Lazer Epilasyon kişiye özeldir

Yanlış yer ve kişilerce yapılan lazer epilasyonun hastaların gerek vücutlarında gerekse ruhlarında istemedikleri izler bırakabildiğini belirten Nişantaşı Love Beauty Center kurucusu Kaan Şahin; lazerde başarının ancak uzman eşliğinde, doğru yaşta, doğru kişide, doğru cihaz ve doz ile sağlanabileceği konusunda uyarıyor. Lazer epilasyonda nelere dikkat edilmeli?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Lazer Epilasyon ile ilgili merak edilen soruları Estetisyen Uzman Kaan Şahin’e sorduk;

Lazer epilasyon; istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmak için uygulanan en etkili, kalıcı ve en sağlıklı yöntemdir. Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için estetik bir sorundur. Aşırı tüylenme; kalıtımsal, hormonal veya kullanılan çeşitli ilaçlardan kaynaklanabilir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için, jilet, ip, cımbız ve kimyasal tüy dökücüler ile kalıcı çözüm elde edilemez. Konfor, özgüven, rahatlık, hijyen ve sağlık katkıları düşünüldüğünde günümüzde sıkça tercih edilen bir tedavi yöntemi olan lazer epilasyonun tabii ki dikkat edilmesi gereken kuralları vardır.

Estetisyen Uzman Kaan Şahin ‘Bilinmesi gereken temel konu şu ki; lazer epilasyon sanıldığı ya da gösterildiği kadar basit, herkesin, her yerin yapabileceği bir işlem değildir. Bu işlem kıl foleküllerini tahrip etmeyi hedefleyen bir tedavidir. Bu tedavi sırasında gözetilmesi gereken pek çok konu vardır. Ancak doğru zamanda, doğru yaşta, doğru kişide, doğru cihaz ve doz ile tedavi başarıyı beraberinde getirir’ diyor.

Puma ve Aleyna Tilki depresyonla mücadelede yan yana

Lazer epilasyon uygulamasında maximum fayda sağlamak için, hem dokuyu hem de cildi korumayı hedeflemek gerekir. Aynı zamanda kişinin belki kendinin bile farkında olmadığı sağlık ile ilgili problemleri konusunda yüksek farkındalığa sahip olmak gerekir.

Hormonal değişimler, kronik bazı hastalıklar, özel yaş dönemleri, cilt hassasiyetleri ancak bir uzman eşliğinde özenle takip edilebilir. Hijyen şartlarına özen göstererek tedavinin gerçekleştirilmesi de ayrıca dikkat edilmesi gereken bir konudur. Uygulanacak seans sayıları, kadın-erkek, yaş, mevcut hastalık veya hormon durumuna göre değişir. Uzmanlar muayene sırasında programlama yaparken bunu belirler ve hastayı bilgilendirir.

Bilinen klasik bilgi; lazer epilasyon tedavisinin 16-17 yaş sonrası, ilk adetten 2 sene sonra uygulanmasıdır. Gelişmiş ülkelerin pek çoğunda olduğu gibi artık ülkemizde de ergenlik yaşı pek çok nedenden dolayı daha erken yaşlara geldi. Ayrıca özellikle büyük kentlerde yaşayan çocuklarımız daha sosyal ve daha yoğunlar. Zamanları en az biz ebeveynleri kadar değerli ve farkındalıkları yüksek. Bu nedenle günümüzde uzmanlar sosyal endikasyonlar nedeni ile daha erken dönemde de tedaviye başlama kararı verebiliyor.

Bir yanlış bilgi de, lazer epilasyon tedavisinin yaz aylarında yapılamadığı ile ilgili. Kişi kendini güneşten koruyor ve tedavi uygulanacak bölgeyi hiç güneş ile temas ettirmiyorsa, yaz aylarında da lazer uygulanabilir. Ayrıca, gelişen teknoloji ile birlikte farklı dalga boylarında lazer cihazları ile bronz tende de yazın ara vermeden tedaviye devam etmek mümkündür.

Kısaca; konuya hakim, bilgi birikimi olan uzmanlarla eşliğinde, gerekli cihaz donanımına sahip bir merkezde uygulanacak lazer tedavisi ile vücudunuzda ve ruhunuzda iz kalmadan hedefinize ulaşmanız mümkün.

Lazer epilasyonda nelere dikkat edilmeli?

She and Girls Ekim 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024