“Aylık Kıyafet Aboneliği” platformu ile kıyafet kiralama dönemi başlıyor!

Garanti BBVA tarafından hayata geçirilen Garanti BBVA Partners’ın da desteklediği girişimlerden olan, Türkiye’nin ilk ve tek “Aylık Kıyafet Aboneliği” platformu UnoMoi, 2 milyon dolar değerlemeyle yeni yatırım aldı. Aylık kıyafet kiralama platformu UnoMoi

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Dünyada “Modanın Netflix’i” olarak bilinen iş modelinin Türkiye’deki tek örneği UnoMoi, geç tohum yatırım turunu 2 milyon değerlemeyle kapattığını açıkladı.

Türkiye’nin ilk yeni nesil etki fonu Founder One, teknoloji şirketi Litum’un kurucu ortakları Özgür Ülkü ve Kamil Sözen ve Ludus Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gönül tura katılan isimler oldu.

İki kadın girişimci Gözde Atasoy ve Ayşe Kefli tarafından kurulan UnoMoi, 400 bin dolarlık tohum yatırım turunu Haziran 2021’de kapatmıştı.

Bugün ne giysem derdine son!

İlk yatırım turunu Yemek Sepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın, Gizia’nın kurucusu İsmail Kutlu ve Can Eren’den aldığı yatırımla kapatan UnoMoi, bu süreçte envanterini günlük elbiselerden abiyeye; kayak kıyafetlerinden çocuk ürünlerine kadar genişleterek önemli marka işbirliklerine imza attı.

Nasıl Çalışıyor?
UnoMoi, ulaşılabilir lüks segmentteki kıyafetleri, üyelerine, abonelik yoluyla 1 ay süreyle kiralıyor ve kadınlara beğendikleri her kıyafeti satın almadan kullanım hakkı sunuyor.

Üyeler UnoMoi’nin envanterinden kendi seçtikleri 5 ürünü, 1 ay boyunca kiralıyor; bir ayın sonunda ürünler kapılarından özel kuryelerle teslim alınıyor ve kullanıcıya seçtiği 5 yeni ürün teslim ediliyor.

Böylece kadınları paylaşım ekonomisinin bir parçası yapan UnoMoi, kullanıcılarına ‘bulut’ta sınırsız bir gardırop sunarak, alışveriş alışkanlıklarını kökünden değiştiriyor.

Aylık kıyafet kiralama platformu UnoMoi

She and Girls Ocak 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM