Öpülesi dudaklar

Kış aylarının başlıca sorunlarından biridir dudak kuruluğu. Son zamanlarda karşılaştığım her 3 sorudan 2 si dudak bakımı ile ilgili olunca, bende sorularınıza buradan toplu yanıt vermek istedim. Mükemmel dudaklar için 5 öneri

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Hazır aşk ayını yaşıyorken yaşıyorken öpülesi dudaklara sahip olmak için ne yapmalı birlikte bakalım …

Peeling

Öpülesi dudaklar için öncelikle tavsiyem ölü derilerden kurtulmanız. Dudağınıza uygulayacağınız peeling ile pürüzsüzlüğe kavuşmak mümkün. Bu işlem ile dudaklarınızı neme hazırlamış oluyorsunuz.

Haftada 3 kez uygulayacağınız peeling işlemi ile ölü derilerle bir daha karşılaşmayacağınızı garanti edebilirim.

Peeling uygulaması

Fırçalama

Dudak fırçalama işlemini yumuşak bir diş fırçası ile yapabilirsiniz. Hatta sabah ve akşam rutinlerinize eklerseniz dudaklarınız kısa sürede daha dolgun bir görüneme kavuşacaktır.

İddia ediyorum ilk uygulamadan itibaren göreceğiniz sonuç sizleri çok şaşırtacak . Bu arada küçük bir dedikodu yapmak istiyorum.

Evde olduğumuz bugünlerde dudak dolgularının yenileme zamanı gelen ya da henüz dudak dolgusu yaptırmamış ünlü ve influencerların selfie çekmeden önce dudaklarını fırçaladıklarını biliyor muydunuz?

Yağla

Fırçaladığınız dudağı yağlarla besleme fikri kulağa hoş geliyor değil mi? Özellikle hindistan cevizi, badem ve kakao yağının dudakları onarma hızına inanamazsınız.

Kulak pamuğuna alacağınız bir miktar yağı dudağınızda gezdirin ve ardından dudağınızın yağı emmesini bekleyin. Bu işlem dudak çizgilerinizi doldurup, onaracaktır.

Maske

Bırak dudağın neme doysun… Yağ sürdüm yumuşadı, tamam bu yeterli deyip öylece bırakırsanız yanılırsınız. Unutmayın ki yağ dudağınıza nem vermez, peeling sonrası dudak çizgilerini onarır.

Bu sebeple haftada 1 kez maske uygulamanız dudaklarınızda kalıcı yumuşaklık ve dolgun bir görünüme neden olacaktır.

Dilerseniz kendiniz hazırlayabileceğiniz maskelerle, dilerseniz satın alacağınız maskelerle dudağınızı kalıcı neme ulaştırabilirsiniz. Özelikle kağıt maskeler bu anlamda oldukça etkili ve pratik oluyor.

Nemlendir

Sağlıklı ve dolgun dudaklara kavuştuk, artık lip balmımızı ya da koruyucumuzu sürüp bu durumun tadını çıkarabiliriz.

Dudak nemlendiricinizi günlük makyajınızda rujdan önce, gece yatarken hızlı onarım için uygulayabilir, ya da renkli nemlendiricileri gün boyu yanınızda taşıyarak öpülesi dudaklara sahip olabilirsiniz.

Ürünler;

Sephora Dudak Maskesi 20 TL

 

Weleda Skin Food Lip Butter 75 TL

 

Mediwell Dudak Bakım Kremi Seti 34 TL

Mükemmel dudaklar için 5 öneri

She and Girls Şubat 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!