Cildinizi yaza hazırlayın!

Uzun süren bir kış döneminin ardından havalar nihayet ısındı, güneşi gördük…Kendimizi yenilemenin, güneşli, aydınlık günlerin tadını çıkarma vakti geldi… Cildi yaza hazırlamak

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Ama bizi bekleyen bu güzel günleri karşılarken kendimizi, vücudumuzu özellikle cildimizi yenilemek, güneşe karşı önlemler almak önemli.

Tüm mevsim geçişleri ama özellikle yaz aylarına geçiş, cildin özel ilgiye ihtiyaç duyduğu zamanlar arasında sayılır. Cildimizi yaza hazırlama tüyolarını Dr. Yasemin Savaş Kaliteli Yaşam Kliniği Kurucusu Medikal Estetik Doktoru Yasemin Savaş’a sorduk;

Kış aylarında açık hava ile az temas edilmesi, daha çok kapalı ortamlarda olmamız, ciltte yağ ve nem dengesinin bozulmasına sebep olur. Ciltte matlık, yağlanma, nem kayıpları olabilir. Bunlarla mücadelede beslenme düzeni çok önemlidir.

Beslenme aynı zamanda bağışıklığımız, cilt ve beden sağlığımız için de önemlidir. Bu arada uyku düzenimize dikkat etmek, stresle mücadele etmek hem ruh sağlığımıza hem de beden ve cilt sağlığımıza fayda sağlayacaktır.

Kuruyan, matlaşan, canlılığını yitiren, evde güneşsiz, ışıksız kalan ciltler için, cilde tekrar kaybettiği ışığını, enerjisini verecek olan kollajen sağlayıcı bakımlar çok önemli ama sadece evde kullandığımız kremler ve maskeler ya da losyonlar ile kollajen üretimi sağlanması yeterli gelmeyecektir.

Plaj çantanızı hazırlarken bunlara dikkat!

Kollajen üretimine destek verilmediğinde, cilt dokusunda hasar oluşmaya başlar, bu nedenle hasarı en aza indirmek için; kişiye özel tedavilerin ve özellikli bakımların doğru medikal ürünler yardımıyla yapılması gerekiyor. Nem aşıları, PRP, karbon peeling, vitamin aşıları, nem bakımları, waterpeeling bakım ve thulium bakım tedavileri ile cildiniz daha canlı, parlak ve sağlıklı görünür.

Cilde özel yedirilerek yapılan vitaminli bakımlar, kollajen ve nem aşıları, vitamin enjeksiyonları, cildi toparlayacak hyaluronik asit uygulamaları, radyofrekanslar, ısı ve ışık teknolojileri ile cildi kaybettiği kollajeni yeniden kazandırmak ve cildi yeniden güçlendirmek mümkün. Aynı şekilde bu dönemde kuruyan, matlaşan özellikle strese bağlı dökülmelerin de arttığı saçlarımız için de vitamin ve nem aşıları, PRP ve kök hücre tedavileri önerebilirim.

Güneşten korunmak için;

Cildinizi güneş ışınlarından korumak, cilt sağlığını korumak için çok önemlidir. Bu nedenle yaz aylarında iyi bir güneş koruma faktörü zorunludur. Cildinizi nemlendirdikten sonra, güneşe çıkmış olsanız da olmasanız da SPF 30’lu güneş kremini yüzünüze, boynunuza ve ellerinize uygulayın.

Güneş lekelenmeleri için nasıl önlemler alınmalı?

Güneşin zararlı etkilerinin arasında; güneş yanıkları, güneş lekeleri, güneşe bağlı ilerleyen yaşlarda görülen deri kanserleri ve yaşlılık lekeleri diye adlandırılan prekanseröz lezyonlar artık daha sık görülmektedir.

Ozon tabakasının incelmesiyle birlikte güneş ışınları sadece yazın değil, kış mevsiminde bile zarar verecek düzeylerde yeryüzüne ulaşmaktadır. Güneş ışınlarının direkt ve anlık etkileri olduğu gibi dolaylı ve uzun süreli etkileri de bulunmaktadır. 11.00- 16.00 saatleri arasında güneşten kaçının

Cildi yaza hazırlamak

She and Girls Haziran 2022 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

 

SHE AND GIRLS DERGİ

She and Girl Kapak ECE CAM