Hemeopati ile evren şifalanıyor

“Bizler her başarılı çalışmamızda raflardaki kadim bilginin şifresini kırıyoruz. Bizimle aynı deneyimleri yaşayan pek çok realite – biz o eşiği geçebildiğimiz ve anahtarı çevirdiğimiz için- ne zaman isterse o şifaya ulaşabiliyor. Homeopati uzmanı Ebru Şen

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Bizler sadece ve sadece insanların kendilerini fark etmesi, tohumlarını uyandırması, Yaradan’la bağlarını güçlendirmesi ve kendi içlerindeki şifacıyla tanışmaları için aracılık edenleriz ve hizmetimiz bütüne olduğu için çok önemli.”

Cümleleriyle Hemeopatinin insan danışanlarında bıraktığı etkiyi anlatan sevgili, Ebru Şen ile Hemeopati’ye dair her şeyi konuştuk. Buyurun sohbetimize!

Röportaj: Melek Şenol

Homeopati uzmanı Ebru Şen

Sizi Kısaca tanıyalım mı? Ebru Şen Kimdir? Eğitim alanında çok geniş bir yelpazede ilerlemektesiniz. Bize bu alanlardan bahseder misiniz?

Ben Ebru ŞEN. 45 yaşındayım. Mersin’de ikamet ediyorum. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı/ Türk Filolojisi mezunuyum. Kendimi aramak için çıktığım yolculukta aldığım eğitimler bana yeni bir ufuk açtı. Azerbaycan Çalışma Enstitüsü Homeopati bölümünü bitirdim.

Ardından holistik koçluk eğitimi aldım. Spiritüel danışmanlık, İleri seviye astroloji eğitimimle birlikte biyoenerji uygulayıcılığında master seviyeye kadar çıktım. Halen “Dublin Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans” öğrencisiyim.

Homeopati nedir? Türkiye’de homeopati biliniyor mu? Bizde yeterince homeopati var mı?

Homeopatinin tanımını kıyaslı bir şekilde açıklamak daha doğru olacak. Modern tıpta hastalıklar tek bir neden veya bulgu üzerinden ağırlıklı olarak laboratuvar ve görüntüleme yöntemleri temel alınarak değerlendirilir. Şikayetlerin bastırılması ile iyileşme hedeflenir.

Ağrının kesilmesi, bakterinin öldürülmesi, ateşin düşürülmesi gibi semptomu yok etmek hedeflenirken bakterinin neden o bölgede üremeyi başardığı, ateşin neden çıktığı, gazın neden olduğu pek ele alınmaz. Homeopatide semptomu baskılamaktan öte bir parça daha şikayeti kontrollü olarak harekete geçirmek ve o arada vücudu kendi iyileşme sistemiyle iyileştirmektir.

Bunu yaparken benzerin benzeri tedavi etmesi prensibi kullanılır. Sağlıklı kişiyi hasta eden özelliğin aynı durumu hastalık olarak taşıyan kişide iyileştirici özelliği olmasıdır. Homeopatide baskılamak ve sadece şikayeti gidermek değil semptom ele alınırken bedeni tümüyle iyileşme için harekete geçirmek hedeflenir.

Homeopatide Heinemann döneminde 130 tane ilaç varken günümüzde bu sayı üç binlere ulaştı. Ağırlıklı olarak bitki ve minerallerden özel homeopatik sulandırma ve çalkalama yöntemleriyle elde edilen sıvı ilaçlar veya bunların özel topçuk şeklinde kullanılan globül formları kullanılır. Özel ve standart üretim için Avrupa ve Amerika’da Farmakopeleri olan bu ilaçlar remedi olarak adlandırılır.

Kliniğimizde hasta kabulünü Dahiliye Uzmanı Dr. Serdar Şirin yapmaktadır.

“Türkiye’de homeopat var mıdır?” sorusuna gelecek olursak; Türkiye’de homeopat eğitimi, Homeopati Derneği tarafından verilmektedir. Dernek, Türkiye’de homeopatinin yaygınlaşmasını sağlamak, homeopati uzmanı yetiştirmek, homeopatik danışmanlık hizmeti vermek, projeler ve araştırmalar yapmak üzere 2008 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Kuruluşundan bugüne kadar ‘’Sağlık Bakanlığına sunulan raporlar, çalışmalar ve düzenlenen Uluslararası konferanslar sonucunda, Türkiye’de 27.10.2014 tarihli ve 29158 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanan ‘’Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamalar Yönetmeliği” kapsamında kabul edilmiştir.

T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından “kişiye özgü seçilmiş homeopatik ilaçlar ile sağlık durumunu iyileştirmeyi hedef alan bütüncül bir uygulama yöntemidir.’’ tanımı yapılmıştır.

