Tam saçınıza göre bakım

Yağlı, ince telli, kuru veya kıvırcık…Saçlarınızı tanıyıp aslında neye ihtiyacı olduğunu tespit etmek, istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlar. Saç tipine uygun bakım ürünleri

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Hepimizin saç tipi, saç bakımından beklentisi ve ideal saç algısı birbirinden farklı. Fakat genel kuralları uygulayıp tek tip ürünler kullanıyor ve saçlarımızın aslında neye ihtiyacı olduğunu sorgulamıyoruz.

Siz de “saç bakımımda bir şeyler yanlış sanki” diye düşünüyorsanız, saçlarınızın isteklerine kulak vermenin tam zamanı.

Yağlı saçlar için

Tresan, Saç Toniği, 46,50 TL

Gece yıkanan saçların sabah ağırlaşmış ve sönmüş olduğunu görmek yağlı saça sahip olanları hayal kırıklığına uğratır. Bunun önüne geçmek için genelde çok sık ve sıcak suyla duş alınır.

Fakat bu durum, saç derisinin kurumaya karşı savunma geliştirmesine ve daha çabuk yağlanmasına neden olur. Yağlı saçlarla baş etmenin en iyi yolu, sülfatsız bir şampuanla üç günde bir soğuğa yakın suyla saçları yıkamak. Ayrıca, yağlanmayı dengeleyici saç tonikleriyle saç derinize bakım yaparsanız yağlanma süresini uzatabilirsiniz.

İnce telli ve hacimsiz saçlar için

John Frieda Volume Booster, 83,95 TL

İnce telli saçlara sahip olanlar ne yaparlarsa yapsınlar saçlarına hacim veremediklerinden şikayet ederler. Sönük ve cılız görüntüyü ortadan kaldırmak zordur.

Hacim verme işlemi, şekillendirme aşamasına geçmeden önce, duştayken başlar. Dolgunlaştırma etkili bir şampuanla başınızı öne eğip saçlarınıız yıkamanız ve saç kremini asla saçınızın yarısından yukarı çıkartmamanız rutininizin ilk adımında size yardımcı olur.

Şekillendirme esnasında ise saç diplerine hacim veren bir sprey uygulayıp, yine başınızı öne eğip kuruttuktan sonra diğer işlemleri uygulayabilirsiniz.

Bu serum serisiyle cildinizde devrim yaratın

Kuru ve kalın telli saçlar için

Phyto Yoğun Nemlendirici Maske, 279,20 TL

Kuru ve kalın telli saçlara sahip olanlar saçlarını nemlendirmek ve yatıştırmak ister. Bu tarz saçlar yağlı saçların tam tersi yapıya sahip olsalar da çözümlerinde ortak bir payda var: çok sıcak sudan uzak durmak.

Yoğun nemlendirme ve besleme özelliği olan bir saç serisi kullanmak ve kremleme aşamasını atlamamak saçlarınızın ihtiyacı olan yumuşaklığı kazanmasına yardımcı olur. Ayrıca, haftada en az iki kere saç maskesi kullanarak bakım rutininizi zenginleştirebilirsiniz.

Kıvırcık ve dalgalı saçlar için

Ogx Bukleli Saçlar için Nemlendirici Coconut Curls Şampuan, 84 TL

Doğal şekillerinden dolayı en çok özenilen saçlardan biri olsa da kıvırcık saçlılar genelde “dışı seni, içi beni yakar” diyor.

Bakımı ve şekillendirmesi zor olan kıvırcık saçların elektriklenmemesi ve şeklini koruması için ilk aşama sülfatsız ve silikonsuz bir şampuanla derinlemesine nemlendirmek. İkinci önemli nokta ise taramak; duşta hafifçe ve saçları kırmadan tarayın.

Kıvırcık saçlar için önerilen tarak şekli ise seyrek ve kalın dişli yapıda olanlar. Islakken taranan saçlara besleyici bir serum ve yumuşak bir şekillendirici uyguladıktan sonra, kendi kendine kurumaya bırakın. Fön makinası kullanmayın.

Saç tipine uygun bakım ürünleri

She and Girls Temmuz 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024