Evde cilt bakımınızı nasıl yapabilirsiniz?

Yılbaşına sayılı günler kaldı. Hem bir yılın hem de yılbaşı gecesinin yorgunluğunu atmak isteyenler ise 1 Ocak’ta SPA’lara koşuyor. Cilt bakım maskeleri evde nasıl yapılır?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Ancak evde yapılabilecek uygulamalarla da yeni yılın ilk gününe enerjik başlayabilirsiniz.

Pirinçle gelen güzellik

Evde bulunan malzemelerle güzelliğin mümkün olduğunu belirten Güzellik Koçu Meltem Demir, “Büyük paralar harcamaya, merkezlere gitmeye gerek yok. Evde bulunan malzemelerle de birçok uygulama yapılabilir” dedi.

Pirinç suyu, bol miktarda mineral içeriyor. B ve E vitaminlerinin yanı sıra 8 farklı esansiyel amino asiti de barındıran pirinç suyu, cilt için harika bir ürün.

Çiğ pirinci suyun içine koyarak tarife başlayabilirsiniz. Ne tür pirinç olduğunun bir önemi yok. Bu pirinci bir kere durulayın.

Sonra temiz bir kasenin içinde 30 dakika suda bekletin. Ardında bir kağıt mendili kağıt maskeler gibi biçimlendirin. Burnunuz e ağzınız için birer kesik ve gözleriniz için iki delik yeterli olacaktır. Peçeteyi pirinç suyla ıslatıp yüzünüze yerleştirin.

Ev yapımı pirinç suyu kağıt maskeniz hazır. 10-15 dakika bekletin ve maskeyi soyun. Ayrıca bu suyu buz kalıplarına koyup dondurup anında canlandırıcı buz kalıpları da elde edebilirsiniz.

Semizotu Özü Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımında Gizli Bir Mücevherdir

Sıkı ve gergin cilt için

Daha sıkı ve gergin görünmesine yardımcı olacak maske tarifi:

1 adet orta büyüklükte olgun muzu geniş bir kase içerisinde pürüzsüz bir kıvam alıncaya kadar ezin. İçerisine 1 çorba kaşığı yumurta beyazı, 1 tatlı kaşığı pirinç unu ve 2 damla E vitamini ekleyip yüz ve boyun bölgenize sürün.

Daha sonra 15-20 dakika bekleyip ılık su ile durulayın. Hatta en son soğuk suyla durulamak cildinizin sıkılaşması için etkili olacak.

Cilt bakım maskeleri evde nasıl yapılır?

She and Girls Kasım 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS BAHAR 2024