Regresyon terapisi nedir? Herkese regresyon terapisi uygulanabilir mi?

Regresyonun temel amacı, danışanın geçmişte yaşadığı olayı tekrar şu an yaşıyormuş gibi aynı duygularla canlandırmak ve o gün bastırdığı veya bilinçaltında kodladığı, bedeninde sıkışıp kalmış duyguların temizlenip boşaltılması ve kişinin zihninde bilinç ile bilinçaltı arasında yeni bir denge yaratılmasıdır.

Regresyon terapisi ile kişinin bilinç düzeyinde hatırlayamadığı ve bilinçaltında gizlenmiş travmatik hatıraları yüzeye çıkarmayı hedefler. Bu yolla burada biriken enerji serbest bırakılarak, kişinin yaşadığı duygusal ve zihinsel sorunları ortadan kaldırmak ana amaçtır.

Regresyon terapisinin iyi geldiği problemler oldukça fazladır. Farklı yaş gruplarına ve geçmişlere sahip birçok bireyde olumlu sonuçlar gözlenmiştir. Özellikle belirgin travmaları olan kişilerde tedavi sağlıklı sonuçlar vermektedir.

Travmalar, bizler farkında olmasak da, duygularımızı ifade etme becerimiz ve diğer insanlarla kurduğumuz ilişkiler konusunda etki sahibidirler. Bu nedenle kişinin yaşadığı travmaya geri dönmesi, ortaya çıkarması, bu travmanın hayatı, seçimleri ve davranışları üstündeki etkilerini görmesi anlamında fayda sağlayacaktır.

Regresyon ayrıca, nedensiz görünen korkulara, fobilere sahip kişilerin iyileşmesinde, ilişkilerde yaşanan problemlerde, kişinin hiçbir neden yokken yaşadığı suçluluk ve utanç duygularının ortadan kaldırılmasında oldukça faydalıdır.

Regresyon terapisi diğer terapi türlerine göre oldukça hızlı sonuç verir. Birçok problemde bir ya da iki seans ile kişi sorunlarını çözüme kavuşturabilmektedir. Ancak yine de her kişinin probleminin farklı olduğunu ve buna göre bir tedavi planlaması yapıldığını bilmekte fayda bulunur.

She and Girls Mart Sayısı 2023 Sayısı Çıktı! She and Girls Mart 2023 Sayısını ÜCRETSİZ okuyabilirsiniz!

Regresyon terapisi uygulayamadığımız danışanlar da var: bunlar şizofreni, alzheimer gibi hastalıkları olanlar, madde bağımlıları ve 16 yaşın altındaki gençler.

Ben regresyon terapisinden önce hazırlık aşamasında kişinin astrolojik haritasına bakarak aslında kişiyi hatıralarında götüreceğim yeri net olarak saptayıp o şekilde regresyon seansına başlıyorum, bu çok daha sağlıklı sonuçlar veriyor.

Terapi sonrası da danışana biyoenerji uygulaması yaparak hatırladığı travmanın etkilerinin kısa sürede iyileşmesine yardımcı oluyorum. Aynı zamanda biyoenerji konusunda master seviyesinde olduğum için kişiyi biyoenerjiye uyumlayıp her ihtiyaç hissettiğinde bundan faydalanmasının yolunu açıyorum. Yani aslında tek seansta 3 hizmeti birden vererek mümkün olan en üst düzey katkıyı sağlamış oluyorum.

Son olarak okurlarımıza ne tür mesaj vermek istersiniz?

Bizler aslında kalbi kırılmış ve bu yüzden bazen fiziksel bazen de ruhsal olarak hastalanmış insanlara sözlük hediye ediyoruz. Aracılığımıza müracaat edenler şifalanıyor, onlarla biz de şifalanıyoruz, hatta evren şifalanıyor. Birlikte yaptığımız çalışmanın evrenin holografik kütüphanesi için hazırlamış olduğumuz sihirli bir ilaç formülü olduğunu düşünün; Evrenin holografik kütüphanesi bilgi rafları sisteminden oluşur.

Bizler her başarılı çalışmamızda raflardaki kadim bilginin şifresini kırıyoruz. Bizimle aynı deneyimleri yaşayan pek çok realite –biz o eşiği geçebildiğimiz ve anahtarı çevirdiğimiz için- ne zaman isterse o şifaya ulaşabiliyor.

Bizler sadece ve sadece insanların kendilerini fark etmesi, tohumlarını uyandırması, Yaradan’la bağlarını güçlendirmesi ve kendi içlerindeki şifacıyla tanışmaları için aracılık edenleriz ve hizmetimiz bütüne olduğu için çok önemli.

Homeopati uzmanı Ebru Şen

She and Girls Mart 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024