Bridgerton ve kostümleri

Netflix’in en çok izlenen dönem dizisi Bridgerton cesur sahneleri, eğlenceli olay örgüsü ve kostümleriyle öne çıkarak adından söz ettirmeyi başardı. Bridgerton Dizisinin Kostümleri

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Dizinin renkleri, kombinlerdeki romantik ve çekici tonlar izleyenleri masalsı bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Hazırlayan: Banu Çelik

Bridgerton Kostümleri

Dizi “Regency Era” yani krallık döneminde geçiyor. “19. yüzyıl Gossip Girl” sloganıyla yayın hayatına başlayan Bridgerton, bu iddiayı kostümlerine de yansıtıyor.

Dizinin kostüm tasarımcısı Ellen Mirojnick. Figüranlar dahil tüm oyuncuları ele aldığımızda sadece 1 sezon için yaklaşık 7.500 parça kıyafet dikilmiş ve bunun için 238 kişilik bir ekiple çalışılmış. Genç oyuncu Phoebe Dynevor’un hayat verdiği ana karakter Daphne için 104 parça tasarlanmış.

Bridgerton Kostümleri

 

Bridgerton Kostümleri

Ellen Mirojnick verdiği bir röportajda Regency dönemine ait bu kostümleri yaratırken ana referanslarından birinin Londra’daki Christian Dior: “Designer of Dreams” sergisi olduğunu söyledi.

Tasarımcı için amaç kostümlerin tarihsel gerçekçiliği yansıtmasından ziyade, modern, genç, seksi ve eğlenceli olması.

Haydi sırayla ailelerin kostümlerine bakalım!

Bridgerton’lardan başlarsak aile olarak pastel renkler giyiyorlar. Aile rengi mavi, ayrıca Daphne’nin rengi de mavi. Ailede erkekler, döneme uygun fakat renkli giyiniyorlar.

Eloise ise en son sahnelere kadar o dönemin maskülen giyinenlerinden.

Bridgerton Aile Kostümleri

Bridgerton ailesinin sekiz çocuğu var ve isimleri alfabenin ilk sekiz harfinden oluşuyor. Sırasıyla “Anthony, Benedict, Colin, Daphne, Eloise, Francesca, Gregory and Hyacinth.”

Featherington ailesi genellikle sette Kraliyet Kardashianları olarak anılıyorlar. Bridgerton ailesinin tersine bir moda anlayışına sahipler.

Ailenin annesi Portia Featherington parlak renkler kullanmaktan hiç geri durmuyor ve kızlarını da koyu pembeler, morlar, yeşiller ve sarılarla süslüyor.

Bridgerton Aile Kostümleri

 

Bridgerton Aile Kostümleri

Romanda Bridgerton erkeklerinin hepsi birbirine benzerken dizide tam tersi bir durum mevcut.

Bridgerton Erkek Kostümleri

Diziye girdiği andan itibaren en popüler isim olan Simon geçmişte yaşadığı aile çatışmalarını ve zor çocukluk yıllarını temsilen koyu tonlar tercih ediyor.

Farklı jenerasyonlardan yıldızlar FilmBox Extra ekranlarında

Ancak hayatına aşk ve tutku girdikten sonra, bu renklere kırmızı da ekleniyor. İnkar ettiği Hastings soyuna da dizide yapılan küçük bir atıf olarak Simon’ı, kırmızı ve altın tonlarının kullanıldığı ceketlerle görmeye başlıyoruz.

Bridgerton Erkek Kostümleri

Bridgerton Dizisinin Kostümleri

She and Girls Mayıs 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM