Annelik Eşsiz Bir Duygu ve Bunu Her Kadın Hak Eder

Çocuğunuz olduktan sonra tamamen farklı bir hayata eviriliyorsunuz, onun için nefes alıyor onun için yaşıyorsunuz ve bu dünyanın en güzel hissi… Cemiyetin önde gelen ismi Aslı Sarar Aydın

She and Girls Dergisi, Moda Dergisi, Alışveriş Dergisi.

Instagram Hesabımız

Cemiyet hayatının sevilen isimlerinden Aslı Sarar Aydın ile annelik üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdik…

Röportaj: Banu Çelik

Aslı Sarar Aydın ismi özellikle cemiyet hayatında oldukça bilinen bir isim. Sizi tanımayan okuyucularımız için kendinizi kısaca tanıtabilir misiniz?

Tabii ki; Ben Aslı Sarar Aydın Kocaeli’nin şirin bir kasabasında doğdum, lisans dahil olmak üzere eğitimimin tamamını çok sevdiğim Kocaeli’de tamamladım. Kocaeli’nde aşık oldum, evlendim, çocuğumu kucağıma aldım. Derken eşimin işi ve benim de dostlarımın bu tarafta ağırlık kazanmasıyla hayat bizi 2014 yılından beri İstanbul’da ağırlıyor.

Sizi birçok derneğin ve vakfın davetlerinde sıklıkla görüyoruz. Bize biraz yardım faaliyetlerinizden bahseder misiniz?
Ben bir dernek ya da vakıfta üyelik yahut yöneticilik yapmadığım dönemlerde de her zaman her türlü yardım faaliyetlerinin içinde olmaya özen göstermiş biriyim ve bu bana huzur veriyor. Dernekler ve vakıflarla iş birliği yapmaya başladıktan sonra bu profesyonel bir hal aldı ve bu sayede daha çok hayata dokunabildiğim için çok mutluyum.

Aslı Sarar Aydın ve Ailesi

Malum mayıs ayı içinde bir de Anneler Günü gibi özel ve güzel bir gün var. Bildiğimiz kadarıyla bir oğlunuz var. Annelik nasıl bir duygu, anne olduktan sonra hayatınızda neler değişti?

Aslında birçok annenin vereceği bir cevabı vereceğim size hayat ikiye ayrılıyor; oğlumdan önce ve oğlumdan sonra. Tamamen farklı bir hayata evriliyorsunuz, onun için nefes alıyor onun için yaşıyorsunuz ve bu dünyanın en güzel hissi. Tabii artık büyüdü eskisi kadar bana ihtiyaç duymuyor ama sevgimiz baki.

Sizce her kadın anne olmaya yatkın mıdır? Yoksa bu durum bebeği dünyaya geldikten sonra mı ortaya çıkar?

Bence her kadın anne olmaya yatkındır. Biyolojik sebeplerle anne olamayacak kadınlar bile anneliğe yatkındır, annelik eşsiz bir duygu ve her kadın bunu hak eder.

Met Gala’da ünlüler hangi markaları tercih etti?

Şöyle bir düşündüğünüzde annenizle sizin anneliğiniz arasında farklar var mı? Varsa neler?

Sevgi anlamında hiçbir fark göremiyorum, sadece dönemsel ve imkanlar olarak farklılıklar olabilir. Mesela biz 3 kardeştik benim oğlum ise tek çocuk, bu farklar dışında aile bağımızda hiçbir fark yok.

Çocuğunuzun size verebileceği en güzel anneler günü hediyesi ne olabilir?

Beni dışarıda bir yere kahve içmeye götürmesi ve benimle dertleşmesi olabilir. Onun varlığı her zaman hediye oldu, özel bir beklentim yok.

Peki sizin annenize aldığınız en güzel anneler günü hediyesi neydi?

Annem tam bir çiçek hastası olduğundan ona her seferinde farklı çiçekler alırdım.

Ben annem gibi yapmam deyip de kendinizi aynısını yaparken bulduğunuz şeyler var mı?

Annem bazen koruma iç güdüsüyle üstümüze fazla titrerdi biz ise bunalırdık. Sanırım ben de bazen oğluma bunu yapıyorum.

Günümüzde anne olmak ve yeni nesile ayak uydurmak oldukça zor. Yeni anne olacaklar ve anne adayları için tavsiyeleriniz nelerdir?

Aslında zor olduğunu düşünmüyorum, biz bize öğretilenleri uyguladık çocuklarımızda biraz eski yöntemlere bağlı kalmalılar diye düşünüyorum.

Bundan on yıl sonraki anneliğinize bir mesaj gönderme imkanınız olsaydı nasıl bir mesaj göndermek isterdiniz?
10 yıl sonra oğlumun çocuklarıyla vakit geçirmeyi düşündüğüm için o zamanki halime bol bol oyuncak al demek isterim😊

Cemiyetin önde gelen ismi Aslı Sarar Aydın

She and Girls Mayıs 2023 Sayısı Gençlik Dergisi Girls Hediyesiyle Dergiliklerde

SHE AND GIRLS BAHAR 2024