Fondöteninizi sezondan sezona nasıl ayarlayabilirsiniz?

Doğru temeli bulmanın bir yolculuk olduğunu söylemeye gerek yok . Özel cilt tipiniz ve endişeleriniz için mükemmel fondöten formülünü bulduğunuzda, onu ömür boyu kullanmak isteyeceksiniz. Fondöten mevsime göre nasıl kullanılır?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Kötü haber şu ki: fondöteninizin tüm yıl boyunca cildiniz için çalıştığından emin olmak oldukça zor olabilir. Kış aylarında yaz bronzluğu ve D vitamini eksikliği arasında, gerçek cilt tonunuz mevsime bağlı olarak değişebilir. Ağustos ayında işe yarayan gölgenin Şubat ayında ihtiyacınız olanla aynı olmadığı anlamına gelir.

Tabii ki, en önemli şey cildinize bakmak ve yıl boyunca SPF kullanmaktır ve güneş ışığına ve bronzlaşmaya olan eğiliminize bağlı olarak bu sorunu yaşamayabilirsiniz. Ama eğer öyleyse, mevsime bağlı olarak birkaç ton ayarlayan bir cilt tonuna sahip olmanın tamamen normal olduğunu bilin.

İyi haber şu ki: Bu olduğunda yapmak için favori fondöteninizi değiştirmek zorunda değilsiniz. Biz mevsime sizin vakıf gölge ayarlama konusundaki ipuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Aydınlatma: Nemlendirici ile Seyreltin

Fondöteninize biraz nemlendirici karıştırmak, onu inceltmek için denenmiş ve gerçek bir yoldur  ama aynı zamanda fondöten pigmentini hafifletmenin en iyi yollarından biri olduğunu biliyor muydunuz?

Formülü belirginleştirir, gerçek cilt tonunuzun parlamasını sağlar ve aynı zamanda nemli bir görünüm de ekler. Bu, cildinizin biraz kuru ve donuk göründüğü zamanlar için mükemmeldir.  Aslında, nemlendiriciyi fondöteninizle karıştırmak, önemli cilt bakım bileşenlerini günlük makyaj rejiminizle birleştirmenin mükemmel bir yoludur.

Yaz aylarında SPF ile bir şeyler karıştırmak harika ve kış için ekstra nemlendirici eklemek kuru cildi nemli tutmanın anahtarıdır. Gerçekten her şey cilt bakımıyla başlar, cildinizi yaz aylarında koruduğunuzdan ve kış aylarında nemli tuttuğunuzdan emin olun.

Karartma: Bronzlaştırıcı

Fondöteninizi yaza uyarlamanın en basit yolu , yaz teninizi tamamlayan derin bir tonda bronzlaştırıcı uygulamaktır. Yeterince basit geliyor, ama unutmayın, bronzlaştırıcı ile çok fazla heveslenmemek önemlidir.

Sadece bir bronzlaştırıcıyı fondöteninize karıştırıp yüzünüze sürmenizi ve bunun işe yaramasını beklemenizi tavsiye etmiyoruz. Bronzlaştırıcıyı doğal olarak bronzlaşmış göründüğünüz yerlere stratejik olarak uygulayabilmek için ayırmanız yeterli. Yüzün doğru bölgelerine doğru şekilde yerleştirdiğinizde (her yerine) daha inandırıcı hale geliyor.

Ayrıca fondöteni tamamen atlamanın ve yaz teninizi yalnızca bronzlaştırıcı ile vurgulamanın bazen en iyisi olduğunu vurguluyoruz. Yaz aylarında daha inandırıcı bir bronzluk yaratıyor.

21 Günlük Detox Efsane mi? Gerçek mi?

Aydınlatma: Fondöteninizi Farklı Uygulayın

Nemlendiriciyi fondötenle karıştırmanın bir dezavantajı, yüzünüze daha fazla ürün eklemenizdir.  Yüzünüzdeki katmanlar ve ürünler ne kadar fazlaysa, gün geçtikçe, özellikle de ısı ve nemin söz konusu olduğu yerlerde, makyajınızın hareket etme riskiniz o kadar artar.

Bunun yerine, pigmenti hafifletmek için fondöteninizi inceltmek veya düzleştirmek için başka bir güvenilir teknik öneriyoruz: İkili fiber fırça, çift uçlu fiber kıllarıyla bilinen, krem ​​veya likit fondötenleri uygulamak için mükemmel olan çok yönlü bir makyaj fırçası. Ya da daha fazla şey karıştırmak yerine inceltmek için nemli bir güzellik süngeri.

Karartma: İşleri Karıştırın

En sevdiğiniz fondötenin renk tekerleğine bir gölge atlamak basit gelebilir, ancak aslında bundan biraz daha karmaşık.

Bir fondöten seçerken veya yeni bir sezon için gölgelendirme yaparken dikkat edilmesi gereken çok önemli bir şey, markaların eşleştirme ve renk varyasyonlarında çok farklı olmalarıdır. Her zaman bir sonraki gölgeyi seçemezsiniz.

Mükemmel uyumu sağlayabilmek için markayı, gölgeleri ve ne aradığınızı gerçekten bilmeniz gerekir. Bir eşleşme olarak en iyi sonucu verir ve sonra bir veya bazen iki ton daha koyu gidin ve bunu onlar için işe yarayanla karıştırın. Bu şekilde, tonun her zaman aynı kaldığını bilirsiniz.

Sevdiğiniz bir fondöten bulduğunuzda ten renginize en yakın tonunu satın almanızı ve ardından iki tonluk bir ton almanızı öneririz. İkisini karıştırırken çeşitli aralıklara sahip olabilirsiniz, böylece cildinizle yıl boyunca uyum sağlayabilirsiniz.

Sevdiğiniz bir formül bulduğunuzda, sadece iki tane satın alın ve tüm yıl boyunca karıştırıp eşleştirebileceğiniz bir renk yelpazesinin tadını çıkarın.

Aydınlatma: Bir Astar Deneyin

Kolay oldukları için CC kremleri tercih edin . CC kremleri doğal olarak renginize biraz uyum sağlar, bu nedenle eğer hevesli bir güneş kremi kullanıcısıysanız, gölgelerde yeterince fark görmeyeceksiniz bile.

Ancak sık sık gölge atıyorsanız, onun da başka bir önerisi var. Nemlendiricinin fondöteninizi çok fazla seyreltme riski vardır, bu yüzden gerçekten önerdiğimiz şey, nemlendirici bir astar kullanmaktır. Sadece bir damla bu da fondöteninizi temizlerken aynı zamanda makyajınızın daha uzun süre dayanmasını ve kalıcı olmasını sağlar.

Fondöten mevsime göre nasıl kullanılır?

She and Girls Ocak 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM