Semizotu Özü Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımında Gizli Bir Mücevherdir

Bazı “ana akım” cilt bakım bileşenleriyle (yani C vitamini veya hyaluronik asit) rahatlamış olsak da, diğerleri hala kafa karıştırıcı ve gizemli hissedebilir. Örneğin, süper güç özelliklerine rağmen semizotu özünü duymamış olabilirsiniz. Semizotu özü hassas ciltler için güvenli midir?

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Etli Portulaca oleracea’dan elde edilen semizotu özü, ciddi antioksidan faydalar sağlar. Cilt üzerindeki etkileri – yaraları iyileştirmeye, tahriş olmuş cildi sakinleştirmeye ve nemlendirmeye yardımcı olabilir ve güçlü yaşlanma karşıtı özelliklere sahiptir .

Onu dermatologların birçok faydası olduğunu söylediği bir bileşen haline getirir.  Balık yağından daha fazla omega yağ asidi ve en sağlıklı sebzelerimizden daha fazla vitaminle yüklü. Potasyum, magnezyum, kalsiyum ve fosfor gibi cilde faydalı mineraller için harika bir kaynağa sahiptir.

Peki semizotu özü tam olarak nedir? Nasıl fayda sağlar?

Nemli mi yoksa Mat Fondöten mi? İşte Cildinize Uygun Fondöten Önerilerimiz!

SEMİZOTU ÖZÜ

Bileşen türü: Antioksidan

Başlıca Faydaları: Yaşlanmayı geciktirir, cildi sakinleştirir, kızarıklığı azaltır, cildin nemi korumasına yardımcı olur.

Kimler Kullanmalı: Semizotu genel olarak çok çeşitli faydalara sahiptir ve hassas cilde sahip olanlar dahil herkes tarafından kullanılabilir.

Ne Sıklıkla Kullanabilirsiniz: Semizotu özü, sabah ve akşam olmak üzere günde iki defaya kadar güvenle kullanılabilir.

Şunlarla İyi Çalışır: Semizotu özü nazik, yatıştırıcı olarak kabul edildiğinden ve antioksidan faydalar sağladığından hemen hemen her ürünle kullanılabilir. Semizotu özü, özellikle C vitamini, niasinamid ve diğer nemlendirici bileşenler gibi diğer antioksidanlarla iyi çalışır.

Şunlarla birlikte kullanmayın: Semizotu özü, diğer bileşenlerle etkileşime girmez ve genellikle tüm cilt bakım rutinlerinde güvenle kullanılabilir.

Semizotu Özü Nedir?

Semizotu özütü, anti-inflamatuar, antioksidan, yaşlanma karşıtı ve nemlendirici faydaları olduğu bilinen semizotu bitkisinin (bir etli) özüdür. Çeşitli diyet mineralleri, omega-3, omega-6 yağ asitleri ve askorbik asit dahil olmak üzere vitaminler ve yağ asitleri ile doludur .

Cilde sağladığı faydalar nedeniyle birçok yaşlanma karşıtı ve sakinleştirici kremde bulunur – cildi sakinleştirerek, iyileştirme özelliklerini artırarak ve çevresel stres faktörlerinden kaynaklanan serbest radikal hasarını nötralize ederek çalışır.

Ekstre, anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle geleneksel Doğu tıbbında yaralar, ısırıklar ve sokmalar için uzun süredir kullanılmaktadır. Semizotu özünü topikal kremler ve serumlar da dahil olmak üzere çeşitli ürünlerde, koruyucu ve iltihap önleyici özelliklerinden dolayı çoğunlukla yara iyileştirici ve yaşlanma karşıtı ürünlerde bulacaksınız.

Nazarian, Tahriş olmuş, kuru veya iltihaplı ve yaralı ciltler için harika. Çoğunlukla bitkinin hem sakinleştirici hem de doğada koruyucu olan çok çeşitli farklı bileşenleri nedeniyle birçok cilt bakımı sorununu ele alıyor.

Jart+ Ceramidin Krem Semizotu Özü

Semizotu Özünün Cilt İçin Faydaları

Antioksidan koruma sağlar: Semizotu özü C vitamini, E vitamini, glutatyon ve beta-karoten yoluyla antioksidan faydalar sağlar.

Anti-inflamatuar özelliklere sahiptir: Anti-inflamatuar bileşenler, cilt hücrelerini destekler, serbest radikal hasarına karşı korur ve cildin yapısal bileşenlerinin yenilenmesine yardımcı olur.

Sağlıklı hücre döngüsünü destekler: İçeriğindeki A vitamini sayesinde semizotu özü vücudun hücre bölünme sürecini desteklemeye yardımcı olur.

Cildin nemlenmesini iyileştirir: Ekstrenin omega-3 yağ asitleri açısından zengin olduğunu ve cildin nemlenmesine yardımcı olabilir ve bunun da kuruluk yaşayanlara yardımcı olabilir.

Ek yaşlanma karşıtı faydalar sunar: Semizotu özü ürünlerinde telomerazın (“gençlik enzimi çeşmesi” olarak bilinir) aktivasyonu, yaşlanma karşıtı bir kahraman bileşeni olarak, olağanüstü potansiyel şeye sahip olduğu anlamına gelir.

Yaraların iyileşmesini hızlandırır:  Semizotu özü, cilt hücresi döngüsünü düzenlemede faydaları olduğu bilinen A vitamini açısından da zengindir . Sonuç olarak, yara iyileşmesine yardımcı olur ve hücresel hasarı onarmaya yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Tahriş edici değil: Semizotu özü, çoğu zaman tahriş edici değildir ve tüm cilt tipleri ile kullanım için güvenlidir.

Reçetesiz temin edilebilir: Bazı süper cilt bakım bileşenlerinin aksine, semizotu özü ürünleri çoğu güzellik ve eczanede mevcuttur.

Nasıl kullanılır?

Semizotu özü, nemlendiricilerden ve temizleyicilerden kremlere ve serumlara kadar neredeyse tüm cilt bakım ürünlerine dahil edilebilir.

Kullanımda olan ürünün özel talimatlarını takip etmek önemlidir. Örneğin özü bir serumda bulunursa, temizlendikten sonra kullanılmalıdır, ancak bir nemlendiricide bulunursa serumdan sonra kullanılmalıdır.

Semizotu özü hassas ciltler için güvenli midir?

She and Girls Aralık 2021 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde!

SHE AND GIRLS SONBAHAR 2023