıcılarıyla buluşamamış 300 binden fazla moda ürününü yeniledi. Bu ürünler arasında sadece barkodu eksik olduğundan dolayı imhası beklenen ürünler, çiftleri kaybolmuş ayakkabılar, teşhir ürünleri, iadeler ve hızlı moda etkisiyle satılamayıp askıda kalmış eski sezon kıyafetler de yer alıyor.

Tam saçınıza göre bakım

Nivogo tüm bu ürünleri döngüsel iş modeline göre geliştirdiği teknolojik altyapısıyla Gebze’de yer alan Türkiye’nin ilk ve en büyük yenileme merkezinde, gelen her ürünün ihtiyaçlarına özel, farklı bir NivoKod vererek tekilleştiriyor, her birine benzersiz bir NivoKod tanımlanan ürünlerin döngüsel dönüşüm rotasını belirliyor. Böylece gelen her ürünün önce yenileme ihtiyaçları tespit ediliyor daha sonra gerekli müdahaleler gerçekleştirilerek yenileniyor.

Yenileme işlemleri tamamlanan, dezenfekte edilen ve Nivogo’nun kendi geliştirdiği yapay zeka temelli fiyatlandırma teknolojisi ile yeniden fiyatlandırılan ürünler paketlenerek satışlarının yapılacağı noktalara transfer ediliyor. Bu şekilde Nivogo; ürünlerin ömürlerini uzatarak milyarlarca litre su israfının, binlerce ton karbon emisyonunun ve imha edilecek milyonlarca ürünün önüne geçiyor.

İnsanlar Satın Aldıkları Giysilerin %80’ini Kullanmıyor!

Yapılan araştırmalara göre insanlar dolaplarındaki giysilerin %80’ini kullanmıyor. Bir kıyafet yalnızca 7 ila 10 kez giyildikten sonra ise çöpe atılıyor. Her geçen saniye ortalama bir çöp kamyonu dolusu tekstil ürünü çöplere bırakılıyor veya yakılarak imha ediliyor. Çoğu hala kullanılabilir durumda olan ürünlerin dünyamıza verdiği zarara karşılık Nivogo hızlı modaya döngüsel bir alternatif olmayı hedefliyor.

Nivogo, 15 Ağustos’ta Akasya’da açılacak Türkiye’nin ilk Döngüsel Mağazası ile yenileme merkezinde işleme aldığı ürünler arasına artık kullanıcıların ihtiyaç duymadıkları ürünlerini de ekleyecek. Fatura, sertifika veya satış belgesi gibi bir belge ile orijinalliği kanıtlanabilen ürünlerini Nivogo Akasya’ya getirenler döngüsel dönüşüm hareketinin bir parçası olabilecek. Dolaplarını Nivogo ile temizleyen kullanıcılar Nivogo mağazalarında geçerli olacak NivoPuan kazanarak yenilenmiş ürünlerden alışveriş yapabilecek.

Sadece Kullanıcıların Getirdiği Yenilenmiş Kıyafetler Nivogo Akasya’da Sizleri Bekliyor!

Nivogo’nun kullanıcılardan alıp yenileyerek ekonomiye kazandırdığı ürünler Nivogo Akasya raflarında kullanıcılar ile buluşuyor. En sevdiğiniz markaların Nivogo tarafından yenilenmiş kıyafetleri, ayakkabıları ve daha pek çok ürün Türkiye’nin ilk döngüsel mağazasında satışa sunuluyor. Nivogo, satın aldığı ürünlerin arkasında çok daha büyük çevresel bir bedel olduğunun farkında olan her sorumlu kullanıcıyı döngüsel dönüşüm hareketinin bir parçası olmak için Nivogo Akasya’ya davet ediyor!

Modada Sürdürülebilirlik ve Döngüsellik Konuşulacak

15 Ağustos günü Nivogo Akasya’yı ziyaret etmek isteyen kullanıcıları bir de sürpriz bekliyor. Açılış ile aynı gün Nivogo Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tunahan Kafa’nın moderasyonuyla gerçekleşecek Döngüsel Dönüşüm Paneli’nde, Nivogo Kurucu Ortağı Arnas Akbaş ve Türk İşi Minimalizm’in kurucusu Hale Acun Aydın konuşmacı olarak yer alacak.

Panelde günümüzde moda sektörünün doğaya verdiği zararın önlenmesinde sürdürülebilir ve döngüsel iş modellerinin önemi ve Nivogo’nun küçük bir atölyeden başlayarak bir ayda yüz binlerce ürünü döngüsel ekonomiye dahil etme kapasitesine sahip 5.000 m2’lik yenileme merkezine ve sonrasında Akasya mağazasına uzanan yolculuğu konuşulacak.

Nivogo Mağaza Akasya AVM

She and Girls Temmuz 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM