Kraliyet anneleri Lady Diana ve gelinleri

Masallarda duyduğumuz krallar, kraliçeler, prensler, prensesler ve diğer soylular günümüz Avrupa’sında 11 ülkede monarşi yönetimiyle varlıklarını sürdürüyorlar. Lady Diana ve gelinleri

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Resmi olarak “krallık” olmasına rağmen parlamenter monarşiyle yönetildiği için kraliyet ailesi üyelerinin yönetimde sembolik olarak ya da çok az söz hakkı bulunuyor. Bu nedenle de masallarda duyduğumuz, kraliçeler ve prensesler hala gerçek manada varlar.

Kırmızı elmayı cadının elinden yiyerek kurtarılmayı bekleyenler gibi de değiller elbette. Türkiye halkının da çok sevdiği Prenses Diana da o prenseslerden biri.

O aşık olduğu adamla evlenip prenses unvanına sahip oldu. Sonra aşkının gözünü kör etmesine izin vermeyerek bütün haklarından feragat edip boşanarak gönüllerin prensesi haline geldi. 36 yıllık kısa hayatında sanırım en zevk alarak yaptığı şey çocuklarıyla vakit geçirdiği zamanlardı.

Çocuklarıyla olduğu bütün fotoğraf karelerinde bu mutluluk gözlerinden de belli oluyor.

Yazı: Sıdıka SARPEN P.

Galler Prensesi Diana (Princess of Galler)

“Ben insanların kalbindeki kraliçe olmak istiyorum, bir ülkenin kraliçesi değil.” Lady Diana tam da söylediği gibi gönüllerin kraliçesi oldu ve onun gibisi bir daha kraliyet ailesine gelir mi, bilinmez. Ölümünün üzerinden 25 yıl geçmesine rağmen kraliyet ailesi ile ilgili bir şey yazılacağı zaman akla gelen ilk isim onunki.

Prens William ile Prens Harry’nin annesidir. 1 Temmuz 1961 doğumlu olan Diana ilk oğlunu henüz 21 yaşındayken kucağına aldı. Oğulları da verdikleri bir röportajda şunları söylüyorlar: “Annem Galler Prensesi değil, sadece anne olabileceği anları her zaman takdir etti. Ne olursa olsun büyümemizin zorlukları ne de halkın ilgisi ne olursa olsun normal bir hayatımız olacağına karar verdi.

Lady Diana ve Çocukları

Ve bizi hamburger yemeye, bir film seyretmeye ya da bizi eski BMW’mizde Enya’nın şarkılarına götürmeye götürmek anlamına gelse bile … Tanrım, harikaydı.”

Kensington Sarayı’ndaki bir tutsaktı ve prangalarından kurtulması gerekiyordu. Çocuklarının da onun gibi hissetmesini istemiyordu. Ruhunu arayan güzel bir kalpti o tüm dünya için. Ve oğulları için de dünyanın en eğlenceli annesiydi. Çocuklarının eş seçimi de aşktan yana olmuş gibi görünüyor.

Cambridge Düşesi Catherine (Duchess of Cambridge)

Kocası, Cambridge Dükü Prens William, Birleşik Krallık taht sıralamasında ikinci sırada yer alıyor ve bu durum Catherine’i gelecekteki kraliçe yapıyor. 1982 doğumlu olan düşes ilk çocuğunu 31 yaşında kucağına almıştır.

Çiftin çocukları- Prens George, Prenses Charlotte ve Prens Louis – sırasıyla Birleşik Krallık taht sıralamasında üçüncü, dördüncü ve beşinci sırasındadır.

Düşes Catherine ve Çocukları

Prens William annesinin sözlerini dinlemiş ve aşkın yolunu takip etmiştir. Üniversitede tanışıp bir dargın bir barışık yaşadıkları 10 yıllık ilişkinin sonrasında 2011 yılında evlendiler. Üç çocuklarını da aynı sevgi sarmalında büyütmeye çalışıyorlar tabii ki kraliyet prosedürleri el verdiği müddetçe.

Öğün saatlerine dikkat et FİT KAL!

Katıldığı bir programda söylediği şu sözler ise bütün ebeveynlere hitap eder nitelikte: “En önemli şey, çocuklarla geçirilen kaliteli vakit… Her sabah okula siz götürmeyebilirsiniz, her an yanlarında olamayabilirsiniz ama beraber olduğunuz anları iyi değerlendirmek gerekiyor.”

Sussex Düşesi Meghan (Duchess of Sussex)

Kraliyet ailesinin aykırı gelini, Megan’dan bahsedelim mi? Prens Harry ile 2016 yılında tanıştılar. Amerika’da dizi oyunculuğu yaparken birden hayatı tamamen değişti ve 2018 yılında evlendiler. Her şeye rağmen evlendiler desek doğru olur.

Çünkü Kraliçe II. Elizabeth’ in yönettiği kraliyet ailesine ikinci defa yapılan bir darbeydi bu evlilik. Birincisi Prens William’ın soylu olmayan biriyle evlenmesiydi tabii ki. İkincisi ise Prens Harry’nin hem siyahi hem de soylu olmayan biriyle evlenmesi oldu. Kral ve kraliçe olmaları taht sıralamasına göre çok uzak bir ihtimaldi.

Düşes Meghan ve Çocukları

Onlar da özgür olmayı seçerek, krallıktan ayrıldılar ve şimdi Amerika’da yaşıyorlar. Annesinin intikamını bütün krallıktan almış gibi de gelmiyor değil.

1981 doğumlu olan Meghan ilk çocuğunu 37 yaşında kucağına aldı. Çiftimiz çocukları tahtın yedincisi varisi olan Archie Mountbatten-Windsor isimli oğullarını 2019’da tahtın sekizinci varisi olan Lilibet Mountbatten-Windsor isimli kızlarını 2021’de kucaklarına aldılar.

Lady Diana ve gelinleri

She and Girls Mayıs 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024