Kadınların vazgeçilmezi cilt bakımı ve estetik

Cilt bakımları, leke bakımları, cildi yenileyen anti aging yöntemler ve kalıcı makyaj uygulamaları, güzellik ve bakımda en çok tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Cilt bakımı ve estetik trendleri

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Kadın ve güzelliğe dair birçok konuda uzman olan, Alya Estetik Merkezinin sahibi Gülcan Ferah ile keyifli bir röportaj yaptık…

Röportaj: Banu Çelik

Gülcan Feraah

Gülcan Hanım öncelikle sizi biraz tanıyarak başlayabilir miyiz?

İstanbul’da doğdum ve halen İstanbul’da yaşıyorum. Evliyim, bir oğlum var. Üniversite lisansımı işletme üzerine yaptım. 10 yıl Finans sektöründe yöneticilik yaptım.

2009 yılında finans sektöründen ayrıldım ve yurt içinde ve yurt dışında Güzellik Uzmanlığı ve Aromatrapi, Kozmotoloji alanlarında eğitimler alarak Alya Estetik Güzellik Salonunu açtım. 8 senedir sektörde aktif olarak yer alıyoruz.

Kadınların olmazsa olmazı bakım ve güzellik. Bu ihtiyaca yönelik bir merkez açmaya nasıl karar verdiniz?

Aslında küçüklüğümden beri makyaj yapmak, kremler sürmek her zaman benim en büyük hobimdi. 18 yaşımdan itibaren cilt ve vücut bakımımı hiç ihmal etmedim. Hemen hemen her yeni çıkan cihazı denedim desem yeridir. Finans sektöründen ayrıldıktan sonra büyük bir boşluğa düşmüştüm.

Başka ne iş yapabilirim bilmiyordum, evde oturmak da bana göre değildi ve kendime ben ne istiyorum diye sordum… Hayatta belli bir yol kat ettiyseniz artık sizi mutlu edecek bir iş arıyorsunuz.

Para kazanmak 2. plana geçiyor. Hem en çok sevdiğim işle meşgul olmak hem de insanlara dokunmak ve onları mutlu etmek çok istediğim bir şeydi, o an karar verdim ve eğitimler alarak işe başladım.

Cilt Bakımı dendiğinde aklımıza ne gelmeli?

İlk olarak cilt temizliği, nemlendirilmesi, cildin beslenmesi, yağ dengesinin sağlanması ve çeşitli negatif etkenlerden korunması gelmeli.

En çok tercih edilen güzellik uygulamaları hangileri?

Sosyal medya kullanımının artışıyla artık herkes pürüzsüz bir cilt, ince bir vücut istiyor. Cilt bakımları, leke bakımları, dermapen, profosyonel peelingler, HİFU, CPT Radyo Frekans Altın İğne, iğnesiz mezoterapi gibi cildi yenileyen anti aging yöntemler ve kalıcı makyaj uygulamaları çok tercih ediliyor.

Vücutta ise zayıflama yöntemlerine çok fazla talep var. Soğuk lipoliz, melting, G5 selülit masajı, elektroterapi, cryo terapi, vakum terapi, radyo frekans, çatlak bakımları ve her zaman ihtiyaç duyulan lazer epilasyon uygulamaları çok tercih ediliyor.

Merkezinize başvuran her müşterinize istediği işlemi uyguluyor musunuz? Yoksa ihtiyacını siz tespit edip ona göre bir yönlendirme yapıyor musunuz?

Tabii ki hayır. Bize gelen müşterimizin ihtiyacını birlikte tespit edip ona uygun olan yöntemi öneriyoruz. Cildine ya da vücuduna uygun olmayan bir işlemi yapmıyoruz. En uygun yönteme birlikte karar verip uyguluyoruz.

Birçok kozmetik markası da cilt bakımı ve güzellik üzerine evde uygulanabilecek ürünleri tüketicilerle buluşturdu. Bu ürünlerle yapılan işlemler ile sizin uygulamalarınız arasındaki fark nedir?

Evde uygulanacak ürünlerle bizim uygulamalarımız arasında çok fark var. Biz ileri teknoloji cihazlar yardımıyla derinlemesine çalışabiliyoruz. Evde en kaliteli ürünü bile kullansanız cildin alt katmanlarına ulaşmak mümkün değil.

Anti aging etki sağlayan cihazlardan alınan sonuçları ev ürünleriyle yapmak da mümkün değil.Tabii ki destek olabilir, gece bakım kremleri vb. ürünler kullanılabilir. Cildi tanımak ve işlemi doğru yapmak çok önemli.

Alya Estetik Merkezi

Özellikle epilasyon konusunda birden fazla cihaz ve uygulama olduğunu biliyorum. Sizin kullandığınız veya önerdiğiniz hangisi ve neden?

Buz lazer, Diode lazer, ütüleme sistemi ve IPI lazeri kullanıyoruz . Ben buz lazeri öneriyorum hem her cilt tipine ve kıl tipine uygun, hem de vücudun her bölgesinde minimum acıyla çalışabiliyoruz. Bunun yanı sıra kişinin kıl ve cilt tipi lazer seçiminde önem teşkil eder.

Biraz da kadınların kâbusu olan bölgesel zayıflama konusundan bahsetmek istiyorum. Bölgesel zayıflama konusunda ne gibi uygulamalar yapılıyor?

Bölgesel zayıflama konusunda çok çeşitli cihazlarla çalışıyoruz. Özellikle soğuk Lipolize ilgi çok fazla çünkü sonuçları çok çok iyi. Tek seansta yağı parçalama özelliğiyle vakit problemi olan kişiler için vazgeçilmez bir yöntem oluyor.

Bunun yanında Melting, G5 Selülit masajı, Elektroterapi, Radyo Frekans CPT sıkılaşma ve yine ses dalgalarını kullanan yöntemler yaptığımız uygulamaların başında geliyor.

Diyet ve spor yapmadan bu tür uygulamaları yaptırmak geçici bir çözüm müdür? Siz bu tür uygulamaları takviye olarak mı öneriyorsunuz?

Bu tür uygulamalara geçici çözüm demek yanlış olur. Spor yaparak ya da diyet yaparak eritemediğimiz bölgesel yağları bizim uygulamalarımız eritebiliyor.

Sporcular ve diyetisyenler tarafından da tercih ediliyor. Tabii ki çok kilo fazlamız varsa diyet ve spor yapma imkân ve isteği de varsa yapılmalı. Kişinin kilodan ziyade inatçı bölgesel yağları için tek başına dahi bizim uygulamalarımız faydalı olmakta.

Diyetin de, sporun da, bizim uygulamalarımızın da kalıcı olması için kişinin yeme içme alışkanlığının dengeli olması gerekir .

Alya Estetik Merkezi

Bildiğiniz gibi 1 yılı aşkın bir süredir tüm dünya ve ülkemiz pandemi ile bir sınavdan geçiyor. Bu süreçte siz ve işleriniz nasıl etkilendi?

Pandemi süreci tüm dünya için çok zor bir süreç oldu. Ben evde olduğum dönemde özgürce dışarı çıkamamaktan, her an virüs alma riskinden dolayı psikolojik olarak etkiledim.

İşlerimiz tabii ki bu süreçte çok etkilendi. 3 ay hiç çalışmadık ve sonrasında insanların haklı korkuları, hastalık riskleri, toplu taşıma kullanmak istememeleri derken ciromuz düştü. Cumartesi günleri yasakları ve çalışma saati yasakları da etkiyi iyice artırdı.

Son olarak bu tür uygulamaları yaptırmak isteyen kadınlara uyarı veya önerileriniz var mı?

Ruhsatlı, profesyonel merkezleri tercih etmeleri gerekir. Her duydukları işlemi değil, ihtiyaçları doğrultusunda en iyi uygulamayı doğru yerde yaptırmalarını tavsiye ederim.

Kendinizi sevin, inanın, negatif olmayın. Ben zayıflayamam, benim cildim düzelmez gibi negatif olumlama yapmayın. Pozitif düşünün.

Cilt bakımı ve estetik trendleri

She and Girls Şubat 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!